0' km araç tavsiyesi ?

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Dostum ben o aracı kullanıyorum.Tabiki test sürüşü yapmadan içine sinmeden hiç bir aracı alma.Ama şu marka takıntılarından biraz sıyrılmak gerekiyor araç alırken ben bu aracımı alırken az kalsın almama hatasına düşüyordum.Neredeyse 6-7 ay araştırdım bu senenin başında da aldım.Fiyat donanım olarak üzerine bulamazsın konforundan memnun kalacağına eminim.Bende pire deneyindeki gibi araca ön yargılıydım kulandım aldım iyi ki de almışım diyorum.Tek önerim otomatik düşünüyorsan pek az yakmadığını söylüyorlar bilgin olsun..Alacağın araç şimdiden hayırlı olsun.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu markalar tabi ki hiç birimizin değil ama bu ön yardı neden ?Bu markaların bütün araçlarını kullandınız mı ?
renault kangoo,symbol ve megane uzun süre test etme kullanma imkanım oldu.
bom boş arabalar plastik aksamlar zamanla her parçasında aşınma vs.vs. ( araçlar full değildi beli orada fark yaratırlar.)
hyundai ya gelince.
accent in 2012 modelini yakın akrabam aldı sürüş imkanım da oldu, nitekim yukarda saydıklarımdan farkı olmayacak bir araç kendisi de satılık ilanını koyverdi zaten.
gel gelelim i30 olayına tasarımını beğendiğim ancak hyundai markasını beğenmediğim için bulaşmak istemem.
şahsi fikirlerimdir doğru yahut yanlış olabilir.

Hasan70

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hyundai i30 1.6 Crdi Elite Oto. veya Kia Cee'd 1.6 Crdi Premium Oto. bu ikisi bu istedigin tercihlere uygun. Hangisi hosuna giderse onu al zaten altyapi ayni. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben avusturydayim ve burdaki araba fiyatlari malim 65000 tl ortalama 30000 euro ediyor ve x6 alirim yerinde olsam :thumbup:

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Hyundai i30 1.6 Crdi Elite Oto. veya Kia Cee'd 1.6 Crdi Premium Oto. bu ikisi bu istedigin tercihlere uygun. Hangisi hosuna giderse onu al zaten altyapi ayni. :)

Kusura bakma abicim ama Kia hakkaten beş para etmiyor. Arabanın malzema kalitesi çöp ötesi. Bindim, oradan biliyorum

Serhat Y

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım bende 17 yasındayım 2013 2014 yerine biraz 1967-1980 (impala,camaro,pontiac gto vb ) arasıda bak tabi 65 bin tl civarı bulabilirsen gözün kapalı al benim tavsiyemde bu yönde

Hasan70

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kusura bakma abicim ama Kia hakkaten beş para etmiyor. Arabanın malzema kalitesi çöp ötesi. Bindim, oradan biliyorum

Dostum git yeni ceede bin derim. Imzamdaki araca kefil olmam yeni ceede i30 a olurum. Daglar kadar fark var. Ikisi ayni banddan cikiyor diye hatırlıyorum hatta.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ikinci elde de para etsin iyi olsun diyorsan önce alman
sonra da japon olabilir...

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
golf 7 tdi arka süspansiyonları bağımsız değil.inanılmaz soğudum.
sadece 1.4 tsi'larda bağımsız süspansiyon var.
doğuş grubunun... ;)

taydin66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir başka arkadaş sana fikir vermiş ama kendisini pek dikkate almamışsın. Yaşın 18, 20 çok gençsin, sende baba parası ile araba alacağına göre madem para bol diğer arkadaşların söylediklerinin hepsini bir kenara bırak. Ben sana parana göre bir araba önereyim. sıfırını 65 e alamazsın ama 2012 modelini 70 e alırsın. Benim anladığım herkes senin arabana baksın, donanımı da full olsun derdindesin. Madem öyle Tiguan sport style al.

scorpion20

Asistan
Reaksiyon puanı
1
nacizane tavsiyem bir ara bir i30 deneyin fikrinizi gerçekten değiştirecek bir araç.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
bir başka arkadaş sana fikir vermiş ama kendisini pek dikkate almamışsın. Yaşın 18, 20 çok gençsin, sende baba parası ile araba alacağına göre madem para bol diğer arkadaşların söylediklerinin hepsini bir kenara bırak. Ben sana parana göre bir araba önereyim. sıfırını 65 e alamazsın ama 2012 modelini 70 e alırsın. Benim anladığım herkes senin arabana baksın, donanımı da full olsun derdindesin. Madem öyle Tiguan sport style al.

