Haber Otobüste Doğum Yaptı, Dakikalarca Alkış Aldı. Bu Olay Ya Türkiye'de Olsaydı?

Bu konuyu okuyanlar

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
Brezilya’da hamile bir kadın otobüse binmesinden kısa bir süre sonra ağrı çekmeye başladı. Doğum için hastaneye yetişemeden otobüste doğurmak zorunda kaldı. Yolcular ise doğuma yardım etti. Doğum sırasında otobüse yetişen sağlık görevlisi bebeği kucağına alarak hastaneye götürdü. Bu anların hepsi yolcular tarafından telefonla kayıt altına alınıp, dakikalarca alkışlandı.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Bizde olsa kadının vajinasına bakmak için millet birbirini ezer sonra kameraya alır ve fotoğraf çeker.

Olmaz diyemiyorum zira köpeğe çocuğa hallenenlerin ülkesinde sıradan yaşanabilecek birşey, Allah bu topraklarda hiçbir kadının halka açık yerde doğurmasına fırsat vermesin ?

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
Bizde olsa kadının vajinasına bakmak için millet birbirini ezer sonra kameraya alır ve fotoğraf çeker.

Olmaz diyemiyorum zira köpeğe çocuğa hallenenlerin ülkesinde sıradan yaşanabilecek birşey, Allah bu topraklarda hiçbir kadının halka açık yerde doğurmasına fırsat vermesin ?
Çocuğu alıp kaçıran bile çıkar valla

Reaksiyon puanı
307
Brezilya’da hamile bir kadın otobüse binmesinden kısa bir süre sonra ağrı çekmeye başladı. Doğum için hastaneye yetişemeden otobüste doğurmak zorunda kaldı. Yolcular ise doğuma yardım etti. Doğum sırasında otobüse yetişen sağlık görevlisi bebeği kucağına alarak hastaneye götürdü. Bu anların hepsi yolcular tarafından telefonla kayıt altına alınıp, dakikalarca alkışlandı.

Daha önce Türkiye' de de yaşandı. Ülkenizin insanlarını kötülemeyin, bu ekstra bir durum.

Çok yanlış bir konu açılmış, çok yanlış yorum yapılmış.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Ülkenizin insanlarını kötülemeyin, bu ekstra bir durum.
Biz ülkemizin insanlarını kötülemiyoruz ama bu durum maalesef gerçek, sokakta laf atılan, taciz edilen kadınları görüp aval aval bakanlarla dolu bu ülke, siz kabul etmesiniz de.

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
Daha önce Türkiye' de de yaşandı. Ülkenizin insanlarını kötülemeyin, bu ekstra bir durum.

Türkiye'de olsaydı ne olurdu sorusunu nereye çekerseniz oraya gider. :) Ülkem Japonya olsa Japonya'da olsa ne olurdu diye sorardım. :) İnsanları kötülediğimi bu sorudan mı çıkardınız? Peki sizce nasıl olurdu görüşünüzü çok merak ettim doğrusu.

Reaksiyon puanı
307
Biz ülkemizin insanlarını kötülemiyoruz ama bu durum maalesef gerçek, sokakta laf atılan, taciz edilen kadınları görüp aval aval bakanlarla dolu bu ülke, siz kabul etmesiniz de.
Dolu olması tüm ülkeyi genellemenizi gerektirmez.
Türkiye'de olsaydı ne olurdu sorusunu nereye çekerseniz oraya gider. :) Ülkem Japonya olsa Japonya'da olsa ne olurdu diye sorardım. :) İnsanları kötülediğimi bu sorudan mı çıkardınız? Peki sizce nasıl olurdu görüşünüzü çok merak ettim doğrusu.
Forumda "yanlış anlaşılmaya açık" konuların paylaşılmaması gerekir diye düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Forumda "yanlış anlaşılmaya açık" konuların paylaşılmaması gerekir diye düşünüyorum.

Bu yorum ve bu yorumu beğenen bir yöneticisiniz.

İnsanların güzelliklerinden bahsedin ki güzellikler çoğalsın, 3- 5 tane itin yaptığını tüm ülkeye genelleme hakkınız yok.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840

Ülke nerede genellendi ya? @Beyaz Kuğu mesajlarında "bile çıkar valla" demiş, bu mu genelleme?

Bunları yanlış anlayan şu an itibari ile sizsiniz, bu yüzden insanların fikirlerini beyan etmesini engelleme gibi bir kuralımız yok. Zaten bu ülkenin bu şekilde olmasının sebebi kimsenin fikrini özgürce söyleyememesi ya, neyse.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233

Ülkemizin insanlarını kötülemiyoruz, ülkemizin insanları zaten kötü, bana çalışan kadınlar arasında kaçtane kadın iş yerinde işçiler yada patron tarafından taciz edilmiyor diyebilirsin? Adam cumaları kaçırmıyor ama emrinde çalışan kadını yatağa atana kadar peşini bırakmıyor bide evli kadınlara yapıyor kocan sana bu hayatı veremez vs vs.

