100 Megabit İnterneti Sorguya Çektik

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Fiber kablolar kullanarak 100 megabitlik internet hizmetini ulaştıran Quiknet'i ve ADSL dünyası konusunda merak edilenleri Tellcom'a sorduk. Bu videoyu kaçırmayın.

Bir Turkcell iştiraki olan Tellcom, ADSL pazarında kullanıcılara sunduğu ilginç seçeneklerle dikkatleri üzerine çekiyor. Günlük hayatımızın bir parçası olan interneti, hangi şirketten alalım diye düşünenlerin derdine derman olduk ve aklımızdaki tüm soruları firmaya ilettik.

Tellcom Genel Müdür Yardımcısı Dr. Muhittin Sayın'ı, uzay üssüne benzeyen ağ izleme odasında sorguya çektik desek yalan olmaz herhalde.

Videoda İzleyecekleriniz!

Türkiye'ye yeni altyapı hizmeti geliyor... Denizaltından geçen fiber kablolar... ADSL paketi satın alırken dikkat edilmesi gerekenler... Tellcom'un diğer operatörlerden farkı... Oyuncular için en sağlıklı internet paketi hangisi? Ve daha fazlası...

[sdntv3]http://video.shiftdelete.net/2009_02_25_100megabit.mp4[/sdntv3]

:: Tellcom'un bu hizmetleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bilgi için: Tellcom
Tel: 444 22 20
Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Açıkçası ben de röportaja gitmeden önce fake olur mu olmaz mı diye merak etmiştim ama olayı yerinde inceleyince durum değişti :)

Hahahaha :D

Samimi editör gördüm kendimi

kaberdey

Profesör
Benimki zaten 100mbps :razz:

rekabetin artması kalite artışını ve fiyat indirimlerini getirecek hayırlısıyla
biz de dünyadaki en pahallı internetlerden birini kullanmak zorunda kalmayacağız
ama bunu söylerken sayın devletimiz ve sayın vergileri de aklıma geliyor, umarım vergiyi bindirip fiyatları uçurmazlar...

eray045

Rektör
Onursal Üye
çok az yerde var şimdilik.
inş. çabuk yayılırlarda rekabet oluşur :)
şimdilik buralardaymışlar
Ankara'da Eryaman, Batıkent ve Çayyolu,
İstanbul'da Bahçeşehir, Başakşehir, Topkapı, Ataköy, Kemerburgaz, Ümraniye, Soyak Göztepe, Ataşehir, Maltepe, Samandıra, Maslak, Taşdelen, Çekmeköy, Halkalı, Yakuplu, Beylikdüzü,
Bursa'da Yasemin Park,
İzmir'de Buca ve Mavişehir

laztopak

Asistan
orada belirtilenler eski bilgiler... Şuan çok çok daha geniş bir alanda hismet verebiliyor ;)

EDIT: İmla hatası

bizim burda (istanbul/maltepe) fiberoptik var
şu başbelası ttnet taahhütü biter bitmez(2 ay kaldı) fiberoptige geçicem hayırlısıyla..

bıktım kazık yemekden ttnetten...

localhost

Üyecik
  • 01. 9,99 TL, 1Mbps ve 5Mbps hızlar için sadece ilk iki ay geçerli olan tutardır. Geri kalan sürede kampanya fiyatları geçerli olacaktır.
  • 02. Kampanya fiyatları 24 ay geçerlidir.
  • 03. Tüm hızlar için yükleme (upload) hızı 1Mbps’dir.
  • 04. Abone olma taahhütü 24 ay ya da 199TL+KDV'dir
Nasıl bir statik oran bu onu anlamadım ben :) Videoda Down neyse Up odur ama burada (sitesinde) başka söylüyor :)

neresionline

Asistan
abi videoyu izleyim dedim 83 mb
benim gibi kotalı bir kullanıcı nasıl izlesin bunu:(
kaliteli video vermek adına bunu yayınlıyosunuz çok güzel ama kotalı kullanıcılarıda düşünerek .flv uzantılı bir video linki verseniz olmaz mı?

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
upload hızının download hızına eşit olduğu seçenek sanırım fiber bağlantılar için geçerli. ADSL için böyle bir seçenek maalesef sunulamıyor.

desperado64

Rektör
tellcom'un tariferi biraz iyide 100mpbs veriyosan en düşük hız 10m yapsana, nedense en düşük hız 1m komedi gibi yaw :D