Öyle olduğunu bilsem Honda S2000 almalı derdim :)

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Şuana kadar verilen önerilerin hepsini unut... Mitsubishi ASX bu aracı iyi araştır kullanıcı yorumlarına bak olumsuz yorum nerdeyse yok. Araba heybetli kaslı bi görüntüsü var. Ve sınıfının en az yakan araçlarından biri. Çokta havalı. Bi düşün derim @serkanozubek

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Şimdi i30'u diğer modellerden ayırmak lazım. i30 ile Accent Era'yı felan aynı kefeye koymak olmaz. i30 Çek Cumhuriyetinde üretiliyor. Tamamiyle Avrupa için tasarlanmış bir araç. Kalite bakımından diğer Hyundai modellerinden çok daha üst seviyede. İçine bindiğiniz andan itibaren kaliteyi anlıyorsunuz zaten. :)

Hyundai kötüleyenlere i30'u test etmelerini salık veririm ben. :wink: Diğer modeller hakkındaki yorumlara bende katılıyorum :D
Bildiğim kadarıyla avrupada yılın arabası seçildi, zaten sırf avrupalıların tercihiymiş. Bizim millet de avrupa özentisi olur ama çelişkili işte:)
Kaç kere bindiysem arabaya her binişimde kalitesi hayranlık bırakıyor. Yanlış bilmiyorsam segmentinde en geniş bagaj hacmi de onda, donanımı saymıyorum zaten.
Bir de arka diz mesafesi.

@serkanozubek
Otomatikte çok ısrarcı olma, diğer seçeneklerini anlarım ama dizelin otomatiğini aldığında altında benzinli var sanabilirsin.
Ben i30 da olsun diğer araçlar da olsun, otomatiklerde yakıt tüketimini fabrika verisine en az 2 litre ekle diyorum. Tabi yakıt derdin yoksa ve i30a yönelirsen şanzımanının konforlu olduğunu okudum.

"i30 dizel otomatik testi yapmıştım.araç malesef 8,6 lt gösteriyordu.
biraz performanslı kullansanız 10 lt yi buluyor.o yüzden vw grubuna yöneldim.

şöyle ek bir notum olabilir.geçenlerde bir tanıdığımızda ceed otomatik dizel vardı.
i30 la motorlar şanzımanlar aynı.racechip denen bir uygulama var.araca bağlıyorsunuz.
beygir ve tork artıyor.normalde araç 128 bg bununla 160 civarına çıkıyor.sakin kullanımda
yakıt tüketimi bir nebze azalıyor.baktığım gün araç 6,9lt gösteriyordu.ama 160 bg olduğu zaman
basasınız geliyor e basarsanız yakar tabi :) "

Bir siteden alıntı...

Reaksiyon puanı
16,118
doğru 18yaşında 65binlik araba kullanırsan millet hasetinden çatlar araba'nı çizer,vurur yada bulaşır dururlar al vw bettle 20 yaşını doldur istediğini al o zamana daha iyi modeller gelir.

kaplan42

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Honda civic eco, lpg ekipmanı hazır.Tavsiye ederim

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>2012 nin en iyi motorunu kimse yazmamış çok ilginç...
>>Fordun eco boost motoru yakıt konusunda dünyada geçen yıl 1 numara seçildi...
>>Zaten focus ve c-max deki konforu söylemeye bile gerek yok...
>>Ekstra olarak da bir arabaya arkadan çarpman imkansız bu bile başka hiç bir arabada yok...

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
yeni kasa toyota auris hem yaşına uygun hem 5yüz bin e kadar sorun çıkarmaz.en az 10-15 yıl sorunsuz aracı kullanabilirsin.
daha spor istiyorsan ve yerinde olsam alfa romeo 159 veya giulietta alırdım

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
jetta çok harika olur bence onun dışında lancer olabilir (evo pakette yaptır ama) benim tavsiyelerim bunlar

serkanozubek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
q5k1l.jpg
Cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar, aracımızı aldık hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, allah gönlünüze göre versin, bazı arkadaşlar kırıcı yorumlar yapmışlar ama önemli değil :) Aldığımız araç 2013 Polo 1.6 TDI 90 PS Comfortlıne Manuel.
Renk şeker beyazı, Jant 17'' Boavista aliminyum alaşım, İç döşeme Titanyum siyah,Ön siz ve statik dönüş farları.Tavsiye edilen anahtar teslim fiyatı 46.070.00 TL'ye aldık. Aracımızın 3 ila 6 ay arasında geleceğini söylediler :) Ne yapalım bekliyecez artık :) Aracın resmi ;
q5jzx.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş ya Scirocco al yada full golf al hyundai renault bakma onlara bizde bii transporter var 600 000 kmde wv lerin motorları iç aksamları çok sağlamdır bir wv sana rahat 400 000 kmyi buldurur ama bazı markalar 200 demeden dökülür özellikle renault

serkanozubek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
hayırlı olsun şimdiden. :)
22 mayısta almıştım bende oldukça memnunum.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Abicim hayırlı olsun, kaza bela yaşamazsın umarım. Bu arada bir şey diyeceğim, Gti Alsaydın keşke :) Gerçekten çok fark var arada

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vay arkadaş 18 yaşında 65.000 TL parayı arabaya yatırmak şöyle dursun ben cebimde 2000 tl nakit görmedim. Demekki millette para var bir bende yok :=))