Rehber Windows 11 Iso Indirme Linkleri Ortaya Çıktı

Bu konuyu okuyanlar

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Henüz yüklemediyseniz dört gün daha sabredin. :)
Bende çok merakla bekliyorum. 4 gün sabrederim ama. Sabırlıyım bazen.
Umarım gerçekten güzel olur. Oyunlarda FPS artışı bile oluyormuş, kullanıp deneyenler var forumda. Bence bu da efsane olabilir. Daha tam sürümü çıkmadan böyleyse tam çıkınca neler olacak merak ediyorum.
Gelsin bakalım yeni Windows. İyi ve sorunsuz olur hep inşAllah. ?

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bende çok merakla bekliyorum. 4 gün sabrederim ama. Sabırlıyım bazen.
Umarım gerçekten güzel olur. Oyunlarda FPS artışı bile oluyormuş, kullanıp deneyenler var forumda. Bence bu da efsane olabilir. Daha tam sürümü çıkmadan böyleyse, tam çıkınca neler olacak merak ediyorum.
Gelsin bakalım yeni Windows. İyi ve sorunsuz olur hep inşAllah. ?
Yerli yabancı pek çok forumda heyecanlı bir bekleyiş var bakalım. Ama çok da büyük beklentim yok açıkçası benim.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Ben iyi ise win 10 ltsc den yükseltme yapılabilir mi diye sorayım :)

Bekliyorum ve acaba yükseltme yapanlarınız; hiç hata alıyor musunuz yoksa sorunsuz mu çalışıyor?
4 gün sonra resmi sürüm çıkıyor.

Ben sistemime kurdum ve bir hata ile karşılaşmadım. Sadece birkaç arkadaşım için Türkçe paketini kurduk ve bazı çeviri sorunları var. Ben İngilizce kullandığım için şu zamana kadar bir sorun ile karşılaşmadım. Resmi sürüm geldiği zaman yeniden temiz kurulum yapacağım, belki de yükseltme de yapabilirim. Henüz bu kısım için karar vermedim. :D

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
4 gün sonra resmi sürümde Türkçe iso da olacaktır herhalde, ben bunun için de bekleyeceğim.
Ben özellikle temiz kurulumdan ziyade yükseltme yapmayı planlıyorum çünkü tüm programları tekrardan yüklemek biraz eziyet oluyor :D Eğer sorunlu olursa sonra temiz kurulum planlarım.

Win 10 da yükseltme hep sorunlu oluyordu, o yüzden sordum. :)

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
4 gün sonra resmi sürümde Türkçe iso da olacaktır herhalde, ben bunun için de bekleyeceğim.
Ben özellikle temiz kurulumdan ziyade yükseltme yapmayı planlıyorum çünkü tüm programları tekrardan yüklemek biraz eziyet oluyor :D Eğer sorunlu olursa sonra temiz kurulum planlarım.

Win 10 da yükseltme hep sorunlu oluyordu, o yüzden sordum. :)
Yükseltme yapacağım derken Windows 11'den resmi sürüme geçeceğim anlamında demiştim. Yoksa zaten hali hazırda 11 kullanıyorum. :)

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windows S modu, Windows SE olarak pazarlanacak ve ayrıca bulut tabanlı Windows SE sürümü ürün yelpazesinde yer alacak... Edindiğim bilgiye göre...

Ben iyi ise win 10 ltsc den yükseltme yapılabilir mi diye sorayım :)

Bekliyorum ve acaba yükseltme yapanlarınız; hiç hata alıyor musunuz yoksa sorunsuz mu çalışıyor?
Yükseltme yapabilirsiniz ancak programlar, oyunlar, ayarlar vesaire korunmaz. Yine LTSC sürüm gerekli.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
@Berk İnanılır gibi değil ama bugün Valorant'ı kurdum Wndows 11'e şok oldum. Windows 10'da bana 4:3 1024*768'de Valorant'ın appadata klasöründeki Config dosyasından oyunun detaylarını çok azaltıp neredeyse körelecek hale getirip 90 fps alıyordum. Ama Windows 11'de daha hiçbir ayar yapmadan Valorant'ta 16:9 (Config dosyasını değiştirmeden) DM'de 90 ve 80 arası alıyorum ! Gerçekten o oyunu hem bu fps hem de oyunun texture'larını kısmadan oynamak o kadar keyif veriyormuş ki :D Umarım yeni FPS güncellemesi gelince daha artar. Hani Windows 11'e 3. kişiler Windows 10'u alıp makyajladı diyordu ? Bir de o kadar Metro uygulaması var yani.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Yok, çok da büyük değil aslında.
Aslında hoş duruyor, tek hoşuma gitmeyen şey görev çubuğuna sağ tıklayınca Task Manager'in açılmaması :(
Capture.PNG

