Haber 6 Yaşında Gelin Skandalı!!

Bu konuyu okuyanlar

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,778
Geçtiğimiz günlerde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Hiranur Vakfının onursal başkanı Ziya Gümüşel'in kızı H.G.K ailesinin kendisini 6 yaşındayken 29 yaşındaki Kadir İstekli isimli bir adamla zorla evlendirdiğini iddia etti. İmam nikahıyla evlendirilen 6 yaşındaki kız çocugu her gün cinsel istismara maruz kaldıgını ifade etti. Ailesinin kendisine beyaz bir elbise giydirecek "sen artık Kadir'in karısısın. Ne istiyorsa yapacaksın" dediği ve Kadir İstekli'nin de "sen artık benim karımsın. Bende senin kocanım. Evli insanlar oyun oynar şimdi bizde oyun oynayacağız" diyerek kendisine defalarca tecavüz ettiğini iddia etti. Kan donduran olay İstanbul Çengelköyde başladı ve ailenin Sakarya Sapanca'ya gelmesiyle de son bulmadı. Sakarya'daki evlerinde karşı dairede oturan Kadir İstekli her gün kızın yanına giderek cinsel istismara bulunuyordu. Ailesi çocuga bunun normal oldugunu söylüyor ve yaptıgı şeyi devam ettirmesi konusunda çocugun üzerinde baskı kurulmaya devam ediliyordu. 13 yaşındayken nişan yapılan çocuk 14 yaşında Kadir İstekli ile evlendirildi ve onunla yaşamaya başladı. 21 yaşındayken sosyal medyadan tanıştığı bir kişiden destek alarak şikayetçi olmaya karar verdigini söyleyen genç kız ailesinden ve Kadir İstekli'den şikayetçi oldu. Aile iddiaların asılsız oldugunu söylüyor ve suçlamaları kabul etmiyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221208_213057.jpg
    Screenshot_20221208_213057.jpg
    56.1 KB · Görüntüleme: 44
  • Screenshot_20221208_212743.jpg
    Screenshot_20221208_212743.jpg
    71.3 KB · Görüntüleme: 53

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Eğer bu doğruysa sizin gibi müslümanın....... Bir cehennem yolcusu daha.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Çok iğrenç bir olay. Olay mahkemeye intikal etmiş gerçekler gün yüzüne çıkar inşAllah. Bu tarz küçük yaşta çocuklara tecavüz olayları için ben idamı savunuyorum.

Benim anladığım kızı ailesi biz 14-15 yaşında evlendirdik diye iddia ediyor. Ama o sözde damat denilen zaten karşı komşuları ve 6-7 yaşlarında iken kıza tecavüz ettiği iddiası var.

O altı yaşında gelinlikli dedikleri fotoların düğün ile alakası olmadığı ve Hatim sonrası merasim fotosu olduğunu iddia ediyor ailesi... Aile tamamen iftira ve kurgu diyor hiç bir söylemi kabul etmiyor.

Son düzenleme:

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,778
Çok iğrenç bir olay. Olay mahkemeye intikal etmiş gerçekler gün yüzüne çıkar inşAllah. Bu tarz küçük yaşta çocuklara tecavüz olayları için ben idamı savunuyorum.

Benim anladığım kızı ailesi biz 14-15 yaşında evlendirdik diye iddia ediyor. Ama o sözde damat denilen zaten karşı komşuları ve 6-7 yaşlarında iken kıza tecavüz ettiği iddiası var.

O altı yaşında gelinlikli dedikleri fotoların düğün ile alakası olmadığı ve Hatim sonrası merasim fotosu olduğunu iddia ediyor ailesi... Aile tamamen iftira ve kurgu diyor hiç bir söylemi kabul etmiyor.

Not: Olayda tek kafama yatmayan. Kadın sistematik olarak 6 yaşından beri tecavüze uğruyordım diyor 15 yaşında o adamla evleniyor çocuk yapıyor 2 tane ! Ve 10 sene sonra şikayetçi oluyor ! Artık 25-26 yaşına gelmiş iken. İnsan 20 sene tecavüzcüsü ile nasıl birlikte yaşayabilir. Ayrıca boşandıktan 1-2 yıl sonra bu iddialar çıkıyor !

