Öneri Far Cry 5 Oynanır Mı ?

Bu konuyu okuyanlar

XTheSmellOfDeathX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Oynayan herkes gibi bende Far Cry 3'ü çok beğenmiştim. Şimdi oynayacak oyun bulamadığım için canım sıkılıyor ve bende serinin son oyunu olana Far Cry 5'i denemek istiyorum. Far Cry 6 çıkacak yakında biliyorum ama bir oyuna 1000 TL vermeyi düşünmüyorum çünkü çok saçma. Neyse ben soruma döneyim. Far Cry 5 oynanır mı ?

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Far Cry 5'i oynadım. Sonuna gelene kadar oyunun gideri var; lakin oyunun son bölümünü saçma buldum.

Far Cry New Dawn'da ise diğer Far Cry'lardaki gibi silah satın alma olayı yok, onun yerine silahları craft'lıyorsun; lakin satın alma sistemi kesinlikle Far Cry'a daha çok yakışıyordu.

New Dawn, sanki Ubisoft'un sırf para kazanmak için uydurduğu bir şey.

Bununla birlikte stealth yapmak, New Dawn'da bayağı zor olmuş.

XTheSmellOfDeathX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Far Cry 5'i oynadım. Sonuna gelene kadar oyunun gideri var; lakin oyunun son bölümünü saçma buldum.

Far Cry New Dawn'da ise diğer Far Cry'lardaki gibi silah satın alma olayı yok, onun yerine silahları craft'lıyorsun; lakin satın alma sistemi kesinlikle Far Cry'a daha çok yakışıyordu.

New Dawn, sanki Ubisoft'un sırf para kazanmak için uydurduğu bir şey.

Bununla birlikte stealth yapmak, New Dawn'da bayağı zor olmuş.
Far Cry New Dawn zaten pek hoşuma gitmemişti o yüzden Far Cry 5 oynamayı düşünüyorum. Yani oynanabilir bir oyun değil mi ?

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Far Cry New Dawn zaten pek hoşuma gitmemişti o yüzden Far Cry 5 oynamayı düşünüyorum. Yani oynanabilir bir oyun değil mi ?
Far Cry 5, önceki oyunlar kadar güzel değil; ama gideri var.

Ancak:

Zorluk olarak "Hard"ı seçersen (ki ben bu zorlukta oyunu bitirmiştim?) ilk bölüm, adamın burnundan getiriyor, haberin olsun.

XTheSmellOfDeathX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Far Cry 5, önceki oyunlar kadar güzel değil; ama gideri var.

Ancak:

Zorluk olarak "Hard"ı seçersen (ki ben bu zorlukta oyunu bitirmiştim?) ilk bölüm, adamın burnundan getiriyor, haberin olsun.
Zaten Far Cry 3'ün yerini hiçbir şey tutamaz ama dediğim gibi oyun bulamıyorum canım çok sıkılıyor, o yüzden denemeyi düşünüyorum. Oyunları ben genelde normal modda oynarım. Zor yapınca oyunun tadı çıkmıyor, direkt soğuyorsun, kolay yapınca da hemen bitiyor, böyle de oyundan bir şey anlamıyorsun.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Oynamayın. Değmeyecektir.
Aslında Far Cry 5 güzel oyun; lakin oyundan zevk alabilmek için oyunun anlatmak istediği şeyi önden bir okumak lazım:

Far Cry 5'in konu aldığı olayı okumak için bu yazıya tıklayınız. (Wikipedia linki)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nedeni nedir ? Yani oyunda sizi ne rahatsız etti ? Hikaye olarak mı sıkıntılı ?
Oyunun konusu:

Oyun, aynen Gülen gibi dini suistimal eden ve pedofil olan "David Koresh" isimli bir adamı anlatıyor. Tabi oyunda bu adam, "Joseph Seed" adıyla geçiyor.