1 kova suya düşen iphone 4 ?

Bu konuyu okuyanlar

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Evet arkadaşlar konu başlığında gördüğünüz gibi.. İphone um bir kovanın içine düştü. Öncelikle kısa süreli şarj sorunu oldu şimdi ise hiç açılmıyor.. Servise verin diyeceksiniz ama küçük bir yanlışlık yaptık ve garantisi gitti.. Benim tek sorum olacak sizce bu hiç açılmayan telefon yapılır mı ? yapılırsa nerde tahmini ücret ne olur ?

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
ufak çaplı telefoncuların yapabileceklerini sanmıyorum, kvk - genpa bayiilerine gidip sorman en doğrusu. fiyatta çok sağlam olur

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Hasar durumuna göre tamir edilebilir. İyice kuruduğundan emin olduktan sonra açmayı tekrar deneyin. Belki sorunsuz açılabilir...

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
bir zamanlar şehir efsanesi olarak bu gibi durumlar için telefonu prinç dolu bir kavanoz içine koyun ,içindeki nem gitsin derlerdi...

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
bir zamanlar şehir efsanesi olarak bu gibi durumlar için telefonu prinç dolu bir kavanoz içine koyun ,içindeki nem gitsin derlerdi...

o efsane değil gerçek ama işe yaramaz... çünkü bataryanın çıkarılması ve hiç çalıştırılmamış olması gerekiyor saç kurutma makinası ile kurumayada kalkmayın daha kötü oluyor... o telefonu fırınlasanda kurtulmaz... geçmiş olsun...

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
215112_195772520459442_194298350606859_447025_4236063_n.jpg

Şarja takıp çalıştırmayı denemesen iyiydi.
Ama düzelebilecek bir şey. Doğru servisi bulmanız lazım.

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
açıkcası şöyle bi durum.. Suya düşeli baya bir oluyor.. yani kurumuştur. Servise verdik ama yanlış servise verdik garantisi o yüzden gitti.. 2 Kez farklı genpa ve kvk ya verdik.. Yapamadılar.. Sanırım onlar yapamadığına göre daha yapılmaz...

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Hani 3000 metreden düştüğünde camında çizik bile olmuyor du nasil suda bozuluyor anlamadım demek ne imiş iphone mükemmel değilmiş geçmiş olsun arkadaş bir tamirciye göster.

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Hani 3000 metreden düştüğünde camında çizik bile olmuyor du nasil suda bozuluyor anlamadım demek ne imiş iphone mükemmel değilmiş geçmiş olsun arkadaş bir tamirciye göster.
eyvallah :) bakacaz artık .. su konusunda uzman olmus bir tamirci arıyorum :)

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Düşer düşmez bataryasını çıkarıp pirincin içine yatırcaktın ama iş işten geçmiş.Bi zamanlar Samsung E-250 telefonumu umumi tuvalete düşürmüştüm.Tahmin ettiğiniz gibi milyarlarca mikrobun bakterinin olabileceği bir ortam umumi tuvaletler.Sonrasında elime poşet geçirip aldım telefonu ve bataryasını cıkardım.Sonra aldım elime pril bulaşık detarjanını bi elimede telefonumu sıktım üstüne köpürte köpürte yıkadım.İçi dış su dolmuştu.Sürgülü olduğu için sürgüsünün arasından içindeki köpüklü suyu boşaltıyordum.Neyse tatmin olana kadar prille yıkadım telefonu sonrasında masanın üzerine koydum kuruması için.Ertesi günü bataryayı taktım.Her zamanki gibi açıldı.Banamısın demedi.Ben artık gözümden çıkarmıştım zaten telefonu ama yinede denemek istedim.Çalışınca şok oldum.Sonrasında 6-7 ay daha kullandım hiç sorunsuz şekilde.Miladını doldurmuş olacak ki ekranı bozulmaya başladı ve emekliye ayırdım artık :)

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
suya düşmesi ile ilgili bir garanti vermiyorlar zaten , diğer telefonlarda da bu garanti yok... geçenlerde telefonların suya dayanmasını sağlayacak bir madde bulunduğu lanse edilmiş idi. telefonun üzeri bir sıvı ile kaplanıyor.bu bile 30 dakika ancak telefonu sudan koruyabiliyor idi. ...

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Düşer düşmez bataryasını çıkarıp pirincin içine yatırcaktın ama iş işten geçmiş.Bi zamanlar Samsung E-250 telefonumu umumi tuvalete düşürmüştüm.Tahmin ettiğiniz gibi milyarlarca mikrobun bakterinin olabileceği bir ortam umumi tuvaletler.Sonrasında elime poşet geçirip aldım telefonu ve bataryasını cıkardım.Sonra aldım elime pril bulaşık detarjanını bi elimede telefonumu sıktım üstüne köpürte köpürte yıkadım.İçi dış su dolmuştu.Sürgülü olduğu için sürgüsünün arasından içindeki köpüklü suyu boşaltıyordum.Neyse tatmin olana kadar prille yıkadım telefonu sonrasında masanın üzerine koydum kuruması için.Ertesi günü bataryayı taktım.Her zamanki gibi açıldı.Banamısın demedi.Ben artık gözümden çıkarmıştım zaten telefonu ama yinede denemek istedim.Çalışınca şok oldum.Sonrasında 6-7 ay daha kullandım hiç sorunsuz şekilde.Miladını doldurmuş olacak ki ekranı bozulmaya başladı ve emekliye ayırdım artık :)
iphone 4 un bataryasını biz cıkaramıyoruz dıye bılıyorum... yanlıs mı bılıyorum ?

