0' km araç tavsiyesi ?

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41

osmkrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
honda civic sedan 50bin civarında ama bütceyi tamamen kullanıcaksan volvo fln bak.

Hasan70

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Karar verdim ya ben :) i30 mu Focusmu arkadaşlar ? Ford 66 bin tl full+full dizel i30 64 bin full+full dizel+otomatik sizce hangisini tercih etmeliyim ? Hangisi daha çok yakar veya hangisinin konforu daha iyidir? bilen varmı ?

Smart + Tekno Paketli Focus derim ben. Donanimlari incelersen bir suru asistan sistemi olacak Focusun. i30 a karsi tek eksi yani parcali deri doseme olur ki o da olmayiversin :)

i30 un otomatigi tam otomatik oldugundan manuele gore +1 lt yazmak gerek. :)

serkanozubek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Subaru XV alabilrsin :)
http://www.subaru.com.tr/pdf/subaru-fiyatlistesi.pdf
http://www.subaru.com.tr/9-Subaru_XV_Genel.aspx
Her yolda da gider :) Bence i30 dan daha dikkat çekici olur :)

Volkswagen Amarok :)
http://ticariarac.vw.com.tr/fiyat_listesi/Default_2013.aspx biraz aşağılarda :)

Bence suvlara, pick up'lara da bakmalısın. İnsanın düşünceleri birden değişiveriyor. O i30 dediğin scirocco dediğin arabalarla dağa bayıra çıkabilri misin ? :)
Evden Üniversite Üniversiteden Eve gidip geleceğim için dağlara bayırlara çıkmıyacağım :) Tabi sevgili bulup manzara seyretmezsek :))) Ben iki araç arasında kaldım şimdi i30 Club bir video paylaşmış 21 dk lık herşeyiyle mükemmel bir araç bence özellikle vitesi R'ye taktığında geriye yani arka bagajdaki hyundai logosu eğilerek kamera çıkıyor :) onu sevdim ve birsürü özellikleri var panaromik cam tavan segmentinde okadar geniş bir cam tavan yok, ayrıca manuel+dizel şehir içi yakıt tüketimi 5,5 LT, imiş ben otomatik alırım alırsam en fazla 7 lt yakar gibime geliyor yanlış düşünmüyorsam.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Smart + Tekno Paketli Focus derim ben. Donanimlari incelersen bir suru asistan sistemi olacak Focusun. i30 a karsi tek eksi yani parcali deri doseme olur ki o da olmayiversin :)

Evet otomatikler manuellere göre en az 0.7 lt veya 1 Lt rahatlıkla yakıyor, ama otomatik varken manuel almak bence mantıklı değil :) arada zaten fazla bir fark yok 61 bin TL ye manuel alacağıma 64 bin TL ye otomatik alırım(bence).

honda civic sedan 50bin civarında ama bütceyi tamamen kullanıcaksan volvo fln bak.
Honda Civic Sedan'ın arka tasarımını çok berbat buluyorum ilk çıktığından beri maalesef yeni civic hb'ide öyle yaptılar :( Arka tasarımından anlatmak istediğim arka stopları birleştiriyorlarya ondan bahsediyorum..

Skoda Fabia Rs, Vw Polo Gti, Seat Ibiza Cupra/Boganegra, Vw Passat 1.8 Tsi, Vw Jetta 1.4 Tsi 160/170 hp vs. duruma temizlige istegine gore karar verecek sensin. O paraya sifir olarak ilk 3 yazdigima bakabilirsin.
Yukardada söyledim Skoda,Fiat,Renault gibi markaları söylemeyin lütfen diye ama okumamıssın galiba, Skodayı zaten sevmiyorum Polodan vazgeçtim yağ yakma sorunu hala varmış üstüne üstlük birde yalan söylüyolarmış(Doğuşçular), + sıfır olarak ilk üç yazdığıma bakabilirsin demişsin ancak ilk 3 yazdıklarının hepside benzinli başlıkta farketmez dedim ama şimdi dizel almaya karar verdim madem bir arabaya 65.000 tl para veriyorum bırakında zevkimide düşünüyüm demi yani :)
Kardeşim yazdıkların için çok çok teşekkür ederim.

