0' km araç tavsiyesi ?

serkanozubek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun aleyküm arkadaşlar, geçen zamanlarda ehliyet aldım ve şimdi sıra araç almaya geldi nihayet :) Sizden isteğim yaşıma uygun, araç önermeniz, önereceğiniz araçlar;

0 KM+2013-2014 model olsun lütfen, gerisi önemli değil.

NOT:Maximum(En fazla) bütçem: 65.000 TL.

Değerli yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür eder, yorumlarınızı borç bilirim.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Honda Civic 2013 Sedan Benzin
Honda Civic 2013 HB Benzin/Dizel
Hyundai i30 Benzin/Dizel
Volkswagen Jetta Dizel

bunlar dışında başka arabaya bakmam ben olsam... Benzinli düşünüyorsam da civic sedan dan şaşmam.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Audi A3 varken hyundai, volkswagen hikaye. git en ucuz modelini al. a3 den sonra bunlara araba bile demezsin.

serkanozubek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki bu söylediğiniz araçlar benim yaşıma gidermi arkadaşlar ? Birazda sport olsun istiyorum :)

Aslında ben kararımı vermiştim 2013 Polo GTİ, duydumki çok fazla yağ yakıyormuş bu yüzden vazgeçtim o yüzden böyle bir konu açtım. Cevaplarınız için teşekkürler..

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Ds3 lere bir bak.1.6 156Hp. Olan motorlarını bir test et.

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Scirocco tavsiye ederim. 65-70 arası başlıyo fiyatlar.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bazı arkadaşlar hyundai demiş. Ama accent era, i30 kullandım ve şuan hyundai blue kullanıyorum. Kesinlikle hyundai alma. Renault da kullandım tavsiye etmiyorum. Yerinde olsam volkswagen alırdım. yeni golf, jetta veya passatın giriş fiyatları bütçene uyar. tercihen yeni golf. Almanlar araba yapmayı biliyor bence..

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Bazı arkadaşlar hyundai demiş. Ama accent era, i30 kullandım ve şuan hyundai blue kullanıyorum. Kesinlikle hyundai alma. Renault da kullandım tavsiye etmiyorum. Yerinde olsam volkswagen alırdım. yeni golf, jetta veya passatın giriş fiyatları bütçene uyar. tercihen yeni golf. Almanlar araba yapmayı biliyor bence..
+1
bunun üzerinde dur.
polo aldım.
transporter'da var. Vw sağlamdır.

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
scirocco yu begeniyorum ben çok tasarım olarak. başlangıç fiyatları o civarlarda

Ruberto

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Golf 7 al hocam. Her yaşa hitap eden bir araba. Birde dsg aldın mı senden güzeli yok.

serkanozubek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşlerim değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ediyorum, Aklımda zaten Volkswagen var ama fiyatları biraz beni aşıyor 55-60'a başlangıç fiyatları var ama onlardada donanım eksikliği var gönül isterki golf 7 hıghlıne ama fiyatı malum :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Volvo'dan şaşma derim kaza yapsan bile ölme şansın yok denecek kadar az .

Volvo V40 T3

Ruberto

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kardeşlerim değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ediyorum, Aklımda zaten Volkswagen var ama fiyatları biraz beni aşıyor 55-60'a başlangıç fiyatları var ama onlardada donanım eksikliği var gönül isterki golf 7 hıghlıne ama fiyatı malum :)

Hocam sende comfortline alırsın. Zaten 2 senede yeni araba alacak değilsin. Zamanla donanım taktir. Hocam o kadar paraya yazık etme bence. En kötüsü golf 7 1.2 tsi al comfortline. Üstüne kalan para ile donanım eklet. Bence çok kral olur. Ama tercih senin :)

serkanozubek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam sende comfortline alırsın. Zaten 2 senede yeni araba alacak değilsin. Zamanla donanım taktir. Hocam o kadar paraya yazık etme bence. En kötüsü golf 7 1.2 tsi al comfortline. Üstüne kalan para ile donanım eklet. Bence çok kral olur. Ama tercih senin :)
Evet belkide :/ Yakıt değerlerini biliyormusunuz golf'ün ?

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Hiç kimse Opel tavsiye etmemiş :) Bence Yeni Opel Astra HB'ler sana iyi gider :) Kampanyalı şuan herhalde bilmiyorum en pahalısı 62.000 TL. HatchBack araba seviyorsun herhalde Golf'ten anlaşılacağı gibi :) Benim yorumum Opel alman yönünde. Opel mükemmel araç üretiyor yani. Hemde sana gayet uygun. Büyüyeyim bende bir Opel Astra düşünüyorum :)

Ruberto

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet belkide :/ Yakıt değerlerini biliyormusunuz golf'ün ?

