Yasal Takip kayıt dışı imei (yurt dışı samsung) bilmecesi!

Bu konuyu okuyanlar

encounter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar ;
16.01.2014 tarihinde Hollandalı bir arkadaşım Samsung Galaxy s I9000 hediye etti.
Eski telefonumda yaklaşık 10 gün önce bozulmuştu.10 gün telefonsuz kaldıktan sonra ilaç gibi gelmişti.
telefonu 1-2 gün yurt dışı imei ile kullandım. imei problemini çözmem gerekiyordu.2 gün önce 30 tl ye eski çalışmayan telefonumdan imei klonlattırdım.
fakat bu aksam saat 17:00 itibariyle şu mesajı aldım.

''YASAL TAKIP

351751XXXXXXXXX IMEI NOLU CIHAZ KAYIT DIŞIDIR ,1 HAFTA İÇİNDE KAPATILACAKTIR ,SATIN ALDIĞINIZ YERE BAŞVURUNUZ.''

Mesajda yazılı olan imei telefonun orijinal imeisi.
Fakat *#06# yapınca klonladığımız imeiyi görebiliyorum. Ayrıca telefonun menüsünden/ayarlar /telefon hakkında/Durum 'a giriyorum ve klonladığımız ime görebiliyorum.
Herşey normal gözüküyor ama Yasal Takipten gelen mesaj beni tedirgin etti.Şimdi telefonum kapanacak mı ? Tecrübesi olan yada konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.
Saygılar

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
1-2 gün eski imesinden kullandığınız için takip altına alınıyorsunuz.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Büyük bir ihtimal kapanmayacak, yazdıklarına bakılırsa eski imei kullanım dışı olacak. Ulan bizim arkadaşlar 3310 bile hediye etmez millette ne arkadaşlar var :p

encounter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Büyük bir ihtimal kapanmayacak, yazdıklarına bakılırsa eski imei kullanım dışı olacak. Ulan bizim arkadaşlar 3310 bile hediye etmez millette ne arkadaşlar var :p

inşallah kapanmaz ya nakit sıkıntısı cekiyorum zaten şu aralar. Başka bir dokunmatik almam zor.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Kapanırsa da bir tanıdığınızda varsa pasaportunu alırsanız kaydınız yapılır.

encounter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konuyla ilgili tecrübesi olan var mı?

Edirneli

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Yurtdisi olan IMEI kayitli olmadigi için mesaj geliyor kayit ettirin diye korkulacak birşey yok zaten başka IMEI klonlatmissiniz :)

encounter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yurtdisi olan IMEI kayitli olmadigi için mesaj geliyor kayit ettirin diye korkulacak birşey yok zaten başka IMEI klonlatmissiniz :)

Eski imei ile telefonumun ilişikligi kalmamisken nasil yeni imeili telefonuma mesaj cekebiliyorlar.iste bu beni tedirgin etti.kapanacak mi endise etmeme neden oldu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar banada yasal takipten mesaj geldi kapanacakmı telefon imeiler tutuyo

cruel_storm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mesaj telefona değil o eski imei numarası ile iletişim sağlamış olan hatta gelir. *#06# yaptığınız zaman çıkan imei numarasını btk nın imei sorgulama s,tesinden sorgulayın eğer kayıtlı diyorsa kapanmaz tabi klonlama olmadığı sürece yani sizin telefonla aynı imei numarasını taşıyan başka bir cihaz olmadığı sürece

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhabalar

telefonun kapandı mı??

aynı işlemi bende uygulamayı düşünüyorum....

bende çok eski Türkiyeden aldığım Samsung G 760 modeli var....Arabistandan Samsung S4 aldım
G760 modelinin imei numarasını kullanıp, Samsung s4'ü işletmeyi düşünüyorum....

sizce problem olur mu??????

