100 Megabit İnterneti Sorguya Çektik

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Telekomdan kurtuluyorum oley ....:D

irresistible

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar

Tellcom Fiber Optik hattı kemerburgazdaki evimin önünden geçiyor. 100 mbit internet olayı 1,5 senedir reklam vs. veriyorlar. Tellcom' da konuşmadıgım kimse, atmadığım mail kalmadı ama sonuç sıfır. Ya bir kişi aramazmı hizmet verebiliriz veya veremeyiz diye. Müşterilere ne kadar değer verdiklerini gördüm. O gün bugündür aramaktan vazgeçtim artık olsada faydası olmaz bana.

totleben

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar konuyu yanlis degerlendiriyoruz

butun hizlar icin upload hizi 1 mbit degit sadece 1 ve5 mbit icin upload hizi 1 mbit diger secenekler icin 10mbit 'e 10 mbit upload 100 100 upload diye anlatiyor videoda isteyen bir daha izlesin derim. iyi gunler.

5 mbit ile alakalı birşey söylemiyor. Aksine hepsinde aynıdır diyor. Ayrıca Full duplex diyorda neden web sitesinde "Tüm hızlar için yükleme (upload) hızı 1Mbps’dir. " yazıyor. Bence bir yanlışlık var Troy soracağım dedi cevabını sabırsızlıkla bekliyoruz.

itsfresh

Asistan
Reaksiyon puanı
3
ttnetle fiyat farkı aynı tellcoma geçiş için quiknet dışında geçerli bir sebeb göremiyorum.

mustifanci

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Diğer forum sitelerinde de aynı muhabbet dönüyor. Upload hızları kampanya döneminde 1 Mbit diğer dönemlerde simetrik arkadaşlar. Yani kampanyadayken hangi hızı alırsanız alın upload 1 Mbit daha sonra upload hızınız dowload hızınıza eşitleniyor.

http://www.tellcom.com.tr/quiknet/karsilastirma.html

Arkadaşlar altına küçük bir açıklama yapmışlar sadece 1 ve 5 mbitde simetrik diye başka bir arkadaşımızda yazmış ama açıklığa kavuşturmak için yazdım

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Uzun bir süre daha ttnete devam :(

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Merhaba Arkadaşlar

Tellcom Fiber Optik hattı kemerburgazdaki evimin önünden geçiyor. 100 mbit internet olayı 1,5 senedir reklam vs. veriyorlar. Tellcom' da konuşmadıgım kimse, atmadığım mail kalmadı ama sonuç sıfır. Ya bir kişi aramazmı hizmet verebiliriz veya veremeyiz diye. Müşterilere ne kadar değer verdiklerini gördüm. O gün bugündür aramaktan vazgeçtim artık olsada faydası olmaz bana.

kardeşim evinin önünden geçiyosa tabiiki hizmet verebilirler
böyle saçma işlerle uğraştıramassın o çalışkan insanları...
gir siteye yap başvuru formunu gelsinler

kingandfox

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaslar OLAY AYDINLANDI

Ben şimdi quicknet'i aradım, sadece 1mbps'de upload ile download hizi simetrikmiş, yani sitesinde yazdıgı gibi fiber internette bile tüm hızlar için upload hızı 1 mbps mış

10 mbps internetin de olsa 100 mbps internetinde olsa upload hızın 1 mbps.

Bir aradasta demiş, kampanya bitimine kadar upload 1 mbps ondan sonra simetrik olarak verilmeye devam edilecekmiş demiş, onuda sordum

kampanya bittikten sonra 1 mbps olmaya devam edecekmiş ama ilerleyen dönemlerde alt yapı calismaları bittiginde herkese standart olarak upload hızını 5 mbps olarak vermeyi planliyorlarmış...

Evet resimdeki ibare dogrudur..

