Yardım Ailem sözel okumamı istemiyor sizce ne yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,205
çok çalıştım ama sırf babamın yüzünden kaybettim babam bana sınavda tüm matematik sorularını yap hepsi doğru çıkar dedi beni zorladı bende matematik yaptım netlerim ve puanım düştü o yüzden kaybettim bide üstüne babam suçlu olmasına rağmen bana fırça attı
İşte bazen herkes anne baba olmamalı sen önce hayatta birşeyler başar öyle çocuk getir dünyaya...
Valla ne desem bilemedim sözel de daha iyisin orası belli ama başında geri kafalı bir baban ve abin var.

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Arkadaşlar 10.sınıfa gidiyorum meslek lisesine gidiyorum ve bu yılın sonunda bölüm seçimi yapacağız ben sözel seçmek istiyorum çünkü özel eğitim öğretmenliği okumak istiyorum ama babam ile abim ittifak yapmışlar illaki bana sayısal oku diye diye kafamı yiyorlar annemde bana diyor ne istiyorsan onu oku ama babam ile abim sayısal okumamı istiyor benimde sayısal da matematik geometri ve fizik dersim iyi değil bu yıl matematik 40 geometri 40 ve fizik dersi 45 ti karne notlarım bu yüzden sözel seçmek istiyorum ama abim ile babam bana diyor illaki tıp okuyacaksın doktor olacaksın diyorlar babam ile abim benim geleceğimi düşünmüyor sırf yüksek maaşı olduğu için doktorluk okumamı istiyorlar biliyorum zaten geçen gün babam bana sırf yüksek maaşı olduğu için senin doktor olmanı istiyoruz yoksa doktor olmanı istemezdik doktor ol ayda 60 bin TL maaş al zengin ol paran olsun diyor babam abimde sürekli bana diyor sen sayısal seç tıp oku doktor ol ayda 60 bin TL maaş al bende çalışmayacağım yan gelip yatacağım senin paranı yiyeceğim sende bana kölelik yap diyor hep birde ailem sürekli bana başkalarını örnek gösterip diyorlar milletin çocukları okudu doktor oldu sende okumadın birşey olmadın utan yüzün kızarsın arsız eşek sende bir sarımsak kadar ar yok eğer sende bir sarımsak kadar ar olsaydı sen olursun adam olurdun bir işe yarardın diyorlar bana onur kırıcı sözler gerçekten aileme bir şey diyemiyorum içime atıyorum ama artık kafayı yiyeceğim artık evden gidip kurtulmak istiyorum ama daha 10.sınıfım okulum var o yüzden evi terk edemiyorum ailemi bu yıl okulun rehberlik servisine söyledim ama onlar babamla konuştu ama maalesef babamı ikna edemediler aileme ne zaman sözel seçmek istediğimi söylesem hemen bana sus gerizekalı haddini bil özel eğitim öğretmenliği kötüdür okumaya değmez işsiz kalırsın bize bir daha sözel dersen seni parçalarız diyorlar bana aranızda eşit ağırlık okuyan var mı bana yardımcı olur musunuz ailemi nasıl ikna edeceğim sözel okumaya lütfen yardımcı olun kararsız kaldım?
60bin tl maaşı hangi doktor bulmuş bunu söyle (olsa bile yıllarını çürütmen lazım)
2.si sevmediğin bi işi yürütemezsin
3.sü öğretmenine bunu söyle ve ailenle konuşsunlar

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Herkes 60 bin TL maaşa takılmış; tabii ki devlet hastanesindeki doktorlar 60 bin TL alamaz. Özel hastanede ameliyat yapan ünlü doktorlar 60 bin TL den bile fazla alıyor. 1 ameliyat olmuş 30-40 bin TL, 60 bin TL maaşa mı takıldınız arkadaşlar?

