Yardım Discord'daki Hesap

Bu konuyu okuyanlar

Ghostie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhabalar,
Youtube'da bir yorumda discord linki verilmişti ve sunucuya katıldım. Küçük bir sunucuydu kurucusu tuhaf davranıyordu ama kafa dengi biri gibi gelmişti, sonra arkadaşımı da davet ettim. Birkaç gün sonra sunucuyu kapattı ve bizde onu kendi sunucumuza davet ettik, görüntülü sohbetlerimize katıldı ama kendisi ne konuştu ne kamera açtı ve tamamen anonimdi.
Adminlik istedi ve bizde aptallığımızdan yetki verdik, akşam olunca iyice tuhaf davranmaya başladı, küfürler etti, sohbeti kanalını sildi. Banladım.
Dm'den "neden attın beni, ne yaptım" vs. yazdı çok konuşmadım engelledim.
Youtube'daki hesabının tartışma bölümünde bir sürü küfür nickli bot hesapların yazdığı küfürler var. Engelledikten sonra belki amacının ne olduğunu öğrenebilirim diye engeli geri çektim ama asla aktif olmuyor. Youtube'dan yanıt yazdım fakat ordan da yanıt gelmiyor üstelik yazdığım yanıt silinmiş.
Birkaç link atmıştı, Youtube linkiydi ama içinde kesinlikle "grab" vs. geçmiyordu ve güvenli linkti, cidden de bir videoya götürüyordu.
Paranoyak biri olduğum için şu an korku içerisindeyim, yüzümüzü biliyor belki sohbetin yukarısından başka bilgilere de ulaştı. Aklıma bir sürü ihtimal geliyor. Biliyorum yaptığımız aptallık ama tecrübesizliğimize verin :(( Bir şekilde zorbalığa uğramaktan korkuyorum, nasıl korunmalıyım? Sizce sadece bir trol mü yoksa cidden art niyetli biri olabilir mi? Ne yapmalıyım?

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,613
Videoyu izlediniz mi? Eğer izlediyseniz ne vardı? Art niyetli birisi olsa bile çok bir şey olacağını zannetmiyorum, eğer olay çok büyürse polise gitseniz çözülür zaten.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Hemen cevap vereyim:

yüzümüzü biliyor
Dışarı çıkıncada herkes yüzünü görüyor.

Bir şekilde zorbalığa uğramaktan korkuyorum
Engelleyin ve dcye ve YouTube'a raporla.
Ve bi dahakine tanımadığın kişilerle görüşme
(Saat 2:30 olduğu için şimdi bu kadar yazabldim.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Videoyu izlediniz mi? Eğer izlediyseniz ne vardı? Art niyetli birisi olsa bile çok bir şey olacağını zannetmiyorum, eğer olay çok büyürse polise gitseniz çözülür zaten.
Aynen

Ghostie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Attıkları sohbet çıksın diye atılmış sıradan videolardı.
Yaşım küçük internetteki tehlikeleri sadece öğüt olarak duyduğum için başıma gelmeyecekmiş gibi davranırdım ilk kez bu tarz olay yaşadım. Endişeli biriyim, gün boyu bu olayı düşünmeye başladım.
Yanıtınız için teşekkür ederim.

Hemen cevap vereyim:

Dışarı çıkıncada herkes yüzünü görüyor.

Engelleyin ve dcye ve YouTube'a raporla.
Ve bi dahakine tanımadığın kişilerle görüşme
(Saat 2:30 olduğu için şimdi bu kadar yazabldim.)

Aynen
Çok haklısınız, işte bu da ders oldu :D Muhtemelen kafamda büyütüyorum, engelleyince başıma bir şey gelmesi zor gibi.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,613
Attıkları sohbet çıksın diye atılmış sıradan videolardı.
Yaşım küçük internetteki tehlikeleri sadece öğüt olarak duyduğum için başıma gelmeyecekmiş gibi davranırdım ilk kez bu tarz olay yaşadım. Endişeli biriyim, gün boyu bu olayı düşünmeye başladım.
Yanıtınız için teşekkür ederim.

Çok haklısınız, işte bu da ders oldu :D Muhtemelen kafamda büyütüyorum, engelleyince başıma bir şey gelmesi zor gibi.
Bu ülkenin maalesef bir klavye delikanlısı problemi var. Bunu, en azından Valorant veya LoL'e girerek bile görebilirsin. Klavyede tartışmaya gelince anneni babanı sülaleni yok ederler ama olay gerçek hayata gelince özür dilerler. Bir şey yapabileceği yok rahat olun.