Yardım Yurt dışı Telefon Kayıt

Bu konuyu okuyanlar

ahmetkocak_20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, Bu Konu İle İlgili Bilgisi Olan Arkadaslar Yardim Ederseniz Sevinirim.
Yurt Disindan Telefon Getirttim Suan Elimde İphone 12 Ve Bu Kapanmak Üzere.
Eski Telefonumu Kullanmaya Devam Edicem Uçak Bileti Aldım Kıbrısa,
Sorum Şu; Ben Kıbrısa Giderken Kendi Eski Telefonumu Ve Kayıt Ettirmek İstediğim Telefonu Götürsem Bir Sorun İle Karşılaşabilir Miyim ? Sadece Uçağa Binicem İnicem Bir Kaç Saat Sonra Tekrar Binicem Bu Eski Telefonum Ve Bu İmei Kayit Edilmemis Telefon İle Gidip Gelirsem Sorun Olur Mu ? YARDİM EDERSENİZ SEVİNİRİM…

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Anladığım kadarıyla;giderken hangi cihazı götürdüğünüzün bir önemi yok iki cihazı da yanınıza alın hattınızın yurtdışı tarifesi yoksa aman açmayın bir şokla karşılaşırsınız faturada sizin giriş çıkışınız işlenecek zaten sisteme edevletten "Yurda Giriş/Çıkış Belge Sorgulama" ekranından kontrol edersiniz sonrasında yine aynı şekilde edevletten kayıt işlemlerine başvurun max 2 haftada sonuçlanır zaten

ahmetkocak_20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladığım kadarıyla;giderken hangi cihazı götürdüğünüzün bir önemi yok iki cihazı da yanınıza alın hattınızın yurtdışı tarifesi yoksa aman açmayın bir şokla karşılaşırsınız faturada sizin giriş çıkışınız işlenecek zaten sisteme edevletten "Yurda Giriş/Çıkış Belge Sorgulama" ekranından kontrol edersiniz sonrasında yine aynı şekilde edevletten kayıt işlemlerine başvurun max 2 haftada sonuçlanır zaten
Yurt dışı tarifesini neden açmamalıyım acaba ?

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Yurt dışı tarifesini neden açmamalıyım acaba ?
yurtdışı tarifeniz yoksa hattınızı aktif etmeyin dedim ben yani roaming servisi denilen olay kullanılır oralarda ortak gsm servisi gibi bir olay diyebiliriz çok faiş ücretlendirme servisleri bulunur bundan dolayı ya yurt dışı kullanım paketi almalısınız gitmeden önce ya da uçak modunda kullanın telefonunuzu hattınız orada şebeke bulursa ödeyeceğiniz tutarlar hiç de azımsanacak tutarlar değil