Soru 10 senedir Samsung Note kullanıcısıyım. İPhone'ye geçmek istiyorum. Sizce mantıklı mı?

Bu konuyu okuyanlar

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,095
IPhone'ye geçme düşüncem var. Fakat 12 & 13 & 13 Pro arasında çok kararsızım. Acil destek..
Sosyal medyayı aktif kullanıyorum. Kamerasının çok iyi olmasını ve işletim sisteminin hızlı olmasını istiyorum. Ve alacağım telefonu max 5 sene kullanacağım. Sizce hangisini alayım?

Merhabalar, İphone 13 Pro işinizi fazlasıyla görecektir ama alabiliyorsanız eğer İphone 13 Pro Max almanızı öneririm.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Hız, akıcılık, kalite iPhone da var ama kapalı kutu özgür değilsin. Şimdiki snapdragon üst model işlemciler de hızlı ve akıcı yağ gibi akıyor hemde yüksek hz desteği var.

Reaksiyon puanı
948
Hız, akıcılık, kalite iPhone da var ama kapalı kutu özgür değilsin. Şimdiki snapdragon üst model işlemciler de hızlı ve akıcı yağ gibi akıyor hemde yüksek hz desteği var.
Özgürlük kimin umurunda milletin hayatı sosyal medya olmuş.Telefon değil kamera alıyorlar.Bak şuraya yazıyorum huawei kendi işletim sistemini yapıp bütün uygulamaları entegre şekilde çalıştırsın sorunsuz kamerada da videoyu düzeltsin herkes bu sefer deli gibi huawei alacak.
Genel olarak Apple'ın cihazlarından iyi çekiyor fotoğrafı özellikle de gece modu gece fotoğraflarında zoom yapılmasına rağmen detayları falan çok daha iyi sadece video kısmında geri.
2011 yılından beri android kullanıyorum toplasan çektiğim video sayısı 100ü zor bulur.
Çekim kalitesi de çekim kalitesi ne çekim kalitesiymiş arkadaş sanki hepimiz kameradan paramızı kazanıyoruz.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
iPhone 13 oneririm ben acikcasi. Zaten 5 sene kullanim demissiniz. Pro modele bence zorlamaya gerek yok.

Su an Snapdragon islemciler isinma ve pil tuketimi tarafinda sorunlu. Tam yukte A15 Bionic 7W guc tuketirken S8 Gen 1 13W'a kadar cikabiliyor. Bu da pil yonetiminin sikintiya girmesine neden oluyor ek olarak isinma da cabasi. 13 serisinin pil acisindan bu kadar iyi olmasinin nedenlerinden birisi de bu zaten. 3700 mAh bataryali S22'yi yogun kullanimda gunde 3 kere sarj edeceksin utanmasan oyle bir durum. He birde ozgurluk son kullanici tarafinda cok fazla kisi tarafindan umursanmayan bir durum. Her zaman boyleydi ve boyle olacak. En kolay ve basit kullanim hangisinde varsa son kullanici cogunlukla her zaman onu secer.

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
iPhone 13 oneririm ben acikcasi. Zaten 5 sene kullanim demissiniz. Pro modele bence zorlamaya gerek yok.

Su an Snapdragon islemciler isinma ve pil tuketimi tarafinda sorunlu. Tam yukte A15 Bionic 7W guc tuketirken S8 Gen 1 13W'a kadar cikabiliyor. Bu da pil yonetiminin sikintiya girmesine neden oluyor ek olarak isinma da cabasi. 13 serisinin pil acisindan bu kadar iyi olmasinin nedenlerinden birisi de bu zaten. 3700 mAh bataryali S22'yi yogun kullanimda gunde 3 kere sarj edeceksin utanmasan oyle bir durum. He birde ozgurluk son kullanici tarafinda cok fazla kisi tarafindan umursanmayan bir durum. Her zaman boyleydi ve boyle olacak. En kolay ve basit kullanim hangisinde varsa son kullanici cogunlukla her zaman onu secer.

Harfi Harfine katılıyorum, Snapdragon da bu sorun cıkmaya basladi bakalım ısın ucu nereye dayanacak.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Valla 10 sene bir telefonu kırmadan nasıl kullanmayı başardınız helal olsun. Benim telefonlar bir gün elimden düşmese kendini garip hissediyor. ?

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
En son hangi samsung note modelini kullanıyordunuz?
Iphone gösterişli görünebilir fakat aksesuarları ucuz değil. IOS, android 12'ye göre yine karmaşık kalır.
S22 Ultra işini görecektir fakat ilerleyen zamanlarda apple watchlarla eko sistem kurarım diyecekseniz 13 Pro alabilirsiniz.
Note 9. Aksesuarları evet çok pahalı. :/

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
Valla 10 sene bir telefonu kırmadan nasıl kullanmayı başardınız helal olsun. Benim telefonlar bir gün elimden düşmese kendini garip hissediyor. ?
Yanlış anlaşılmış. 10 sene bir telefonu kullanmadım 10 senedir note markası kullanıcısıyım. Gerçi Note çok kalıteli 10 sene de kullanılır. Ama kamerası bozuyor işte

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Harfi Harfine katılıyorum, Snapdragon da bu sorun cıkmaya basladi bakalım ısın ucu nereye dayanacak.

