Ameliyat olunmalımı

Bu konuyu okuyanlar

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Ameliyat olucaksın ama masada kalma ihtimaliniz var ama ameliyatta olmazsanız yakın zamanda vefat edebilirsiniz siz napardınız . Sizce hangisi

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Ben ameliyat olurdum çünkü sevdiklerim var.
Sevdiklerim beni acı çekerken görüp travma gecirmesinler diye.

Tabi ameliyattan sonra kurtulma ihtimalim çok düşükse ve sevdiğim insanlar yoksa (aile gibi her anımı görecek) ameliyat olmam ve günümü gün eder. Yemeyeceğim halt kalmazdı.

Bu soruyu kendiniz için soruyorsanız kriterlerinizi önünüze koyup iyice bir düşünün derim.

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Ben ameliyat olurdum çünkü sevdiklerim var.
Sevdiklerim beni acı çekerken görüp travma gecirmesinler diye.

Tabi ameliyattan sonra kurtulma ihtimalim çok düşükse ve sevdiğim insanlar yoksa (aile gibi her anımı görecek) ameliyat olmam ve günümü gün eder. Yemeyeceğim halt kalmazdı.

Bu soruyu kendiniz için soruyorsanız kriterlerinizi önünüze koyup iyice bir düşünün derim.
Aslında KORKUYORUM
Mesaj otomatik birleştirildi:

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Ama şunu da söylemek istiyorum mesela daha fazla yasayacakken ameliyata kalıp ölme ihtimali de var ameliyat olmasak daha fazla zamanım olucak belkide...

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Ameliyattan sonra hastalıktan kurtulma ihtimalin var mı?

Varsa bu riski almaya değer.

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Arkadaşlar raporlarım yarın cıkıcak ameliyat olmam gerekip gerekmediğini yarın öğrenincem ama büyük ihtimalle olucak

Ameliyattan sonra hastalıktan kurtulma ihtimalin var mı?

Varsa bu riski almaya değer.
Var ama çok riskli

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Geçmiş olsun..
Tam olarak neyiniz var?

Risk her ameliyatta var doktorun risk konusunda ne söylüyor? Daha belli olmayan sonuç için doktorun riskin boyutundan bahsetmemiştir herhalde.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Arkadaşlar raporlarım yarın cıkıcak ameliyat olmam gerekip gerekmediğini yarın öğrenincem ama büyük ihtimalle olucak

Var ama çok riskli

Ben ekonometri mezunuyum, kafam karar alma tarafına iyi çalışır. şöyle karar ver, ihtimal ve isteklerine belirli ağırlıklar ver, örneğin:

- Yaşamak istiyorum, %100
- Ameliyat olmazsam ölebilirim, %90
- Ameliyat olursam yaşama şansım, %40

diyelim.

%40 yaşama ihtimalini, %90 ölme ihtimaline tercih etmek mantıklı olandır. Çünkü %100 yaşamak istiyorsun.

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Ben ekonometri mezunuyum, kafam karar alma tarafına iyi çalışır. şöyle karar ver, ihtimal ve isteklerine belirli ağırlıklar ver, örneğin:

diyelim.

%40 yaşama ihtimalini, %90 ölme ihtimaline tercih etmek mantıklı olandır. Çünkü %100 yaşamak istiyorsun.
Çokk sağolun

Geçmiş olsun..
Tam olarak neyiniz var?

Risk her ameliyatta var doktorun risk konusunda ne söylüyor? Daha belli olmayan sonuç için doktorun riskin boyutundan bahsetmemiştir herhalde.
Allah razı olsun doktor risk konusunda aslında daha tam bir karar vermedi ama onlarda umutsuz diyebilirim

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Allah'ın izniyle yarın gidip öğrenincem arkadaşlar mesajlarınız için Allah razı olsun

Allah razı ne iyi insanlarınız yarın raporu alır almaz sizi haberdar edicem ?
Umarım ameliyatın başarılı geçer ve geriye dönerek bu yazışmaları gülerek okursun.

Neticeden bizi de haberdar et. Allah şifa versin ?

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Şu sıralar forum üyeleri korkutuyor bizi. Öncelikle tıp okuyan bir arkadaşımız vardı, hakkında kötü haberler duymuştum fakat şu an iyiymiş. O konuda içime su serpildi fakat şimdi de bunu okuyunca korktu insan. Ben olsam ameliyat olurdum, size de geçmiş olsun. Umarım ameliyat olmaya karar verirsiniz ve ameliyatınız başarılı geçer. :) Haberlerinizi takip edeceğim, geçmiş olsun tekrardan.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Ameliyat iyileşip düzelmemiz için vardır. İlla ki korkabilirsin, normal insanlık hali. Ama yine de asıl cesur olmalısın. İyi düşün iyi geçsin ameliyatın. Korkulacak bir şey yok. Kendi iyiliğin için önemli.
Allah şifa versin ve yardım etsin. İnşallah iyileşirsiniz.

Son düzenleme:

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
Allah'ın izniyle yarın gidip öğrenincem arkadaşlar mesajlarınız için Allah razı olsun

Allah razı ne iyi insanlarınız yarın raporu alır almaz sizi haberdar edicem ?
Öncelikle geçmiş olsun
Bu arkadaş çok doğru söylemiş ne zaman öleceğini bilmeden yaşamaktansa belli bir tarihte ölmeyi veya yaşamayı seçerdim bence ameliyat ol inşallah ameliyat başarılı geçer

diyelim.

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Şu sıralar forum üyeleri korkutuyor bizi. Öncelikle tıp okuyan bir arkadaşımız vardı, hakkında kötü haberler duymuştum fakat şu an iyiymiş. O konuda içime su serpildi fakat şimdi de bunu okuyunca korktu insan. Ben olsam ameliyat olurdum, size de geçmiş olsun. Umarım ameliyat olmaya karar verirsiniz ve ameliyatınız başarılı geçer. :) Haberlerinizi takip edeceğim, geçmiş olsun tekrardan.
Çok teşekkür ediyorum cidden böyle iyi kalpli insanları görmek çok mutlu ediyor beni bu konuyu acıp açmamak arasında çok kalmıştım açıkçası birazda utanıyodum saçma olur diye ama öyle güzel şeyler söylüyorsunuz ki iyki açmışım diyorum Allah razı olsun

Sağolun teşekkür ediyorum

Öncelikle geçmiş olsun
Bu arkadaş çok doğru söylemiş ne zaman öleceğini bilmeden yaşamaktansa belli bir tarihte ölmeyi veya yaşamayı seçerdim bence ameliyat ol inşallah ameliyat başarılı geçer
Çok sağolun

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Selamün aleyküm arkadaşlar şuanda hastanenin bankında oturmuşum size haber vericem demiştim oyüzden bunu yazma gereği duydum raporlarımı aldım doktor ameliyat olucaksın dedi raporlarımın bir kısmı temiz birkaç tanesi ise malesef kötü çıkmış bana bi ilaç süresi verildi bir aya kadar bu ilaç süresinde ilaçlarımı kulanıcam bir ay sonra ise kontrole gidicem ilaç süresi nde hastalığım egerki bi nebzede olsa azalmadıysa ilaçları kulanmayı kesip ameliyat olmam lazımış bende eğer ki böyle bir şey olursa sizin dediğinizi yapıcam ve ameliyat olucam şimdiden teşekkürler