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Bugün çay içerken ideos x5 telefonumun üstüne güzel bir çay döktüm, hemen bataryayı çıkartıp kuruyana kadar bekledim. Şükür bi sıkıntı yok, İnşallah'da çıkmaz :)

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Düşer düşmez bataryasını çıkarıp pirincin içine yatırcaktın ama iş işten geçmiş.Bi zamanlar Samsung E-250 telefonumu umumi tuvalete düşürmüştüm........
yine ne varsa eski telefonlarda var çok sağlamdılar .. nokia 6600 uzun yıllar kullandım kaç kere yere düşürdüm banamısın demedi.. :)

berinark

Asistan
Reaksiyon puanı
1
"El Padrino" benimde başıma benzer bi durum geldi. Nerdeyse aynı şeyleri yaptım, fazladan pirinç dolu kavanozda iki gün kaldı. Sonrasında çalıştı telefon. Ama bir hafta sonra arkadaşım yanlıslıkla üstüne bastı ve birdaha açılmadı :)

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16

Bi yanlislik olmasin. 3000 metreden dusse parcasi bulunmaz. Bir de yeteri miktarda cami kirik iphone gordum. Sonra insanda bunun camida ne kadar cabuk kiriliyor dusuncesi olusuyor muhakkak.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Yanılıyorsam düzeltiniz..
İphone larda bataya sökülemez diye biliyorum,en azından teknik destek gereklidir.

Norrick

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Benim iPhone 4'de suya düşmüştü mikrofonu bozulmuştu. Genpa garantisinde olduğu için garantiye verdim yenisiyle değiştirdiler garantisinin olmamasına üzüldüm geçmiş olsun.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Öyle palavra bir haber çıkmıştı ona istinaden söyledim.

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Yanılıyorsam düzeltiniz..
İphone larda bataya sökülemez diye biliyorum,en azından teknik destek gereklidir.

Dediğiniz doğru. Aslında iPhone 4'ten sonra arka kapağı alttaki iki vidayı sökerek çıkarmak mümkün hale geldi. Pili çıkarmak da bu sebeple daha kolay oldu (daha önce pili çıkarmak için ekrandan başlayarak bütün kasayı boşaltmanız gerekiyordu). Ancak arkadaşın böyle bir bilgisi olmadığı için telefon tuğla olmuş. Açıkçası arka kapağı sökülemeyen cihazları şahsen tercih etmiyorum ama sanırım iPhone isimden kazanıyor. Ne diyelim geçmiş olsun.

--- Mesaj Güncellendi ---

Öyle palavra bir haber çıkmıştı ona istinaden söyledim.

O haber palavra değildi diye hatırlıyorum. Telefonu düşüren bir amerikan askeriydi. Telefon toprağa düştüğü için zarar görmemişti. Cihazın düştüğü zemin elbette çok önemli. Ama şüphe etmekte de haklısınız. Haberin viral reklam olma ihtimali de yok değil.

Bawyera

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben nehire düşürdüm aldığım ilk gün :) servise gitti 600 küsur lira masraf çıkmıştı ki nehire o kadarsa diğerini sen düşün :p

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
benim bildiğim ıphoneler tamir olmuyor, yarı fiyatına değişim yapıyorlar orjinal servisinde.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Cihaz suya düştükten sora ilk yapacağın iş vidalarını bir şekilde söküm bataryayı çıkarmak olmalıydı bu her telefon için geçerli .. cihaz eğer suya düştüyse kurudukdan sonra oksitlenme ve kısa devreler oluşur eğer açmaya kalkarsan cihazın tamir edilemecek hale gelir en iyisi garantiye götür yada iyi bir usta bulup tamir ettir ...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
340 lira fiyatı var ama ekran iş görüyorsaa 200 ben dün akşam verdim bugun teelfoncu arayıp bilgi verdi

quantintrntn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim de 4s im vardı ıslanmıştı. Ankarada bir kaç servise gösterdim yapılmaz dedi sonunda bir servis buldum yaptı 500tl aldı namıssız. board değişmiş. kısacası sıvı teması telefonun başına gelebilecek en kötü olay dikkatli olmalı

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bu durumda yapılacak tek şey o kovadaki suyu içmek yada yeni telefon fiyatına yaptırmak keşke liquipel Türkiyedede olsa Geçmiş olsun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benm küçük kardeşim ben gece yatarken telefonumu almış kendi yatağında oynarken uyuya kalmış ve altına kaçırmış ve tel ıslanmış o sabah kalktığımda teli yatağına gördüm kamera buharlaşmıştı ben ilk olarak pirinçe koydum 3 gündür duruyodu sonra 1 gün boyunca şarja taktım ama hiç bir şey fayda etmedi tel açılmadı ama buharlaşma geçti

MR.™

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benm küçük kardeşim ben gece yatarken telefonumu almış kendi yatağında oynarken uyuya kalmış ve altına kaçırmış ve tel ıslanmış o sabah kalktığımda teli yatağına gördüm kamera buharlaşmıştı ben ilk olarak pirinçe koydum 3 gündür duruyodu sonra 1 gün boyunca şarja taktım ama hiç bir şey fayda etmedi tel açılmadı ama buharlaşma geçti
:) Benimde küçük kardeşim var akşam yatarken telefonu saklıyayım bari.