Not2: En garibime gidende bu gece Tv5'te gördüm kızın abisinin iddiası tecavüz ettiğini iddia eden adamla çekişmeli boşanma ile değil anlaşarak boşanıyor !
Cesaret edememiş susturulmuş ve bastırılmış olabilir. Sağlıklı bir düşünce beklenemez zaten. Ayrıca ailesi saçlarını tarayıp süsleyip adamın yanına götürüyormuş ne bekleyebiliriz ki bu insandan..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Cesaret edememiş susturulmuş ve bastırılmış olabilir. Sağlıklı bir düşünce beklenemez zaten. Ayrıca ailesi saçlarını tarayıp süsleyip adamın yanına götürüyormuş ne bekleyebiliriz ki bu insandan..

Ben inanmak istemiyorum yaa...

Bir babanın hadi onu geçtim bir annenin kendi öz kızını 6 yaşında hadi git sana tecavüz etsin gibi bunu yapabileceğini aklım hayalim almıyor. Eğer doğru ise çok ama çok iğrenç...

Sedefizgi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,778

Bir babanın hadi onu geçtim bir annenin kendi öz kızını 6 yaşında hadi git sana tecavüz etsin gibi bunu yapabileceğini aklım hayalim almıyor. Eğer doğru ise çok ama çok iğrenç...
Hani distopik diziler vardır. Farklı bir evreni anlatır. Ya da bu Dünyanın farklı ama daha kötü versiyonunu. Heh işte ben öyle hissediyorum kendimi çok kötü hissediyorum.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775

Dünyada daha ne pislikler ne vicdansızlar var hepsi ateşini hazırlıyor.

Ekli dosyalar

• cehennem-atesi--173489.jpg
    cehennem-atesi--173489.jpg
    47.6 KB · Görüntüleme: 47

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
6 Yaşında mıymış yuh. birisinin Cemaatleri karalamak için yaptığı algı, iftira dan başka bir şey değil kaldı ki kızın kız kardeşleri ve abisi de mesele ile ilgili açıklama yaptı. o gösterilen fotoğraflar bir merasimden kalma ki ulan şu ülkede çocuk yaşta sırf fotoğraf çekilmek için mezun kıyafetleri giyip fotoğraf çektirilip hatıra diye saklanmıyor mu aynı mantıkla o çektirilen fotoğraflardaki kız çocukları da mezun mu olmuş oluyor. fondaş medyanın sahtekarlığından ibaret bu mesele
IMG_20221209_002434.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن جَاءكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَةٍ فَتَبَيَّنُوا أَن تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ

Ey iman Edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın.

(Hucurât 6)

IMG_20221208_011506.jpg

IMG_20221208_012828.jpg

IMG_20221208_131221_954.jpg

IMG-20221204-WA0072.jpg

gumusel-haber-tamamen-iddiadan-i-j6Ja.jpg

Son düzenleme:

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Devlet maalesef bu gibi durumlara sırtını dönüyor. 18 yaş altı çocuklara evlenme izni vermeyecek. Ola ki 18 öncesi evlenmek isteyen çıkarsa hiç kolay olmayan denetimlerden geçecek. Hani silah ruhsatı alırken envai çeşit testlerden geçilir ya, işte öyle gözetimden geçecekler. Eğer evlenmelerinde sakınca görülmüyor ise o zaman evlenmesine müsaade edilecek. Bu şekilde evlilikte de sorun yapan taraflara çok ağır yaptırımlar uygulanacak. Sonuçta çocuk iken evlendin diye... Eline bombayı vermişsin gibi yani. Yasalar maalesef çocukları korumuyor. Çocuklar tecavüz edilirken hiyanetin sessiz kalması, hiyanete sorulan ilginç sorular, hani siz ne işe yararsınız dedirtiyor... Biz Müslümanların hiç mi kırmızı çizgisi olmaz sesimiz çıkmaz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Devlet maalesef bu gibi durumlara sırtını dönüyor.

Konunun devlet ile ne alakası var ? Yasalara göre zaten 18 yaş altı birisi evlenemez.
Olağan üstü durumlarda 17 yaşında evlenme olabiliyor. Ve sadece ailenin rızası ve kız ile erkeğin beyanı varsa 16 yaşında evlenme oluyor. ( Buda birbirne kaçma gibi durumlarda. hatta 16 yaşından ufak ise kız hamile kalmışsa evlendirilse bile erkeğe hapis cezası var küçük kıza cinsel istismardan. )

Bu olayda devlet nikaği yok ki ortada ! Aileler arasında 14-15 yaşında evlendirmişler dini nikah ile...