Teşekkür ederim....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bugun banada yasal takipten mesaj geldi hatta benimle birlikte kardeşimede aynı zamanda ve aynı imei numarası adına geldi imei nosu ikimizin telefonunada da uyumuyor yazdıklarınızdan edindiğim bilgiye göre ikimizde aynı telefonda hatlaırımızı kullandığmız için böyle bir problem oluştu. herhalde eski telefonlardan biriydi diye düşünüyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
acil cevap yazın ben de yasal takipten mesaj aldım ve 1 hafta içinde imei değiştirmem gerekiyor fakat değiştiremeyebilirim eger 1 hafta dolar ve kapanırsa kapandıktan sonra bu işlemi yapabilirmiyim yada kapanınca hersey biter mi teşekkürler ...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardes hiç bir sıkıntı olmaz git bir iletişim bayisne 10 tl ye yapıyorlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhabalar. yurtdışından 2 tane telefon aldım. e-devlet üzerinden 2 sini de 2 farklı pasaporta işlettim. ancak bugün birine mesaj geldi. telefonun imei numarası yoktur kayıt dışıdır diye. öbüründe sıkıntı yok şimdilik. ne yapmam gerekiyor. acil yardım lütfen...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben yurt dışından s3 getirttim. eski bi telefonun imeisini klonlattım. şu an bi sıkıntı yok ama telefona format attırırsam veya fabrika ayarlarına döndürürsem klonlanmış imei kaybolurmu ??
birde yurtdışı imei kayıt ettirme süresi bittikten sonra pasaporta işletme şansı oluyor mu ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bana da yasaltakip ten mesaj geldi 'xxxxxxxxxxxxxxx imei nolu cihaz kayıtdışıdır 60 gün içinde kapatılacaktır satın aldığınız yere başvurunuz' diyor hiçbir şey anlamadım ne yapmalıyım telefonum kapanıcak mı lütfen cevaplarınızı bekliyorum.

mehmetpaksoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefon kapanmaz kayıt dışı iken kullanıldığı için son kullanılan hatta o mesaj gelir korkulacak bi durum yok. Ancak şunu belirteyim eğer cihazınızı pasaport ile değilde imei numarası attırıp kullanacaksanız internete girme özelliğine sahip bi telefon imei si attırın yani gidip 3310 imei si attırmayın. çünkü daha sonra mobil veri kullanıp internete girdiğinizde bu adam 3310 la nasıl internete girebilir deyip telefonunuzu kapatırlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben imei sorgulamadan baktım imei numarası kayıtlı diyor benim telefonum kapanırmı? LÜTFEN BİLGİ VERİN ACİL

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben telefon bayisinden sıfır samsung galaxy s4 aldım. 1 hafta sonra yasal takip mesajı geldi. mesajda cihaz kayıt dışıdır 60 gün içinde kapanacaktır yazıyor. aldığım yere gittim bi sıkıntı olmaz dedi ithalatçı firma daha imei bildirmemiştir felan dedi. ztn telefonun yürt dışı olduğunu farkettim çıkan şarj aleti ingiliz piriz girişi şeklindeydi. bende btk nın sitesinden kontrol ettim imei. bi sıkıntı çıkmadı orda ama o mesajın gelmesi kafamı karıştırdı. bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi ? ayrıca telefonun içindee rizty adlı gümrük garanti belgeside var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende vatan bilgisayardan aldım 1,5 senedir kullanıyorum şarzı dayanmadığı için servise götürdüm servisten geldikten 1 hafta sonra yasal uyarı geldi 60 gün içinde kapanacak diye vatan bilgisayar bekleyeceksiniz diyo kapanınca samsung a göndereceklermiş o zamanda tek hat üzerinden açılıyormuş servis bizden kaynaklanmaz diyo allahtan garanti kapsamında olmadı tüketici haklarına kadar gidicem

shinnig

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar ;
16.01.2014 tarihinde Hollandalı bir arkadaşım Samsung Galaxy s I9000 hediye etti.
Eski telefonumda yaklaşık 10 gün önce bozulmuştu.10 gün telefonsuz kaldıktan sonra ilaç gibi gelmişti.
telefonu 1-2 gün yurt dışı imei ile kullandım. imei problemini çözmem gerekiyordu.2 gün önce 30 tl ye eski çalışmayan telefonumdan imei klonlattırdım.

''YASAL TAKIP

351751XXXXXXXXX IMEI NOLU CIHAZ KAYIT DIŞIDIR ,1 HAFTA İÇİNDE KAPATILACAKTIR ,SATIN ALDIĞINIZ YERE BAŞVURUNUZ.''

Fakat *#06# yapınca klonladığımız imeiyi görebiliyorum. Ayrıca telefonun menüsünden/ayarlar /telefon hakkında/Durum 'a giriyorum ve klonladığımız ime görebiliyorum.
Herşey normal gözüküyor ama Yasal Takipten gelen mesaj beni tedirgin etti.Şimdi telefonum kapanacak mı ? Tecrübesi olan yada konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.
Saygılar

Aynı sorunu yaşıyorum nasıl sonuçlandı?

shinnig

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar ;

''YASAL TAKIP

Saygılar

Imei den düşmüş yeni imei çak kullanmaya devam et.

Dusmus derken? sonuçta sorguladığımda *#06# benim verdiğim imeiller çıkıyor mj la gelen imeil çıkmıyor cihaz çift hatlı diğerine mj gelmedi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba ben yurt dışından gelen telefonu pasaport ile maliyeden açtırdım ama imei dende kayıt yapılması gerekiyormuş ama kayıt süresi doldu ne yapmam gerekiyor?