10 Milyar Dosya ve IBM'in Sistemi

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
10 Milyar Dosya ve IBM'in Sistemi

Toplam 6,5 TB yer kaplayan 10 milyar adet birbirinden bağımsız dosyayı tarayıp, yönetmek istiyorsanız, evinizdeki bilgisayarla pek şansınız yok. Size IBM General Parallel File System lazım.

knowge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
10 yıl sonra gelişen teknoloji ile her evde fiber internet veya daha hızlı bir teknoloji olacağından ve büyük işletim sistemi üreten firmaların cogu bulut sistemi oluşturmaya başladığından dolayı ev bilgisayarlarının harddiskleri belki sadece işletim sistemini çalıştırmaya yetecek kadar olacaktır. Fakat biz eski usul bazı bilgilerimizi her türlü ihtimali düşünerek terabyte seviyesinde ki ssd harici diskler de tutmak isteyeceğiz

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
10 yıl sonra gelişen teknoloji ile her evde fiber internet veya daha hızlı bir teknoloji olacağından ve büyük işletim sistemi üreten firmaların cogu bulut sistemi oluşturmaya başladığından dolayı ev bilgisayarlarının harddiskleri belki sadece işletim sistemini çalıştırmaya yetecek kadar olacaktır. Fakat biz eski usul bazı bilgilerimizi her türlü ihtimali düşünerek terabyte seviyesinde ki ssd harici diskler de tutmak isteyeceğiz

Bilgisayar kavramı değişip akıllı telefonlar kişisel bilgisayarların yerini alacaktır diye düşünüyorum. Bakın; Motorola Atrix

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Cihazların küçülüp kapasite ve kabiliyetlerinin artması iyi bir şey fakat görsel anlamda ( ekran boyutunun) küçülmesi pek anlamlı değil. Bu da küçük cihazların handikabı