Yardım Sildiğim uygulama pc yi açınca karşıma çıkıyor

Bu konuyu okuyanlar

Furkanduman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Merhaba arkadaşlar. Ben windows 10 kullanırken microsft store dan taskbarx diye bi uygulama yüklemiştim. Görev çubuğunu değişiyordu (şeklini ve rengini vb). Bir süre sonra windows 11 indirdim pc ye ve taskbarx hala duruyodu pc de ama çalışmıyordu cünkü windows 11 de görev çubuğu zaten değişikti. Sonra uygulamayı sildim ama pc yi her açtığımda ''Bu taskbarx bağlantısını açmak için yeni bir uygulamaya ihtiyacınız var'' diye bir şey çıkıyor. Uygulamayı tekrar yükledim ve tekrar sildim ama hala çıkıyor. Lütfen yardımcı olabilir misiniz

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
544
Bilgisayarı açtıktan sonra Görev Yöneticisi'ne girip ayrıntılar sekmesinde uygulamayı bulup sağ tıklayın ve Dosya Konumunu Aç seçeneğine tıklayın. (Açılan pencereyi kapatmayın) Daha sonra tekrar Görev Yöneticisi'ne girip Ayrıntılar Sekmesinden uygulamayı bulup sağ tıklayın ve Görevi Sonlandır daha sonra da İşlemi Sonlandır seçeneğine tıklayın ve Görev Yöneticisini kapatıp az önce açmış olduğunuz penceredeki tüm dosyaları silin.

Furkanduman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Bilgisayarı açtıktan sonra Görev Yöneticisi'ne girip ayrıntılar sekmesinde uygulamayı bulup sağ tıklayın ve Dosya Konumunu Aç seçeneğine tıklayın. (Açılan pencereyi kapatmayın) Daha sonra tekrar Görev Yöneticisi'ne girip Ayrıntılar Sekmesinden uygulamayı bulup sağ tıklayın ve Görevi Sonlandır daha sonra da İşlemi Sonlandır seçeneğine tıklayın ve Görev Yöneticisini kapatıp az önce açmış olduğunuz penceredeki tüm dosyaları silin.
Uygulama, pc ye yüklüyken zaten bu sorun olmuyor. Karşıma böyle bir şey çıkmıyor. Uygulamayı silince oluyor. ''Bu taskbarx bağlantısını açmak için yeni bir uygulamaya ihtiyacınız var'' çıkıyor

Son düzenleyen moderatör:

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
544
Tamam uygulamayı silmiş olsanız bile uygulama dosyaları bilgisayarda kalmış ve kendi kendini açamadığı için uygulamaya ihtiyaç duyuyor. Uygulama dosyalarını bulup silmeniz lazım. C dizininde Program Files ve Program Dosyaları klasörünü kontrol edebilir misiniz?

Furkanduman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Tamam uygulamayı silmiş olsanız bile uygulama dosyaları bilgisayarda kalmış ve kendi kendini açamadığı için uygulamaya ihtiyaç duyuyor. Uygulama dosyalarını bulup silmeniz lazım. C dizininde Program Files ve Program Dosyaları klasörünü kontrol edebilir misiniz?
Kontrol ettim fakat taskbarx isimli veya ona ait bir şey bulamadım

ikakbay

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Sıkıntı varsayılan uygulamalarda

Varsayılan uygulamalarda dosya uzantılarında taskbarx için ayarlananların hepsini varsayılan olanlarla degiştirisen sorunun büyük ihtimalle çözülecektir.

Furkanduman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Sıkıntı varsayılan uygulamalarda

Varsayılan uygulamalarda dosya uzantılarında taskbarx için ayarlananların hepsini varsayılan olanlarla degiştirisen sorunun büyük ihtimalle çözülecektir.
Burdan varsayılan uygulamaları sıfırladım ama sorun çözülmedi:
SIFIR.png

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Link ındırın ve acın ekran Görüntüsü atın Baslangıcta nerden basladıgını bulalım.