39194810.jpg

OkN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ttnetin ve quiiknetin yurtdısı hızları nelerdir ? ek: tüm türkiyeye ne zaman yayılırlar. En azından izmit bekirpaşaya :) ek2: 1 mpbs hızla (indirme konusunda) fiberle ne kadar fark olur adsl arasında.

selmankara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Muhittin bey, o kadar da çok heyecanlanmıştım ki 100 mbps upload hızını duyunca. Hevesim kursağımda kaldı. Yahu ben orda genel müdür yardımcısı olsam ve bu hatayı yapsam, telafisi için bari upload hızını simetrik hale getirtirdim. :)

Gaza gelirler mi acaba :)

Çok Asi

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Güzel bir ropörtaj olmuş. Telcom sultanbeyli sınırınada geldi ama daha tam olarak yayılmadı. Gelsin mahalleme hemen geçicem zaten. Şuanda telcomun telekom alt yapısında verdiği adslyede üyeyim zaten. Kendileride söyledi gelince direkt sizi oraya aktarıcaz zaten dediler.

Ama ropörtajda birde o anda oradan shiftdelete.net sitesine girmeyi deneyip açılış hızı kontrol edilse çok daha iyi olurdu belki.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bide 2 yıllık sözleşme yapıyorlarmış bu durum bana pek iyi gelmedi..:)

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar oturun oturdugunuz yerde, Bu Karasal hatlar teknolojik ömürlerini tamamlamak üzere tamam belki Türkiye şartlarinda bir müddet daha devam edecak ama nereye kadar. Artik yavas yavas G3 veya Wi-Fi koblosuz teknoloji geliyor. Bu bir

Ben gercekten bu adamlarin cesaretine hayran kaldim söylediğim gibi karasal hatlara yatırım yapmak çok anlamsız pahalı ve kapsami alanını genişletmek çok zaman ve para istiyen bir uğraş.

ilkercindik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kampanya fiyatları 24 ay geçerlidir.

Yanisadece 2 yıl boyunca mı 29 TL. 24 aydan sonra fiyatlandırma ne olacak.
Çok kafa karıştırıcı şartlar koymuşlar

rower

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Beyoglunda kasımpaşada yaşıyorum buradada varmı acaba ??

kullananan tavsiye eden varmı ttnet sınırsız 49 tllik paket kullanıyorum sözleşmem falan bitti istedigim an geçebilirim sizce geçmelimiyim ?

h4yfans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5 sayfayıda okudum herkes farklı konuşuyor. Bu konuyu aydınlatıcak birisi var mı? Tellcom'u arayıp sorun soruşturan?

totleben

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Troy soracağım demişti? Halen bir ses yok. Gerçi arkadaş telefonla sorup öğrenmiş ama. Genede bir umut belki yeni geçeceklerdir 100 mbit uploadlı hatlara falan?

Yoksa bir balon dahamı patladı?

sky_walker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adam gözgöre göre yalan söylüyor. O kadar "Network Control Center" dan bahsediyor ama 1Mbps upload hızızın standart olduğunu söylemeyip ne kadar download o kadar upload diyor. Ya bizi salak yerine koyuyor ya da kendi bi halttan anlamıyor. Bu yorumları okusa da görse bu power user dediği kişilerin salak olmadığını. Ayrıca bu adamlar bağlantı noktalarını türk telekomdan alıyorlar. Bunun en net ispatı ise herkesin bildigi bir altyazi sitesinin telekom tarafından bir ara yasaklanması ve sonradan yasagın kalkması sonrasında telekom adsl ile ulasılabilirken quiknet ten ulasılamamasıdır. Kendilerine bu sorunu ilettiğimizde ise bağlantı noktalarının telekom tarafından engellendiğini bu konuda yapabilecekleri birşey olmadığını söylediler. Bir de pişkin pişkin konuşuyor ya insanı o kızdırıyor. Bırakın artık tüketici kandırma numaralarını.

