Soru Bisiklet önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Sbzemre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bisiklet almak istiyorum ama size danışmadan almak istemedim max bütçem 4500 TL
Benim kendi bulduğum Salcano City fun 70 V modeli var sizinde önereceğiniz varsa lütfen belirtin yardımlarınızı bekliyorum

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Şimdi bak eğer alacaksan uzun zaman keyifle kullanmak için daha iyi birşeyler al.
Ucuz alıcaksın ama her bisiklet kullanmak istediğinde bisiklete bu ne ya? diyerek binmeni istemem.

Sürerken bisikletine hayranlıkla bakmalarını istersen bu modeli öneririm.
Üzerine az ekle 5400 olsun.
Bisan marka olmasına bakma adamlar Baya iyi bisiklet çıkarmışlar piyasaya.
Hem kaliteli mal aldığını bilesin.
Hem Uzun süre bozulmadan kullanacağını bilesin.
Hemde Sürerken bisikletini sevdiğini bilesin. Bu ne yaa? denilecek bisiklet değil hani.
Güzel hava kovalayacaksın bisiklet sürmek için.

Fiyatına çok değer bir ürün aha Link altta. Bizde olsaydı ben çoktan almıştım. Ama bisikletim var malesef

Mesaj otomatik birleştirildi:

Edit - Ayrıca bisiklet alınca Renk ve Kadro tipini güzel seçmende fayda var.
Mesela bir süre kullanıp satmak istersen İlan açtığın anda peşpeşe aramalar gelebilir.

Bisikletim bu. Severek kullanıyorum ve dışarıda olunca milletin bakışlarından seziyorum Ne güzel bisiklet diyorlar sanki ?

velo isma.jpg

Son düzenleme:

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
@_Zaur_ hocam' ın dediği bisiklet alınır. Bu paralara 12.6 kg bisiklet bulmak çok zor.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
@_Zaur_ hocam' ın dediği bisiklet alınır. Bu paralara 12.6 kg bisiklet bulmak çok zor.
Ayrıca üzerindeki aktarıcı setleri felan alt seviye değil. Orta-üst kategorisi arasında kalitede ekipmanlar. Kolay kolay yolda bırakmaz.

Böyle düşünebilir Benim resimdeki bisikletimle aynı fiyata denk ama benim bisikletimden 2 kat daha kaliteli ürün.

Sbzemre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ayrıca üzerindeki aktarıcı setleri felan alt seviye değil. Orta-üst kategorisi arasında kalitede ekipmanlar. Kolay kolay yolda bırakmaz.

Böyle düşünebilir Benim resimdeki bisikletimle aynı fiyata denk ama benim bisikletimden 2 kat daha kaliteli ürün.
Hocam çok güzel demişsiniz ama maalesef öğrenciyim ve 4500
Şimdi bak eğer alacaksan uzun zaman keyifle kullanmak için daha iyi birşeyler al.
Ucuz alıcaksın ama her bisiklet kullanmak istediğinde bisiklete bu ne ya? diyerek binmeni istemem.

Hemde Sürerken bisikletini sevdiğini bilesin. Bu ne yaa? denilecek bisiklet değil hani.

Fiyatına çok değer bir ürün aha Link altta. Bizde olsaydı ben çoktan almıştım. Ama bisikletim var malesef

Mesela bir süre kullanıp satmak istersen İlan açtığın anda peşpeşe aramalar gelebilir.

Bisikletim bu. Severek kullanıyorum ve dışarıda olunca milletin bakışlarından seziyorum Ne güzel bisiklet diyorlar sanki ?

Ekli dosyayı görüntüle 170415
Hocam güzel diyosun ama maalesef öğrenciyim o bütçe beni birazcık aşıyo

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Hocam çok güzel demişsiniz ama maalesef öğrenciyim ve 4500

Hocam güzel diyosun ama maalesef öğrenciyim o bütçe beni birazcık aşıyo
Kötünün iyisini bulmak lazım hiç olmazsa.
Bütçe sınırını geçtin deme ?

Benim bisikletin kalitesinde bişey. 4600 km yol kulanmışım umarım sende Sorunsuz bu mesafelere ulaşırsın.

Bakıyorumda Bisan iyi bisikletler üretiyor.
Edit - Frenlerin eski V tipli olmasını kötü sanma. Uzunömürlü ve pek tamir gerektirmeyen güzel tip frenlerdir.

Edit 2 -- Bana göre tek eksiği Kadronun delikli olmaması. Vites tellerinin kadro çölünden gitmesi.

Son düzenleme:

Sbzemre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Kötünün iyisini bulmak lazım hiç olmazsa.
Bütçe sınırını geçtin deme ?

Benim bisikletin kalitesinde bişey. 4600 km yol kulanmışım umarım sende Sorunsuz bu mesafelere ulaşırsın.