Ülkelerin erkek toplumları arasında en sapık ve sapkın topluluk Türk erkeği topluluğu, dışarıdaki kadını kardeşi gözüyle bakan erkeği çok nadir görürsün, aynı zamanda en dindarıda Türk erkeği nasıl bir çelişki ise artık.

Neyse daha fazla konuşturma beni bu konuda kaybedersin olay büyür

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260

İnsanların güzelliklerinden bahsedin ki güzellikler çoğalsın, 3- 5 tane itin yaptığını tüm ülkeye genelleme hakkınız yok.

Reaksiyon puanı
7,999
Kendi halkımızı ne kadar kötüleyebiliriz diye düşünüp yazdınız sanırım. Başka hiçbir mantık çerçevesine sığmıyor çünkü. İstanbul'da da yaşandı böyle bir olay ve herkes üzerine düşen görevi yapmış.

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
Ülke nerede genellendi ya? @Beyaz Kuğu mesajlarında "bile çıkar valla" demiş, bu mu genelleme?

Bunları yanlış anlayan şu an itibari ile sizsiniz, bu yüzden insanların fikirlerini beyan etmesini engelleme gibi bir kuralımız yok. Zaten bu ülkenin bu şekilde olmasının sebebi kimsenin fikrini özgürce söyleyememesi ya, neyse.

Sadece bir haber paylaşıp, soru sordum. Kendi fikrimi tam anlamıyla yazmış bile değilim :) , sizin saldırganlığınız üzerinizde gidin bir ter atın derim. :) Başka bir şey yazmayacağım sözleriniz üzerine, sevgilerr

Buse Özübek

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
260
Kendi halkımızı ne kadar kötüleyebiliriz diye düşünüp yazdınız sanırım. Başka hiçbir mantık çerçevesine sığmıyor çünkü. İstanbul'da da yaşandı böyle bir olay ve herkes üzerine düşen görevi yapmış.

Aynen başka işim yok ve düşündüm dedim ki acaba halkımızı bugün nasıl kötüleyebilirim asdfg

Reaksiyon puanı
7,999
Sadece bir haber paylaşıp, soru sordum. Kendi fikrimi tam anlamıyla yazmış bile değilim :) , sizin saldırganlığınız üzerinizde gidin bir ter atın derim. :) Başka bir şey yazmayacağım sözleriniz üzerine, sevgilerr
Ben saldırganlık falan yapmadım. Hemen cevap vermemek yerine karşı tarafa "Saldırgan" demeniz hiç hoş ve doğru değil. İlk kez gördüğümüz bir kişi Yöneticilik rütbesi alıp bu şekilde davranması ayrıca üzücü. Açtığınız konu bu şekilde yorumlanmaya çok müsait. Yanlış anlaşılması gayet doğal bu açıdan. Zamanında 2 yetkili arkadaş vardı forumda bu tarz konular açıp aynı bu şekilde kenara çıkıyordu ve tartışma dönüyordu sürekli forumda. O zamanlar hitte baya düşmüştü diye hatırlıyorum. Benzer amacınız varsa lütfen yapmayın forumu sakin sakin kullanalım.

Aynen başka işim yok ve düşündüm dedim ki acaba halkımızı bugün nasıl kötüleyebilirim asdfg
Ortada komik bir durum yok. Üstte de yazdım çok yanlış anlaşılmaya müsait bir konu açmışsınız diye , ki tahmin ediyorum ki siz de bu anlama çıkacağını tahmin ettiniz. Keşke başlığı bu şekilde atmasaydınız.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Türk halkı maalesef artık kötü bir halk genele baktığın zaman. Bildiğin kötü niyetli. Elbette iyi insanlar var, 80 milyondan fazla nüfus sonuçta ancak kötü niyetli insan sayısı daha fazla. Bunu sadece eylemsel olarak düşünme, düşünce tarafında da kötü niyetli çok fazla insan var. Bir kadın gece sokağa çıkamaz veya şu şekilde giyinemez demek - düşünmek de kötü niyettir.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Keşke herkes iyi düşünceli olsa. Maalesef bu ülkedeki çoğu insan kötü düşünceli sayılır. Küfürü beğenirler ve küfürlü olan şeyleri komik bulup severler bile. Birbirlerine hakaret ederek tartışan bile olabiliyor.
Tabii ki herkes kötü değil. İyi insanlar da var. Herkesi suçlamamak lazım.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104

Bu zamanda olmayabilir ama eski zamanlarda yardım ederdi insanlar halk eski halk değil. Şimdi yardım edenler olur mu olur ama son yıllarda insanlar aşırı derecede değişmeye başladı. Eskiden halkımız bir insan evine gelince
onu ağırlar yemek yedirirdi misafiri kabul ederdi şimdi öyle bir şey olsa direkt sapik olur kaldı ki o insanlarda haklı.

Reaksiyon puanı
307

Forumun yöneticileri de boş yapıyor işte ne yaparsın.