(Hakkı Bey umarım cevabı burada yayınlar. Merak ediyorum nasıl bir bahane uyduracak.(quiknet))

Şimdilik hızlı internet hevesimizi ADSL 2 ile gidermekten başka çaremiz yok :(

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Adam gözgöre göre yalan söylüyor. O kadar "Network Control Center" dan bahsediyor ama 1Mbps upload hızızın standart olduğunu söylemeyip ne kadar download o kadar upload diyor. Ya bizi salak yerine koyuyor ya da kendi bi halttan anlamıyor. Bu yorumları okusa da görse bu power user dediği kişilerin salak olmadığını. Ayrıca bu adamlar bağlantı noktalarını türk telekomdan alıyorlar. Bunun en net ispatı ise herkesin bildigi bir altyazi sitesinin telekom tarafından bir ara yasaklanması ve sonradan yasagın kalkması sonrasında telekom adsl ile ulasılabilirken quiknet ten ulasılamamasıdır. Kendilerine bu sorunu ilettiğimizde ise bağlantı noktalarının telekom tarafından engellendiğini bu konuda yapabilecekleri birşey olmadığını söylediler. Bir de pişkin pişkin konuşuyor ya insanı o kızdırıyor. Bırakın artık tüketici kandırma numaralarını.

(Hakkı Bey umarım cevabı burada yayınlar. Merak ediyorum nasıl bir bahane uyduracak.(quiknet))

Şimdilik hızlı internet hevesimizi ADSL 2 ile gidermekten başka çaremiz yok :(

Bu zamana kadar ses çıkmadıysa bundan sonra biraz zor ses çıkar hakkı dan :)

yldrm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yalnız kimsenin dikkatini çekmemiş galiba, yurtdışı çıkışımız 4Gbit/sec diyor adam. Aynı anda sadece 40 kişi tam hızda download yapabilir :)

Şu anda ben de 10mbit full duplex hat kullanıyorum İsveç'te ve umarım Türkiye'ye dönene kadar Küçükçekmece'ye de bu hızda internet ulaşır, yoksa hayatım çekilmez bir hal alacak :)

akif87

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bizim mahelleye kadar geldi ama hizmet başlamadı daha ön başvuru yapmıstım.Turkcell kalitesini seviyorum

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
fiyatı falan yazmıyor 2 ayım kaldı ttnetle sözleşmenin bitmesine bu tarafa gelirse hemen geçerim eğer uygunsa..

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Değerli arkadaşlar,

Tellcom'dan gelen yanıt aşağıdaki gibidir;

Tellcom olarak kendi fiber altyapımız üzerindeki kurulumu o gün de konuştuğumuz üzere tamamı ile simetrik olarak kurmakta ve sunmaktayız. Bu kurulumun bireysel ve kurumsal kullanıcılardaki uygulamaları, kampanyalara ve tarifelere göre değişiklik göstermektedir.

Bu kapsamda kurumsal kullanıcılarımıza ihtiyaçları doğrultusunda tamamıyla simetrik uygulamalar sunmaktayız. Konutlardaki bireysel kullanıcılarımıza yönelik olarak farklı kampanyalar düzenlemekteyiz. Kampanyalarımız kapsamında da aktardığımız üzere bireysel kullanıcılarımızda 1 ve 5 Mbps olarak sunduğumuz hizmette simetrik, daha üst hızlardaki kullanıcılarımız için ise 5 Mbps ile sınırlı upload hızı bulunmaktadır. (5 Mbps upload hızı şu an için ülkemizde bireysel pazarda sunulan en yüksek hızdır.) Bu konu ile ilgili detaylar kampanyalarımızı aktardığımız web sayfalarımızda yer almaktadır. ( Kampanya / fiyatlama ile ilgili bilgilere bu linkten ulaşabilirsiniz: http://www.tellcom.com.tr/quiknet/karsilastirma.html ; http://www.tellcom.com.tr/quiknet/ucretlendirme.html )