Skoda Superb, Mazda 6, golf, Focus Rs gibi modellere Bakmanı öneririm
Sevmediğim markaların hepsini yazmışsın maaşallah :) (Ford) hariç ama tavsiye ettiğin focus tek kapı+benzinli :(
Yorumun için çok çok teşekkürler kardeşim.

Hasan70

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Otomatige karsi degilim ama pek de sevmem. Manuel en guzeli bence. :)

Sene sonu bizde yeni bir arac alacagiz ve otomatik olmasi zorunlu. Yoksa focus diye atlardim ama otomatik sadece 1.6 benzinli de o da olmuyor :) i30, octavia, insignia, superb arasinda duruma gore bi secim yapacagiz artik :) Aslinda size de insignia derdim ama hem sene sonunu beklemeniz lazim hem 70.000 nin ustunde gelme ihtimali var. Beklerim derseniz onu da düşünün ;)

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Hyundai i30 1.6 CRDi Dizel 6 İleri Otomatik Elite Pack(Full+Full) = 64.200 TL bütçeme uygun ve en üst seviye donanımlı. Sizce parasının arabasımı ? Süren,inceleyen,bilgi sahibi vs.vs olan varmı bu araç hakkında ? Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar bütçeme uyuyor + full donanım ve dizel otomatik ve hb :))
Hyundai güzel araba üretiyor. Ama ben tavsiye etmem :) Arabaları biraz ne bileyim Çin malı gibi kalitesiz gibi. Annem Accent Era almıştı 1-2 yıl kullandı sağından solundan, motordan, tekerlekten anlayacağın her yerinden sesler gelmeye başladı :) Şuan 2012 model Hyundai Elantra kullanıyor ve ondanda sesler gelmeye başladı tekerleğinden. Yol tutuşu çok iyi değil :) 10-12 (tam bilmiyorum, galiba 2003 model) yıllık Volvo kullanıyor bizim bir abi :) Arabada tık yok. Tertemiz. Bu güne kadar servise bir tek bakım için girmiş :) Yani anlayacağın çok iyi araba Volvo. Bir kaç Crash Test izle ne dediğimi anlarsın :) Biraz arkadaşımmış gibi konuştum normalde benden 3-4 yaş büyüksün. Bir sıkıntı olmaz inşaAllah ? :)

Eski bir Crash Test :)

[video=youtube;8iTfjtNDces]http://www.youtube.com/watch?v=8iTfjtNDces[/video]

[video=youtube;sA0l8yHKi4k]http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=sA0l8yHKi4k[/video]

[video=youtube;AI3yVTDLiaY]http://www.youtube.com/watch?v=AI3yVTDLiaY[/video]

[video=youtube;Di7SAzfTe30]http://www.youtube.com/watch?v=Di7SAzfTe30[/video]

[video=youtube;qJyQxLFGEsc]http://www.youtube.com/watch?v=qJyQxLFGEsc[/video]

Ama sen beğendiysen Hyundai i30 alabilirsin :) Benim kararım Volvo tarafında olurdu :) Opel'i unutma :p

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33

Focus ve i30 benim favorim zaten, i30 tek kullanırsam. Focus da ailem olursa almayı düşüneceğim araçlar.
Focusun teknolojik olarak üstünlüğü olabilir, sınıf olarak da üstünlüğü var.
Sizin bahsettiğiniz hb focus heralde, 66bine sedan full focus olduğunu sanmıyorum. Bakayım bi.