Bakıyorumda Bisan iyi bisikletler üretiyor.
Edit - Frenlerin eski V tipli olmasını kötü sanma. Uzunömürlü ve pek tamir gerektirmeyen güzel tip frenlerdir.

Edit 2 -- Bana göre tek eksiği Kadronun delikli olmaması. Vites tellerinin kadro çölünden gitmesi.
Hocam yokmu başka önerebileceğiniz

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Hocam yokmu başka önerebileceğiniz
4000 bandında olanlar genelde sorunlu çıkıyor. 4 gün kullanıp kenara atacağınız türden tipler.
Corelli felan var. Bide Kron var Internette baya sorunlarını yazanlar oluyor.

Boyga TV

Doçent
Reaksiyon puanı
275
3 yıldır kullanıyorum ve hiç bir sıkıntı yaşamadım. Şehir bisikleti olarak geçiyor ama uzun yola da çok gittim. Tekerlekleri kalın olmadığı için uzun yolda rahat ettiriyor. Biraz hafiflesin dersen de (uzun yol için), arka aksesuar ve çamurlukları çıkarabilirsin. Vites de shimano, bu da kalite. Kısaca deneyimlediğim ve hiç bir sorun yaşamadığım bisiklet. Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsin, isteklerine uyuyorsa.

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110

Kronlar biraz hassas bisikletler bakımlarının zamanında yapılması lazım. Bende de xc100 hidrolik fren var bu zamana kadar lastikler ve frenlerde sorun yaşadım.

Reaksiyon puanı
3,027
Ben Corelli Fit Zero yol bisikleti kullanıyorum, fiyatı uygun. Eğer kullanım amacına uyacaksa alabilirsin.

Kron'un giriş seviyesi modellerini kesinlikle önermiyorum. İki arkadaşımda XC100 ve 150 var, sürekli bir parçası bozuluyor. Carraro'nun bisikletlerine bakabilirsin, zira bu marka çok iyidir. Corelli de f/p diyebilirim.

Sbzemre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ben Corelli Fit Zero yol bisikleti kullanıyorum, fiyatı uygun. Eğer kullanım amacına uyacaksa alabilirsin.

Kron'un giriş seviyesi modellerini kesinlikle önermiyorum. İki arkadaşımda XC100 ve 150 var, sürekli bir parçası bozuluyor. Carraro'nun bisikletlerine bakabilirsin, zira bu marka çok iyidir. Corelli de f/p diyebilirim.
Hocam siz nereden aldınız fit zeroyu

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762

İyi bisiklete benziyo. Peki sorun yaşattı mı hiç? İyi tarafları kötü tarafları nedir sana göre?
Sade maşayı sever olmuşum son zamanlar. Süspaniyonun pek işe yaradığı yok bana göre ?

Reaksiyon puanı
3,027
İyi bisiklete benziyo. Peki sorun yaşattı mı hiç? İyi tarafları kötü tarafları nedir sana göre?
Sade maşayı sever olmuşum son zamanlar. Süspaniyonun pek işe yaradığı yok bana göre ?

Selesi çok sert, yol bisikletlerinin geneli öyle dediler ama yemedim. İlk başlarda rahatsız ediyor. Lastik de sık patlayabiliyor. Bir ara bundan çok muzdariptim, zırhlı dış lastik almak çözüm olabilir. Asfalt gibi düz zeminler dışında sürünce hem bisiklet zarar görüyor hem de çok konforsuz bir sürüş oluyor. Yani bisikletin eksisinden ziyade yol bisikleti kategorisinin eksileri var bu makinede. Sanırım en büyük şikayetim vites kolu. Dünyanın en kötü vites kolu olabilir bu bisiklette. Arka vites eyvallah sayılar var da ön tarafa gelince saat ayarlar gibi kol çevirmek gerekiyor. Kullanılmaz değil ama farklı olmasını isterdim.

Ama performans olarak muazzam. 11.8 kiloydu sanırım. Çok az yoran ve yokuşta da minimum eforu isteyen bir bisiklet. Fiyatına göre çok iyi.

Hocam siz nereden aldınız fit zeroyu
Gittigidiyor'da hkbisiklet vardı ondan almıştım ama kaldırmış sanırım ilanı.

Sbzemre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Selesi çok sert, yol bisikletlerinin geneli öyle dediler ama yemedim. İlk başlarda rahatsız ediyor. Lastik de sık patlayabiliyor. Bir ara bundan çok muzdariptim, zırhlı dış lastik almak çözüm olabilir. Asfalt gibi düz zeminler dışında sürünce hem bisiklet zarar görüyor hem de çok konforsuz bir sürüş oluyor. Yani bisikletin eksisinden ziyade yol bisikleti kategorisinin eksileri var bu makinede. Sanırım en büyük şikayetim vites kolu. Dünyanın en kötü vites kolu olabilir bu bisiklette. Arka vites eyvallah sayılar var da ön tarafa gelince saat ayarlar gibi kol çevirmek gerekiyor. Kullanılmaz değil ama farklı olmasını isterdim.