Hocam şehir dışı dizel gibi 4-5 litre. Şehir içi en en en fazla 8 lt olur. Ayrıca araba alırken ikinciel satışı da düşün. Sahibinden e konduğunda hangisi daha çabuk gider. Hangisinin 2. eli daha kuvvetli. Bunlar önemli. Ve geriye bir tek GOLF kalıyor :)

serkanozubek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam şehir dışı dizel gibi 4-5 litre. Şehir içi en en en fazla 8 lt olur. Ayrıca araba alırken ikinciel satışı da düşün. Sahibinden e konduğunda hangisi daha çabuk gider. Hangisinin 2. eli daha kuvvetli. Bunlar önemli. Ve geriye bir tek GOLF kalıyor :)
Eyvallah sağolasın, birde birşey sorucam 2013 polo gti üretimlerinde yağ yakma sorunu düzeltildi diye birşeyler duydum doğruluk payı varmı yoksa sahte haber mi ? Yorumlarınız için çok çok teşekkürler, evet bir ara 2013 opel astra düşündüm hatta burda festival yapıldı getirmişlerdi inanırmısınız arabanın içerisi insanı kendine resmen aşık ediyor hele birde vitesin alt nikelajın ordaki kırmızı ledler :) Bir yandanda gerek şekerliğiyle gerekse hızlanmasıyla(100 km ye 6 sn) kendisini aklımdan çıkaramıyorum (POLO GTİ) :)

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Scoda Octavia 2012 otomatik vites iyi bence, kullandım 1 defa çok azda olsa beğendim ben, ayrıca sport modu da var motor sesi istiyorsan :) WV ler ile aynı fabrikadan çıkıyor diye duydum skoda octavia 2012 iyi araba bence bir araştır incele :)

Ruberto

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam polo GTI yağ yakıyor mu bilgim yok ama bazı Jetta ların yağ yaktığını biliyorum. Özellikle dizellerde bu sıkıntı var. Yani polo da sanmıyorum böyle bir sıkıntı ile karşılaşacağını. Ayrıca astra HB 1.4T 140 ps alırsan şehiriçi yakıtı çok fazla baştan söyliyeyim. 10-11 lt den aşağı düşmüyor. Volkswagen aynı motora birde süpersarj koyuyor ve 5.8 lt yakıt tüketimi sağlıyor şehiriçi. Yani Opel'in yakıt tüketimine güvenme bence.

Hasan70

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yağ yakma mevzusu sadece bazı araçlar için var. Bütün hepsine söylemek zor. Motorun karakteristiği dolayısıyla öyle yapacak birşey yok. O motorun olduğu bütün araçlarda bu tehlike olacak.(Fabia RS,Ibıza Cupra, Bocanegra, Scirocco vs.) Çok takılmayın bence bu mevzuya. :)

Polo GTI yerine, Skoda Fabia RS, Seat Ibıza Cupra/Bocanegra, Kia Pro Cee'd GT gibi araçları da düşünebilirsiniz. Bütçeyi biraz arttırabilirseniz Scirocco da olabilir.

Opel düşünürseniz bana kalırsa yeni motor seçeneklerini bekleyin. Sene sonuna 1.6 SIDI motorlar gelecek 170hp ve 200hp olarak. Şu an ki 180'lik max torkunu yüksek devirde verdiğinden tüketim anlamında çok verimli değil. Bu yeni gelecek seçenekler eski 1.6T ye göre çok daha verimli olacaklar.

Opel Astra, Astra GTC de düşünebilirsiniz, şimdi alacağım derseniz 1.4T seçeneğinden başkasını düşünmeyin, 1.6T'nin yakıtı can sıkıcı olabilir.

Octavia, Civic Sedan, Jetta önerileri gelmiş. Polo GTI istediğinize göre bu tarz araçlara bakmazsınız diye düşünüyorum. Aile Sedanları neticede bunlar. :) Bu üçü arasından bir tercih isterseniz Octavia alın derim ama tercihinize ne kadar uyar bilinmez. :)

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Hiç kimse Opel tavsiye etmemiş :) Bence Yeni Opel Astra HB'ler sana iyi gider :) Kampanyalı şuan herhalde bilmiyorum en pahalısı 62.000 TL. HatchBack araba seviyorsun herhalde Golf'ten anlaşılacağı gibi :) Benim yorumum Opel alman yönünde. Opel mükemmel araç üretiyor yani. Hemde sana gayet uygun. Büyüyeyim bende bir Opel Astra düşünüyorum :)

hocam opelin nesini tavsiye edelim kazık gibi direksiyonu var rezalet bir araba dayımın opel vectrası vardı araba ne kaçıyor ne dönüyor

serkanozubek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tekraran değerli yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar, şu anda sizinde yardımlarınızla aklıma tam anlamıyla oturan 3 araç var ;
1. 2013 Polo GTİ
2. 2013 Volvo V40(En fulü 80 bin tl ama arabada yok yok mesela yaya hava yastığı)
3. 2013 Hyundai i30

Evet HB-Sedan farketmez dedim ama gönlüm hb'den yana nede olsa yaşımız genç :)

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Tabii ki Golf 7 o fiyata golf 7'nin sağlam donanımlısını alırsın hem de

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
hocam opelin nesini tavsiye edelim kazık gibi direksiyonu var rezalet bir araba dayımın opel vectrası vardı araba ne kaçıyor ne dönüyor
Ben öyle bir şey bilmiyorum :) Bizim 1990 model Opel vardı öyle bir sorun yoktu :) Şimdilerde bilmiyorum bana gayet rahat geliyor ama bilemem yinede :)