Ayrıca @serkanozubek kararın ne olursa olsun sakın adam akıllı test sürüşü yapmadan aracı alma. Dışardan görünüşü güzel gelir sürüşü tatmin etmez felan, yine araştırmaya başlarsın sonra:)
Focus düşünürsen onu da araştır o da güzel araç, hbsini hiç sevmiyorum o ayrı tabi.

Bu arada az önce transporter kullanırken ışıklara varmadan beni volvo s60 geçti. Işıkta durdum.
Yeşil yanar yanmaz gazladım, ona biraz fark açtım(geride bırakacak kadar değil tabi). O da gaza gelip fırladı gitti, ben de peşinden iki araba boyuyla kaptırdım gittim.
Adam minibüsle kapışmaya girdi ya helal olsun:)

serkanozubek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hyundai güzel araba üretiyor. Ama ben tavsiye etmem :) Arabaları biraz ne bileyim Çin malı gibi kalitesiz gibi. Annem Accent Era almıştı 1-2 yıl kullandı sağından solundan, motordan, tekerlekten anlayacağın her yerinden sesler gelmeye başladı :) Şuan 2012 model Hyundai Elantra kullanıyor ve ondanda sesler gelmeye başladı tekerleğinden. Yol tutuşu çok iyi değil :) 10-12 (tam bilmiyorum, galiba 2003 model) yıllık Volvo kullanıyor bizim bir abi :) Arabada tık yok. Tertemiz. Bu güne kadar servise bir tek bakım için girmiş :) Yani anlayacağın çok iyi araba Volvo. Bir kaç Crash Test izle ne dediğimi anlarsın :) Biraz arkadaşımmış gibi konuştum normalde benden 3-4 yaş büyüksün. Bir sıkıntı olmaz inşaAllah ? :)

Eski bir Crash Test :)

[video=youtube;8iTfjtNDces]http://www.youtube.com/watch?v=8iTfjtNDces[/video]

[video=youtube;sA0l8yHKi4k]http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=sA0l8yHKi4k[/video]

[video=youtube;AI3yVTDLiaY]http://www.youtube.com/watch?v=AI3yVTDLiaY[/video]

[video=youtube;Di7SAzfTe30]http://www.youtube.com/watch?v=Di7SAzfTe30[/video]

[video=youtube;qJyQxLFGEsc]http://www.youtube.com/watch?v=qJyQxLFGEsc[/video]

Ama sen beğendiysen Hyundai i30 alabilirsin :) Benim kararım Volvo tarafında olurdu :) Opel'i unutma :p
Evet volvo sağlam ama volvonun en kötü arabası kötüden kastım en donanımı düşük arabasının fiyatı 70 bin den başlıyor 300'e kadar gidiyor volvonun mersodan audiden bmw den bir farkı yokki hatta + ları var :) Şimdi benim bütçem 60 bindi babamı zar zor ikna edip 65 yaptırdım nedenmi ? 60 bin tl ile 65 bin tl arasında farkettimki dağlar kadar donanımlar oynuyor demek istediğimi anlamışsndır umarım :) o yüzden 80 bin'e felan hayatta çıkamam :) en fazla 65.000 :) Ayrıca birşey sormuşsun arkadaşınmış gibi konuşuyorum felan diye sorun değil istediğin gibi konuşabilirsin ölümlü dünya kardeşim :) Hayattan zevk almadıktan sonra ister gururlu ol istersen dediğim dedik ol ne farkederki :)

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
abi bana sorarsan volkswagen al. Golfün yeni modeli harika birşey.Annem golf kullanıyor çok memnunuz.Az yakıyor zaten

serkanozubek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Focus ve i30 benim favorim zaten, i30 tek kullanırsam. Focus da ailem olursa almayı düşüneceğim araçlar.
Sizin bahsettiğiniz hb focus heralde, 66bine sedan full focus olduğunu sanmıyorum. Bakayım bi.