Ama performans olarak muazzam. 11.8 kiloydu sanırım. Çok az yoran ve yokuşta da minimum eforu isteyen bir bisiklet. Fiyatına göre çok iyi.

Gittigidiyor'da hkbisiklet vardı ondan almıştım ama kaldırmış sanırım ilanı.
Hocam başka alternatif varmı önerebileceğiniz model

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Reaksiyon puanı
3,027
Hocam başka alternatif varmı önerebileceğiniz model
Carraro Sportive 220 önerebilirim. Carraro bence en iyi bisiklet markalarından biridir. Bu model şehir bisikleti olarak geçiyor, özellikleri iyi ama sanırım maşa kilitlenmiyor bu bir eksi sayılabilir. Bunu kullanmadığım için fazla yorum yapamıyorum.

Corelli Trivor 5.1 alabilirsin, ben kısa bir süreliğine 6.0 kullanmıştım çok sevdim onu da. 5.1'in özellikleri de diğerlerine benzer. Bunda kilitlenebilir maşa var. O yüzden Carraro olana göre bir artısı var. Ama marka olarak Carraro daha iyidir, iki bisikleti de deneyip birini seçersen çok iyi olur.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Hala almadınsa Bu modele göz at. Sabit maşalısı gayet iyi.
Çok güzel maşası var ve şehir içi ideal.
Alminyum kadro ve Alminyum maşa 14 kg ağırlık yapmış. Sanırım biraz kalın alminyum malzeme.

4100 TL. Bisiklet almak isteyenlere iyi seçim.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685

Ekli dosyayı görüntüle 170415

Benim babam çocuğum olursa diye 18 vites bisan marka bir bisiklet almış...

Severek biniyorum ben 30 yaşındayım bisiklet 33 yaşında ??

Yakar5341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bisiklet almak istiyorum ama size danışmadan almak istemedim max bütçem 4500 TL
Benim kendi bulduğum Salcano City fun 70 V modeli var sizinde önereceğiniz varsa lütfen belirtin yardımlarınızı bekliyorum
Salcano ng 450 kullanıyorum gayet memnunum dağ bisikleti arıyorsanız tavsiye ederim.
1652659269333.png

Sbzemre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ben hala bisiklet almadım ve kesinlikle yol bisikleti olmasını istiyorum veya hibrit lütfen max 5 6 bin arası önerebilirmisiniz

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Ben hala bisiklet almadım ve kesinlikle yol bisikleti olmasını istiyorum veya hibrit lütfen max 5 6 bin arası önerebilirmisiniz
Edit---- Yazdığım mesajı sildim. Yeni mesaj editi.

Aha al sana Yol bisikleti. Güzel günlere kullanasın bu fiyatada Yol bisikleti bulamazsın.

Bide bu var. Teller Kadronun içinden geçiyor. Severim bisikletlerde bu özelliği.

Son düzenleme:

Sbzemre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Edit---- Yazdığım mesajı sildim. Yeni mesaj editi.

Aha al sana Yol bisikleti. Güzel günlere kullanasın bu fiyatada Yol bisikleti bulamazsın.

Bide bu var. Teller Kadronun içinden geçiyor. Severim bisikletlerde bu özelliği.

Hocam trekking bulunmazmı ya hibrit

@_Zaur_ carraro sportive 220 nasıl sizce

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Hocam trekking bulunmazmı ya hibrit

@_Zaur_ carraro sportive 220 nasıl sizce
Abi ilk başta mesajım varya. Bisan TRX 8400 link atmışım. Ondan iyisini bulamazsın. Bu fiyata böyle kalitede bisiklet yok hani

Sbzemre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Abi ilk başta mesajım varya. Bisan TRX 8400 link atmışım. Ondan iyisini bulamazsın. Bu fiyata böyle kalitede bisiklet yok hani
Ona bir bakayım

@_Zaur_ hocam iletişime geçebileceğim bi sosyal medyanız varmı

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Ona bir bakayım

@_Zaur_ hocam iletişime geçebileceğim bi sosyal medyanız varmı
Sadece burdayım kardeş. Sosyal felan pek uğramam iş yüzünden.
Zaman bulunca burada bir iki mesaj atıp kaçarım.

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Merhaba.
İstanbul,da bir çok bisiklet klübünün üyesiyim, illa sıfır olsun demezsen ve tam olarak bütçeyi belirtirsen etrafa senin için bakarım.
Sıfır daha düşük donanımlı bir bisiklet almak yerine daha yüksek donanımlı bisiklet almak daha mantıklı, son karar senin?