Yardım Casper h310ch5-m7 anakartta hangi ekranı kullanabilirim? (Hepsi çalışmıyor)

Bu konuyu okuyanlar

nakolik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakart: H310CH5-M7
Hangi ekran kartını takarsam takayım görüntü vermesi gerekmiyor mu bu anakartlarda?
(ESC anakartın en güncel bios'un indirip yükledim)

Casper Excalibur E70L.940F-8E50X model masaüstü bilgisayarımın ekran kartını sattım, RX580 yerine farklı bir ekran kartı kullanmak istiyorum ama işin tuhaf tarafı RX580 altındaki hangi ekran kartını takarsam takayım görüntü alamıyorum. Casper'i arayıp sorduğumda böyle konfigüre edilmiş miş, farklı bir ekran kartı kullanamazsınız dediler, bu konuda bir video veya yazı da bulamadım forumlarda. Bir bilginiz var mı?

Farklı bir ekran kartı kullanılmaz diye bir ayar mı vermişler bios'tan. Güncel bios almak zaten sıkıntı casper'den. Mail ile bios gönderiyorlar, güncel attıkları bios'un nasıl yükleneceğini bile yazmamışlar, neyse gönderdikleri biosu birşekilde yükledim. Yüklü bios'tan 2 hafta sonraki bir güncelleme. RX580 altındaki ekran kartlarını çalıştıramadım yine.

Denediğim ekran kartları (KARTLAR DENENMİŞ VE SAĞLAM KARTLARDIR, ÇOĞU SİSTEMDEN SÖKÜLÜP DENENDİ)

ZOTAC GTX560 1GB – GÖRÜNTÜ YOK
SAPHİRE HD4670 1GB – GÖRÜNTÜ YOK
SAPHİRE HD5570 1GB – GÖRÜNTÜ YOK
MSİ RX470 8GB – GÖRÜNTÜ YOK
Saphire RX570 8GB – GÖRÜNTÜ YOK
Asus RX570 8GB – GÖRÜNTÜ YOK

Asus RX580 8GB – GÖRÜNTÜ VAR
MSİ RX5700XT 8GB – GÖRÜNTÜ VAR

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Görüntü alamadan biosu nasıl yükleyebildin.

nakolik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuda belirttiğim 2 ekran kartı ile görüntü alıyorum. Diğer ekran kartları ile görüntü alamıyorum. Ekran kartı seçiyor anakart? Sebebini merak ediyorum.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Anakart: H310CH5-M7
Hangi ekran kartını takarsam takayım görüntü vermesi gerekmiyor mu bu anakartlarda?
(ESC anakartın en güncel bios'un indirip yükledim)

Casper Excalibur E70L.940F-8E50X model masaüstü bilgisayarımın ekran kartını sattım, RX580 yerine farklı bir ekran kartı kullanmak istiyorum ama işin tuhaf tarafı RX580 altındaki hangi ekran kartını takarsam takayım görüntü alamıyorum. Casper'i arayıp sorduğumda böyle konfigüre edilmiş miş, farklı bir ekran kartı kullanamazsınız dediler, bu konuda bir video veya yazı da bulamadım forumlarda. Bir bilginiz var mı?

Farklı bir ekran kartı kullanılmaz diye bir ayar mı vermişler bios'tan. Güncel bios almak zaten sıkıntı casper'den. Mail ile bios gönderiyorlar, güncel attıkları bios'un nasıl yükleneceğini bile yazmamışlar, neyse gönderdikleri biosu birşekilde yükledim. Yüklü bios'tan 2 hafta sonraki bir güncelleme. RX580 altındaki ekran kartlarını çalıştıramadım yine.

Denediğim ekran kartları (KARTLAR DENENMİŞ VE SAĞLAM KARTLARDIR, ÇOĞU SİSTEMDEN SÖKÜLÜP DENENDİ)

ZOTAC GTX560 1GB – GÖRÜNTÜ YOK
SAPHİRE HD4670 1GB – GÖRÜNTÜ YOK
SAPHİRE HD5570 1GB – GÖRÜNTÜ YOK
MSİ RX470 8GB – GÖRÜNTÜ YOK
Saphire RX570 8GB – GÖRÜNTÜ YOK
Asus RX570 8GB – GÖRÜNTÜ YOK

Asus RX580 8GB – GÖRÜNTÜ VAR
MSİ RX5700XT 8GB – GÖRÜNTÜ VAR
Maalesef Pegatron, ECS gibi üreticilerin çıkardığı anakartlarda böyle bir sorun var. BIOS'un farklı ekran kartları ile kullanımında sorun oluyor. Modlu bir BIOS denenebilir belki.

