Haber Ziya Selçuk, "eğitim'de asıl yük öğretmen maaşı" dedi tepkilerin odağı oldu

Dilara Kaya

Profesör
İçerik Ekibi
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı basın toplantısında "Eğitimde asıl yük öğretmen maaşı ile ilgilidir. Öğretmen maaşlarından dolayı yatırıma fırsat kalmıyor" dedi. Selçuk'un açıklamaları öğretmenler tarafından büyük tepkilere neden oldu. Twitter'da #ziyaselcukistifa etiketi gündemde birinci sıraya oturdu.
 

The Commander

Profesör
Peki... Burada mevcut bütçeye oranla öğretmen maaşlarının yüksek götürüsü olduğunu söylüyor. Bu konuda hedef gösterilmesi gereken konu öğretmenlerin maaşı mı peki? Madem öyle Ziya Bey bütçenizin arttırılması için eleştiride bulunun. Ülkede para harcanan o kadar boş beleş şey var. Onların parasının çeyreği eğitim bütçesine aktarılsa balyaların arasında boğulursunuz. Öğretmenlerin kazandığı üç kuruşa laf getirmeyin.
 

Emre Özdoğan

ShiftDelete.Net
Editor
Ailemin yarısı öğretmen, tartışma konusu olmasına katılıyorum fakat bunu dedi diye istifa istenir mi bilmem. Eğitim sisteminin felaket olması ayrı bir konu ama şu anki sistemi Ziya Selçuk'un iyi yönettiğini düşünüyorum. Eğitim bir ülkenin kalbiyken aldıkları maaş bence az bile.
 

Dora

www.ecrindora.com
Yönetici
Super Moderator
Yazıklar olsun böyle bakana o halde. Şu memurluk içinde aldığı paranın her zaman fazlasını hak eden tek meslek grubu öğretmendir. Senin çocuğunu, senin geleceğini eğitiyor. Adı gibi öğretiyor. Nasıl kafanız var ne düşünüyorsunuz.. Günde 3 saat çalışarak daha fazlasını alanlara dik gözünü..
 

bughraan

Asistan
herkes kendi menfaatlarince konuşuyo ülkede yolsuzluğun haddi hesabı yok nolacak bu ülkenin hali
 
Son düzenleme:
Üst