Ayrıca @serkanozubek kararın ne olursa olsun sakın adam akıllı test sürüşü yapmadan aracı alma. Dışardan görünüşü güzel gelir sürüşü tatmin etmez felan, yine araştırmaya başlarsın sonra:)
Focus düşünürsen onu da araştır o da güzel araç, hbsini hiç sevmiyorum o ayrı tabi.

Bu arada az önce transporter kullanırken ışıklara varmadan beni volvo s60 geçti. Işıkta durdum.
Yeşil yanar yanmaz gazladım, ona biraz fark açtım(geride bırakacak kadar değil tabi). O da gaza gelip fırladı gitti, ben de peşinden iki araba boyuyla kaptırdım gittim.
Ya tabi bu işler prensib meselesi abi :) Sen basarsın o basmaz sen basarsın o basar zararlı sen çıkarsın hiç bulaşmıcan 40-40 50-50 kaldırım kenarından açacaksın şarkını kuzular gibi gideceksinn haaa yeri gelir basarsın ayrıda şimdide minibüsle kapışmak delikanlılığa sığmaz rajona ters tepki :))))

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
İ30 elite versiyon(panaromik camlı) veya ix35e bindiysen hiç de ses çıkaracak bir araba olmadığını görürsün bence.
Zaten hyundainin adam gibi satamama sebebi geçmişteki o sıkıntılar bence.
Babama hyundai deyince, o kadar parayı hyundaiye vermem diyor:)
Şimdi volvo ile hyundai kıyaslamak da çok farklı birşey, volvoya haksızlık:)

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
en iyi arabalar bence alman arabaları. hyundai ben pek tavsiye etmem. zaten 65bin tl iyi bir para o paraya hyundai almak akıllıca olmaz. dediğim gibi volkswagen'e bakman daha iyi olur jetta felan.

Hasan70

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Yukardada söyledim Skoda,Fiat,Renault gibi markaları söylemeyin lütfen diye ama okumamıssın galiba, Skodayı zaten sevmiyorum Polodan vazgeçtim yağ yakma sorunu hala varmış üstüne üstlük birde yalan söylüyolarmış(Doğuşçular), + sıfır olarak ilk üç yazdığıma bakabilirsin demişsin ancak ilk 3 yazdıklarının hepside benzinli başlıkta farketmez dedim ama şimdi dizel almaya karar verdim madem bir arabaya 65.000 tl para veriyorum bırakında zevkimide düşünüyüm demi yani :)
Kardeşim yazdıkların için çok çok teşekkür ederim.

Dostum ben senin mesajını gördüm onu sana yazmadım. :D Bir üstünde bir arkadaş da sormuş ona yazdım. :) Yanlız Fiat ve Renaultu anlarımda Skoda düşmanlığını değiştir derim. Kısaca özet geçivereyim, Skoda ve Seat 1996'dan beri Volkswagen çatısı altında olan markalardır. Volkswagenin altyapısını kullanırlar. Görünüş ve logolar dışında geri kalan parçaları birebir aynıdır. Hatta herhangi bir parçayı sök bak, altından VW/Audi yazısı çıkacaktır. Motor, şanzıman, şasi aklına ne gelirse. Yani senin şu an için hoşuna gitmeyen Fabia RS aslında kabuk değiştirmiş Polo GTI'dır. Hazır buna değinmişken, yağ yakma sorunu kronik değil. Bu araçları alan arkadaşların sürekli gazlaması ve aldıkları gün yazılım yaptırmaları vs. den oluşmuş bir sorun. 1.4 hacminde bir motor neticede. Çok yüklenince bir yerden arıza veriyor. Yağ yakma tek sorununsa vazgeçme derim yani. :)

Benzinli meselesine saygı duyarım, insanın belini büküyor cidden. :)

Focusun Hb ile Sedanı arasında fiyat farkı 2000 lira olması lazım. O da pazarlıkla hallolur sıkıntı çıkmaz. :)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
2.el mercedes a180 cdi bulsan yemişim 0 araçları derdin ya neyse artık:)