Reaksiyon puanı
18
İşte bazen herkes anne baba olmamalı sen önce hayatta birşeyler başar öyle çocuk getir dünyaya...
Valla ne desem bilemedim sözel de daha iyisin orası belli ama başında geri kafalı bir baban ve abin var.
hep abim annem ile babamı bana karşı kullanıyor onlara sözel seçmememi söylüyor onların kafasını dolduruyor sonrada annem ile babam geliyor abim yüzünden bana kızıyor sözel seçme diyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

60bin tl maaşı hangi doktor bulmuş bunu söyle (olsa bile yıllarını çürütmen lazım)
2.si sevmediğin bi işi yürütemezsin
3.sü öğretmenine bunu söyle ve ailenle konuşsunlar
Geçen gün sınıf öğretmenim babamı aradı babama sözel seçmemi söyledi babam benim yanımda öğretmenime dedi ben Tarık tan çok çektim Tarık beni kanser etti dedi öğretmenime ben onun yüzünden hasta oldum dedi bende üzüldüm hatta o gün kendimi suçladım kendimi odama kilitledim ağladım

Herkes 60 bin TL maaşa takılmış; tabii ki devlet hastanesindeki doktorlar 60 bin TL alamaz. Özel hastanede ameliyat yapan ünlü doktorlar 60 bin TL den bile fazla alıyor. 1 ameliyat olmuş 30-40 bin TL, 60 bin TL maaşa mı takıldınız arkadaşlar?
bende aileme doktorlar 60 bin tl almaz diyorum ama o taş kafalılar beni dinlemiyor bana diyorlar sus geri zekalı haddini bil konuşma sen bir şey bilmiyorsun gelip burda bize saygısızlık yapıyorsun seni öldürürüm diyorlar hep bana bende ne yapacağımı bilmiyorum

ailemle birlikte ne zaman hastaneye gitsem hep bana diyorlar bak sende oku bu doktor gibi ol ayda 60 bin tl maaş al sen niye okumuyorsun arsız eşek diyorlar bana bu yüzden ailemle birlikte hastaneye gitmek istemiyorum

ailem sürekli bana başkalarını örnek gösterip diyorlar milletin çocukları okudu doktor oldu sende okumadın hiç bir şey olmadın utan yüzün kızarsın arsız eşek sende bir sarımsak kadar ar yok eğer sende bir sarımsak kadar ar olsaydı sen okurdun adam olurdun bir işe yarardın b*k herif diyorlar bana onur kırıcı sözler gerçekten geçen gün annem babamın yanında benle abime okuldan bahsetti babam anneme onlar arsız eşektir okumazlar sen onlara söylediğini bir eşeğe anlat eşek daha iyi anlar dedi aileme bir şey diyemiyorum kendimi savunamıyorum içime atıyorum ama artık kafayı yiyeceğim artık evden gidip kurtulmak istiyorum ama daha 10.sınıfım okulum var o yüzden evi terk edemiyorum

daha yeni 10.sınıftayım

Ailem benden bu kadar çok şey yapmamı bekliyor

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
18
Siber güvenliğin sayısalda olması dışında sıkıntı yok?
gerçekten bende aileme gülüyorum bu kadar uydurdukları için

İlla sayısala gidecekse siber güvenlikçi olsun diye dedim :D hem o işin rahat piyasası da var kolay iş bulur
sayısalım iyi değil sözel okuyacağım

Haklısın ama bu işler zevk meselesi sadece para için sevmediği işi yaparsa hayattan soğma sendromu yaşayabilir??
ailem bana diyor biz senin geleceğini düşünmüyoruz sırf yüksek maaşı olduğu için senin doktorluk okumanı istiyoruz yoksa istemezdik diyorlar

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
gerçekten bende aileme gülüyorum bu kadar uydurdukları için

sayısalım iyi değil sözel okuyacağım

ailem bana diyor biz senin geleceğini düşünmüyoruz sırf yüksek maaşı olduğu için senin doktorluk okumanı istiyoruz yoksa istemezdik diyorlar
Dostum ya sana gerçekten şaka yapıyorlar yada seni hiş sevmiyorlar brnce sen git amcanda dayında halanda teyzende falan kal terk et evi benim ailem bana böyle davranacak ven evde duracam ha

Reaksiyon puanı
18
Dostum ya sana gerçekten şaka yapıyorlar yada seni hiş sevmiyorlar brnce sen git amcanda dayında halanda teyzende falan kal terk et evi benim ailem bana böyle davranacak ven evde duracam ha
ailem şaka yapmıyor bana zorla istemediğim bölümü okutmak istiyorlar pişman olmamı istiyorlar

Allah'ım sabır, sabır ya...
bende hep ya sabır diyorum başka bir şey demiyorum

Ag bundan sonra senin evde kalman bence iyi olmaz cocuk esirgemeye mi gidersin naparsın senin bileceğin iş
hayır öyle yerlere gitmek istemiyorum bana göre değil