Buyuk ihtimalle yeni gelecek amiral gemisi islemcide cozulecek. Son iki islemcide TSMC yerine Samsung cipleri kullandilar. Samsung cipler TSMC kadar verimli degil. Bu yuzden isinma ve guc tuketimi sorunlari ortaya cikti ama cip kitligi bitti denebilir. Yeni gelecek islemci icin TSMC'den cip alacak Qualcomm. S8 Gen 1 4nm bir islemci. A15 ise 5nm. Yani TSMC'nin 5nm litografisi' Samsung'un 4nm litografisinden daha verimli var gerisini sen dusun.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Bence iPhone 13 sizin için gayet doğru bir tercih olur. iPhone 12 de iyi bir alternatif fakat aradaki farkı vermeye değer. Zaten iPhone 13 alırsanız 5 seneden daha uzun bir süre kullanabilme ihtimaliniz güncel bir androide göre daha fazla. Sadece sosyal medya içinse Pro almanızı önermiyorum, şöyle ki bütün IOS cihazlarda sosyal medya uygulamaları androide göre daha kaliteli paylaşımlar yapılmasını sağlıyor ama siz pro cihazın ek özelliklerine ihtiyaç duymuyorsanız klasik fotoğraf içerikli paylaşımlarda 13 ile 13 pro arasında çok fark hissetmeyeceksiniz. Sadece kameradan yola çıkmak da doğru olmaz. Ekran süresi (pil ömrü) , gece portresi, gece çekimi kolaylaştıran ek özellikler ve, ekran yenileme hızı (Pro'da 120, diğer modellerde 60HZ) bakımından da PRO modeller daha iyi ama aradaki fiyat farkına değeceğini sanmıyorum.

Murat01Can

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
55
IPhone'ye geçme düşüncem var. Fakat 12 & 13 & 13 Pro arasında çok kararsızım. Acil destek..
Sosyal medyayı aktif kullanıyorum. Kamerasının çok iyi olmasını ve işletim sisteminin hızlı olmasını istiyorum. Ve alacağım telefonu max 5 sene kullanacağım. Sizce hangisini alayım?
Paran Yeterse 13 Pro Max al yetmezse iPhone 11 Al

Yahya7760

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
90
Alakası yok. iPhone 7 bile galeride gözüktüğü gibi atıyor instagrama hikayeyi. O kalite düşme mevzusu Android cihazlarda yaşanıyor.

Konuya gelirsek, bütçe sıkıntınız yoksa 13 Pro tabii ki de. Ama çok bütçemi zorlar derseniz 13 alsanız da pişman olmazsınız.
Bu sıkıştırmaları siz farketmiyor olabilirsiniz fakat sıkıştırma uygulanıyor depolamadan kısmak için uygulanıyor ayrıca kıstığı için zoomsuz baktığınızda farkedilmeyecek fark yok zaten küçük farklar var pro model alarak bu farkı yok edersiniz düz seriye göre
Mesaj otomatik birleştirildi:

Paran Yeterse 13 Pro Max al yetmezse iPhone 11 Al
11 önermiyorum ekran kalitesi biraz düşük kalıyor Pro Max almasına gerek yok ekran büyüyor 1-2 kamera özelliği ekleniyor 13 bence harika bir seçim

Reaksiyon puanı
7,999
Bu sıkıştırmaları siz farketmiyor olabilirsiniz fakat sıkıştırma uygulanıyor depolamadan kısmak için uygulanıyor ayrıca kıstığı için zoomsuz baktığınızda farkedilmeyecek fark yok zaten küçük farklar var pro model alarak bu farkı yok edersiniz düz seriye göre
Yahu ben sıkıştırma yapmıyor demedim ki? Sıkıştırma elbette yapılıyor fakat görüntü sizin abarttığınız gibi bozulmuyor. iPhone 7 bile kullansan galeride gördüğüne çok yakın sonuç alacaksın 13 Pro Max kullansan da. Önemli olan kamera kalitesi. Ayrıca 13 ve 13 Pro kameraları aynı olduğu için hikaye atarken aynı kalitede gidecek. Pro serisinde sadece Makro lens ve Lidar Sensörü bulunmakta. Lidar sensörü de kaliteyi ahım şahım etkilemiyor.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Yanlış anlaşılmış. 10 sene bir telefonu kullanmadım 10 senedir note markası kullanıcısıyım. Gerçi Note çok kalıteli 10 sene de kullanılır. Ama kamerası bozuyor işte
S22 Ultra'nın kamerasında sorun yaşamazsınız.
Snapdragon işlemciyle geldiği için de bariz bir performans stabilitesini ve pil ömrü artışını göreceksiniz.
Note 9. Aksesuarları evet çok pahalı. :/
En temel aksesuarları almaya kalkıştığınızda daha yüksek bir iphone modeliyle olan fiyat farkını da ödemiş olacaksınız ki o model arasında kamera ve pil kapasitesinde de iyileşme söz konusu.

Murat01Can

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
55
Bence iPhone 13 Pro Max Al Paran iPhone 13 Pro Max Paran yetmiyorsa iPhone 11 Pro Max al bence

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Bütçe yetiyorsa tabiki 13 Pro.Cepte rahat taşıyayım,kibar olsun dersen 12 mini yada 13 mini de alabilirsin.