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
hyundai alma pişman olma. :)
tasarım olarak doruk noktasına çıktıkları şu yeni sezonlarında aklında bile geçirme derim.
yakın akrabam da var biz renault a tövbeliyiz o da hyundai'ye.biraz araştırırsan demek istediklerimden kat kat ağırlarını bulacaksın.
Wv , ford , bmw 1 serisine bak derim son olarak :)

erton44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
paran warsa audi a3 mercedes a 180 serisi bunların altı olsun diyosan golf 7 onuda beğenmezsen kia ceed premium al keyfine bak :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Focus'un ecoboost motorları varr. 180bg, yakıt tüketimi de müthiş. Polo gti aynı şekilde. Alfa almam ben olsam, parça pahalı, servisi yaygın değil. Hyundai, Kia da iyidir ama 65.000tl verebiliyorsan, Alman'dan şaşma. Motor olarak Honda çıkışta şu aralar ama külliyen araba olarak baktığında olay Alman'dır. Bir jetta ile test sürüşü yap mesela ne demek istediğimi anlayacaksın.

kaya09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim passat al hem kaliteli bir alman arabası hemde değeri fazla düşmez ;)

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
kardeşim passat al hem kaliteli bir alman arabası hemde değeri fazla düşmez ;)
Bizde öyle piyasa var ki artık o ikinci elde değer düşme olayı ortadan kalktı nerdeyse.
Ben kontağı açılmış arabadan kafadan 5 bin düşerim mesela, ama adam sahibindene gider sıfırından 2000 lira düşük yazar. Al sana değer kaybı.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Abicim belirtmeliyim ki internet sitelerinde yazanlardan, bizlerden , diğer arkadaşlarından falan kulaktan dolmalarla onu istemem, bu kötü, motoru arızalı gibi önyargılı yollara itilmişsin. Sana tavsiyem; Skoda, Wv, Renault, Hyundai, Honda vs markaların yerlerine gidip hepsini her köşesine kadar incelemen.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Abicim belirtmeliyim ki internet sitelerinde yazanlardan, bizlerden , diğer arkadaşlarından falan kulaktan dolmalarla onu istemem, bu kötü, motoru arızalı gibi önyargılı yollara itilmişsin. Sana tavsiyem; Skoda, Wv, Renault, Hyundai, Honda vs markaların yerlerine gidip hepsini her köşesine kadar incelemen.
kullanıcı yorumu dışında bir yorum yapmadım şahsım adına.
Ve tekrar ediyorum
Renault ve hyundai benim gözümde beş para etmez.
arkadaşa uyarsa golf,polo,passat,insignia,honda civic öneririm.

scorpion20

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dostum ben o aracı kullanıyorum.Tabiki test sürüşü yapmadan içine sinmeden hiç bir aracı alma.Ama şu marka takıntılarından biraz sıyrılmak gerekiyor araç alırken ben bu aracımı alırken az kalsın almama hatasına düşüyordum.Neredeyse 6-7 ay araştırdım bu senenin başında da aldım.Fiyat donanım olarak üzerine bulamazsın konforundan memnun kalacağına eminim.Bende pire deneyindeki gibi araca ön yargılıydım kulandım aldım iyi ki de almışım diyorum.Tek önerim otomatik düşünüyorsan pek az yakmadığını söylüyorlar bilgin olsun..Alacağın araç şimdiden hayırlı olsun.

Ve tekrar ediyorum
Bu markalar tabi ki hiç birimizin değil ama bu ön yardı neden ?Bu markaların bütün araçlarını kullandınız mı ?

serkanozubek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi 2013 A3,1.16,A180,V40 arasından kesinlilkle 1. seçeneğim v40 olur, nedenmi ?

