Yurt dışı iPhone 12

Bu konuyu okuyanlar

cikotala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
BTK'nın tanımlamış olduğu 120 gün kullanım hakkı, 1 takvim yılı için geçerli. Yıl başında kullanım hakkınız sıfırlanıyor ve telefonunuz geri açılıyor. Böylece 120 + 120 şeklinde devam edebiliyorsunuz.

Bunu daha iyi anlatmak için bir örnek ile açıklayalım;

1 Eylül 2022 tarihinde yurt dışı bir iPhone'a ilk kez SIM kart taktınız. Bu telefonu Ağustos 2023'e kadar kullanabilirsiniz.

Eylül 2022'de aktif ettiniz, 120 günlük kullanım hakkı dolmadan yıl başı geldi. Yıl başı sonrası 120 gün ilk SIM, 120 gün ikinci SIM toplamda neredeyse 1 yıl sorunsuzca kullanmış oldunuz.

Böyle bir şey okudum doğru bir bilgi mi imei yılbaşı açılıyor mu 8 ay telefonu kullanabiliyorsak yurtdışı cihaz alacağım çünkü

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ben böyle bir şey olduğunu hiç bir yerde duymadım.

Bu takvim yılı muhabbeti 3 yılda bir telefon kayıtetme var ya onun için bence.

Sen atıyorum Kasım 2022'de aldın telefonu 1 Ocak 2023'te 1 yıl olmuş oluyor. Yani 2 yıl 2 ay sonra 3. yılın gibi oluyor ve yeni telefon alma hakkın doğuyor gibi anlıyorum ben.

Yoksa 120 gün içerisnde kayıt olmazsan bu yılbaşında sıfırlanır yenilenir gibi hiç bir bilgi görmedim okumadım ben resmi sayfalarında. Öyle bir şey olursada saçma çift hatlı telefonları 1 yıl kullanmış gibi oluyon. Sonraki yıllarda hep 8 ay ücretsiz kullanıyon.

cikotala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben böyle bir şey olduğunu hiç bir yerde duymadım.

Bu takvim yılı muhabbeti 3 yılda bir telefon kayıtetme var ya onun için bence.

Sen atıyorum Kasım 2022'de aldın telefonu 1 Ocak 2023'te 1 yıl olmuş oluyor. Yani 2 yıl 2 ay sonra 3. yılın gibi oluyor ve yeni telefon alma hakkın doğuyor gibi anlıyorum ben.

Yoksa 120 gün içerisnde kayıt olmazsan bu yılbaşında sıfırlanır yenilenir gibi hiç bir bilgi görmedim okumadım ben resmi sayfalarında. Öyle bir şey olursada saçma çift hatlı telefonları 1 yıl kullanmış gibi oluyon. Sonraki yıllarda hep 8 ay ücretsiz kullanıyon.
Bir kaç yerde öyle yazıyor hatta Ocak Şubat gibi açıldığını söyleyenler var o yüzden sorayim dedim ✌️