Haber SON DAKİKA: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa etti!

Bu konuyu okuyanlar

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Bakanlar arasında kötünün en iyisi olan tek bakandı bence. Sistem kötü evet ama adam elinden geleni yaptı bence yeni gelen bakanı pek beğenmedim malesef. Ziya Selçuk çok deneyimliydi eğitim konusunda. Giden geleni yada yeni eskiyi aratacak gibi duruyor :(

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Yeni dönemin stresini kaldırmazdı. Yine okulları açamayacaklar, bir dünya sözleşmeli ve açık varken atama yapılmaması vs. yani anlayacağın rezil bir durumda eğitim! O da gelse bu da gelse kel başa tarak olur anca

TOPRAK KOÇ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Ne diyeceğini şaşırmışssın. Ekonomik düzeye göre eğitim sistemi belirleyemezsin ama eğitim sistemine göre ekonomik düzey belirlenir. Bir de sizin gibi farklı ülkelerle kıyaslayan var. Kendiniz vasat olduğundan lafınız "Finlandiya gibi mi olacağız?" oluyor.

Sistemi mi değiştirmiş, isimleri mi? Zamanla oynayıp katsayı değiştirmekle sınav sistemi değişmiyor.
Ben başka ülkelerle karşılaştırmadım, mesajlarda dönüyor bir Finlandiya muhabbeti ben de olamaz dedim.

2.'si sistem değişti, kaynağınız ne ki böyle bilip bilmeden konuşuyorsunuz?

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Gelen hiç bir bakan hangi alanda olursa olsun bağımsız değil kendi iradesi ile birşey yapamıyor hiç bir bakan Cumhur başkanının emri olmadan
1 Ayda 100 MEB değişsin hepsi aynı anlayan anladı

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Gelen hiç bir bakan hangi alanda olursa olsun bağımsız değil kendi iradesi ile birşey yapamıyor hiç bir bakan Cumhur başkanının emri olmadan
1 Ayda 100 MEB değişsin hepsi aynı anlayan anladı
Bu acilen değişmeli :(

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,194
Ben başka ülkelerle karşılaştırmadım, mesajlarda dönüyor bir Finlandiya muhabbeti ben de olamaz dedim.

2.'si sistem değişti, kaynağınız ne ki böyle bilip bilmeden konuşuyorsunuz?
Sizden önce kimseden Finlandiya yorumu gelmemiş. Konu içerisinde dönmemiş bir muhabbeti dönmüş gibi gösteriyorsunuz. İronik.

TEOG yerine muadili LGS geldi. Bunu farklarını inceleyerek, bir sınavın tek başına ölçüt olmasına bakarak, öğrencinin ilgisine, yeteneğine, projelerine bakılmaksızın bir sınavla hayatının belirlenmesinden anlayabilirsin. Kimin bilip bilmeden konuştuğu açık.

TOPRAK KOÇ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Sizden önce kimseden Finlandiya yorumu gelmemiş. Konu içerisinde dönmemiş bir muhabbeti dönmüş gibi gösteriyorsunuz. İronik.

TEOG yerine muadili LGS geldi. Bunu farklarını inceleyerek, bir sınavın tek başına ölçüt olmasına bakarak, öğrencinin ilgisine, yeteneğine, projelerine bakılmaksızın bir sınavla hayatının belirlenmesinden anlayabilirsin. Kimin bilip bilmeden konuştuğu açık.
Kendini okuyorsun burada, sistem değişmediğine dair bir kaynağın var mı diye sordum ki yok anlaşılan.