1.Audi iç tasarım berbat ötesi.. oyuncak gibi olmuş.
2.Mercedesin o ortadaki ekranı emanet gibi duruyor.
3.1.16'ın dış tasarımı çok kötü olmuş ön burun uzun arka kısa aşırı kısa ve arka stoplar mahvetmiş..

Bunların arasından hangisi derseniz v40 derim hiç düşünmeden zaten bu araçlar aşağı yukarı aynı fiyat .

Ve tekrar ediyorum
Neden öyle düşünüyorsunuz acaba ? Şu anda Hyundai i30'daki donanımlar C segmentindki hiç bir araçta yok ? Hyundai sevmemenizin nedenlerinizi söyleyinde bizde bilelim lütfen ?

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Dostum ben o aracı kullanıyorum.Tabiki test sürüşü yapmadan içine sinmeden hiç bir aracı alma.Ama şu marka takıntılarından biraz sıyrılmak gerekiyor araç alırken ben bu aracımı alırken az kalsın almama hatasına düşüyordum.Neredeyse 6-7 ay araştırdım bu senenin başında da aldım.Fiyat donanım olarak üzerine bulamazsın konforundan memnun kalacağına eminim.Bende pire deneyindeki gibi araca ön yargılıydım kulandım aldım iyi ki de almışım diyorum.Tek önerim otomatik düşünüyorsan pek az yakmadığını söylüyorlar bilgin olsun..Alacağın araç şimdiden hayırlı olsun.

Bu markalar tabi ki hiç birimizin değil ama bu ön yardı neden ?Bu markaların bütün araçlarını kullandınız mı ?

Hocam hiçbir insan bir markanın/ markaların tüm modellerini, eski/ yeni versiyonlarını kullanmamıştır. Adam 2000 model civic kullanıp 2013 model civic e yorum yapabiliyor mesela. Bu bakımdan milletimiz kötü durumda. Konu ise Ön yargı.

Neden öyle düşünüyorsunuz acaba ? Şu anda Hyundai i30'daki donanımlar C segmentindki hiç bir araçta yok ? Hyundai sevmemenizin nedenlerinizi söyleyinde bizde bilelim lütfen ?

Hyundai nin zamanla oluşan ön yargısı :D . Evet, Hyundai yi ben de sevmiyorum, o da sağlamlık konusunda. Cidden Hyundai de olan birçok araçta yok şu anda. En çok da Arka Hyundai amblemi 180 derece dönüyor ve arka kamera oluyor park ederken, çok iyi yapmışlar bu olayı

Hasan70

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi i30'u diğer modellerden ayırmak lazım. i30 ile Accent Era'yı felan aynı kefeye koymak olmaz. i30 Çek Cumhuriyetinde üretiliyor. Tamamiyle Avrupa için tasarlanmış bir araç. Kalite bakımından diğer Hyundai modellerinden çok daha üst seviyede. İçine bindiğiniz andan itibaren kaliteyi anlıyorsunuz zaten. :)

Hyundai kötüleyenlere i30'u test etmelerini salık veririm ben. :wink: Diğer modeller hakkındaki yorumlara bende katılıyorum :D

serkanozubek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki arkadaşlar konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum gittikçe kafam karışıyor :)
Şimdi herkes bu yazımın altına alıntı yapabilir ne almam konusunda..
Maximum bütçe 65.000 TL
Dizel+Otomatik+HB+0km+2013,2014 model istiyorum bu kriterlerime uyan bildiğiniz iyi araçlar varmı ? NOT: Lütfen GTİ,RS,OPC,RR, gibi modelleri önermeyin bunlar tek kapı :) Polo GTİ dışında.. Yukarıdada söylediğim üzre, Dizel+Otomatik+HB+0km+2013-2014 model Maximum fiyatı 65.000 TL olan bildiğiniz iyi araçlar varsa lütfen değerli yorumlarınızı esirgemeyiniz..
NOT2:Kesinlikle Sedan araç önermeyiniz(Bu kararı yeni aldım arkadaşlar)