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Maalesef Pegatron, ECS gibi üreticilerin çıkardığı anakartlarda böyle bir sorun var. BIOS'un farklı ekran kartları ile kullanımında sorun oluyor. Modlu bir BIOS denenebilir belki.
Meraktan soruyorum; neden böyle bir şey yapıyorlar?

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Meraktan soruyorum; neden böyle bir şey yapıyorlar?
Bu onlar ile ilgili değil,
Aslında ECS'nin çıkartmış olduğu BIOS full unlock edilmiş BIOS ama Casper kendine göre özelleştirirken UEFI gibi faydalı özellikleri dahi kapatıyor. Sebebini ben de bilmiyorum. Ama ECS için uygun olan bir BIOS'un modlu sürümü belki işe yarayabilir.

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Bu onlar ile ilgili değil,
Aslında ECS'nin çıkartmış olduğu BIOS full unlock edilmiş BIOS ama Casper kendine göre özelleştirirken UEFI gibi faydalı özellikleri dahi kapatıyor. Sebebini ben de bilmiyorum. Ama ECS için uygun olan bir BIOS'un modlu sürümü belki işe yarayabilir.
Anladım, bilgi için teşekkürler :)

nakolik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu anakart için modlu bir bios var mıdır acaba? Bunun bir forumu vs varsa bildiğiniz çok faydalı olur.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Neden casperin gönderdiği biosunu yükledin. Onu değil,ECS nin sitesindeki kendi biosunu yükle.

nakolik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neden casperin gönderdiği biosunu yükledin. Onu değil,ECS nin sitesindeki kendi biosunu yükle.

ESC'nin biosu yüklü şuan, durum aynı.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
O verdiğim linkte 2 bios var. Her ikiisni de deneyin Ve yüklemeden sonra biosdan sürüm numarasını mutlaka konrol edin. Yüklememişde olabilir.

2 biosun da ,yüklendiğine emin olduğunuz halde yine de diğer e. kartlarını açmıyorsa ,durum pek iyi değil. .Ancak mutlaka açması gerekirdi. Çünkü ,ECS nin CASPER için ürettiği özel bi anakart değil bu. Standart bi anakart.

Fakat herşeye rağmen açılmazsa ,yapılacak bi şey kalmıyor,gibi.Biosda PCI EX ile ilgi,li ne kadar ayar varsa hepsini,kurcalayın.

nakolik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O verdiğim linkte 2 bios var. Her ikiisni de deneyin Ve yüklemeden sonra biosdan sürüm numarasını mutlaka konrol edin. Yüklememişde olabilir.

2 biosun da ,yüklendiğine emin olduğunuz halde yine de diğer e. kartlarını açmıyorsa ,durum pek iyi değil. .Ancak mutlaka açması gerekirdi. Çünkü ,ECS nin CASPER için ürettiği özel bi anakart değil bu. Standart bi anakart.

Fakat herşeye rağmen açılmazsa ,yapılacak bi şey kalmıyor,gibi.Biosda PCI EX ile ilgi,li ne kadar ayar varsa hepsini,kurcalayın.
Çok teşekkür ediyorum deneyip sonucu buraya yazacağım.

nakolik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sonucu yazmayı unutmuştum yeni farkettim. Sorunu çözemedik, her ekran kartını hala çalıştıramıyorum. Nvidia Gt 710 ile çalıştırıyorum şuan. Yukarıda belirttiğim modelleri çalıştıramadım.
Malesef casper de bu konuda yardımcı olmadı, onlarda olayın farkındalar ama kimse birşey bilmiyor ayağında. Casper'den kendilerinin revizyonlu biosunu bile mail üzerinden özel izinle alabiliyorsunuz. Casper pişmanlıktır beyler dikkatli olun, teknik konuda bir sorun yaşarsanız benim gibi ortada kalırsınız.