Bununla birlikte yapılan yorumlarda ayrıca yurtdışı çıkış hızımızın Türk Telekom üzerinden yapıldığına dair yorumlar aktarılmakta. Biz Tellcom olarak alternatif operatör olma hedefimiz nedeni ile Türkiye’deki mevcut altyapıya alternatif, altyapı kanalları kurmaktayız. Gerek kurumsal müşterilerimizi gerekse bireysel müşterilerimizi bu altyapıdan faydalandırmaktayız. Ancak networkün yoğunluna, ihtiyaçlarına, kapasitesine, önceliklerine bağlı olarak trafiği dönemsel olarak farklı altyapı üzerinden akıtabilmekteyiz. Bu çerçevede gerek kurumsal gerekse bireysel kullanıcılarımıza ait trafiği sadece kendimize ait olan 4 Gbps hızındaki altyapı üzerinden aktarmamaktayız. Farklı bölgelerdeki kullanıcılarımızın farklı zamanlarda farklı networke bağlı olarak trafiklerinin akmasının temelinde bu sebep yatmaktadır. Ağustos 2008’de 2 Gbps ile hizmet verdiğimiz kendi fiber altyapımızı Ocak 2009’dan itibaren 4 Gbps olarak sunmaktayız.

Yorumda bahsi gecen site divxplanet sitesidir. TIB yani Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı çeşitli gerekçelerle yasakladığı siteleri önem derecesine göre DNS veya IP seviyesinde yasaklama taleplerini tüm ISS’lere gönderiyor. ISS’ler de bu yasağı 24 saat içinde uygulamakla yükümlü (detaylar www.tib.gov.tr mevcut). TIB her türlü update’i ISS’lere yerleştirdiği bir server üzerinden yapıyor bu server üzerinde DNS güncellemeleri yapılıyor ve IP seviyesinde gerekli yasaklamalar için ise IP adresleri bizlere mail atılıyor. Örneğin Youtube sitesi hem dns hem ip seviyesinde yasaklanırken divxplanet sitesi sadece dns bazında yasaklanmaktadır. Divxplanet ile ilgili bireysel müşterilerimizden şikayet aldığımızda bahsi geçen sitenin yasaklı siteler arasında yer aldığını gördük (Bilgi Sistemleri Departmanımız tarafından durumu teyit ettirdik) ve rakibimizin bu yasağa uymadığını TK’ya bildirme kararı alındı Burada hukuksal olarak rakibin izin verdiği web sayfalarına bizim de izin verme durumumuz olmadığı için yasağı aksi TIB tarafından bildirilmediği sürece kaldıramıyoruz.

Sitede yorum yapan değerli forum üyeleri için aydınlatıcı olacağını umuyorum.

Bilginizi rica ederim.

Sevgi ve Saygılarımla

Dr. Muhittin Sayın
Tellcom İletişim Hizmetleri
Networkten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bu resmen kıvırmaktır. Ropörtaj da 100 mbps download sa 100 mbps upload tır diye açık açık söyledi. Bireysel yada kurumsal diye belirtmedi. Ki troy oraya bireysel kullanıcıların kafalarını kurcalayan soruları bir nebze cevap olsun diye gitti. Çünkü konuşmada da üyelerimizin aklına takılan sorular var diye soruları yöneltti. Laf ebeliği. Biraz önce telefon açtım şuan sadecee toplu yaşam (konut gibi) yerlerine hizmet vereceklermiş. Eğer bir sitede yaşamıyorsanız ışık hızında interneti aklınızdan bile geçirmeyin :)

sky_walker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Boşu boşuna heves yaptırıyorlar. Burda yazılanları neden kamera karşısında söylemedi o da merak konusu yani. Bu ülkede zaten herşey zenginlere. Bahçeşehirde oturacak kadar param olsa zaten ben bunları dert etmezdim.(Bahçeşehir gibi yerlere öncelik verilecekmiş.) Ayrıca sadece bu yerlerde mi var site anlamıyorum. Kablo tv de hala gelmedi. Adam gibi internete kavuşmak için daha çok bekleyecez. Ayrıca DivxPlanet konusunda neler yapacaklarını bekleyip göreceğiz.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Döneklik başka bişey değil..:)

PlainLogic

Profesör
Reaksiyon puanı
12
ya şu sdnde yayınlanan videoların boyutu lütfen 30mb geçmesin malum kota

çok güzel bir bilgilendirme olmuş teşekür ederim