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
@Berk İnanılır gibi değil ama bugün Valorant'ı kurdum Wndows 11'e şok oldum. Windows 10'da bana 4:3 1024*768'de Valorant'ın appadata klasöründeki Config dosyasından oyunun detaylarını çok azaltıp neredeyse körelecek hale getirip 90 fps alıyordum. Ama Windows 11'de daha hiçbir ayar yapmadan Valorant'ta 16:9 (Config dosyasını değiştirmeden) DM'de 90 ve 80 arası alıyorum ! Gerçekten o oyunu hem bu fps hem de oyunun texture'larını kısmadan oynamak o kadar keyif veriyormuş ki :D Umarım yeni FPS güncellemesi gelince daha artar. Hani Windows 11'e 3. kişiler Windows 10'u alıp makyajladı diyordu ? Bir de o kadar Metro uygulaması var yani.
FPS olarak dediklerime inanmayanlar vardı. Şimdi görmüş oldular. :D

Ayrıca Windows 11, 10X tabanlıdır. Yani Windows 10'u alıp makyajlama kısmı doğru fakat yenilikler gayet güzel. Her işletim sistemi için yeni bir çekirdek çıkmasına ya da sıfırdan yeni bir sürüme de gerek yok. 10X tabanlı olmasında bir sorun göremiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında hoş duruyor, tek hoşuma gitmeyen şey görev çubuğuna sağ tıklayınca Task Manager'in açılmaması :(Ekli dosyayı görüntüle 156671
Evet, bunun için arama kısmından girmeniz gerekiyor.

Ayrıca bana göre görev çubuğu ortada olunca daha güzel duruyor.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
@Berk Windows 11'e Net Framework 3.5'i nasıl kuracağız. Windows Uptade ile kuramadım, 2 tane biri Windows 11 diğeride Windows 10 olan 2 bellek ile yükleyemedim. Yüklediysen çözümü nedir ?

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
@Berk Windows 11'e Net Framework 3.5'i nasıl kuracağız. Windows Uptade ile kuramadım, 2 tane biri Windows 11 diğeride Windows 10 olan 2 bellek ile yükleyemedim. Yüklediysen çözümü nedir ?
Geçici bir sorun olduğundan dolayı konusunu açmak istememiştim ama size gereken bilgilendirmeyi yapayım.

Windows 11 olan USB belleğinize paylaştığım dosyayı kopyalayın ve yönetici olarak çalıştırın. Ardından da sistemi yeniden başlatın.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Geçici bir sorun olduğundan dolayı konusunu açmak istememiştim ama size gereken bilgilendirmeyi yapayım.

Windows 11 olan USB belleğinize paylaştığım dosyayı kopyalayın ve yönetici olarak çalıştırın. Ardından da sistemi yeniden başlatın.

Dizin farkeder mi yoksa DISM kısmına falan mı atayım ?

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Dizin farkeder mi yoksa DISM kısmına falan mı atayım ?
Kurulum için Windows 11 imajını USB belleğinize yazdırdınız ya, işte onun içine direkt olarak atın. İçinde Windows 11 imajının dosyalarının olması gerekiyor. Sonrasında SS atabilirsiniz. Doğru olup olmadığına bakarım.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Kurulum için Windows 11 imajını USB belleğinize yazdırdınız ya, işte onun içine direkt olarak atın. İçinde Windows 11 imajının dosyalarının olması gerekiyor. Sonrasında SS atabilirsiniz. Doğru olup olmadığına bakarım.
Windows özelliklerini aç veya kapat'ta aldığım hatayı aldım.
Captureberk.PNG

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Windows özelliklerini aç veya kapat'ta aldığım hatayı aldım.Ekli dosyayı görüntüle 156672

Aşamalara baktım ve sizin sorunuza çözüm olabilir. Büyük bir ihtimalle çözülecektir.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
@Berk Dual Boot diye kurdum ama muhtemelen Windows 10 LTSC'yi verilerimi alıp sileceğim çünkü dosya gezgininde Windows 11'de 4 tane parçalanmış disk bölümü görmek hiç hoş gelmiyor ve 1 işletim sistemi daha temiz geliyor. Artık pek LTSC ile işim olmaz gibi. Şu ana kadar hiç mavi ekran vb. sorun yaşamadım sen yaşadınmı çünkü hem 1 işletim sistemi olsun istiyorum hem de Windows 11'in açılış hızını gözlemlemek istiyorum.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
@Berk Dual Boot diye kurdum ama muhtemelen Windows 10 LTSC'yi verilerimi alıp sileceğim çünkü dosya gezgininde Windows 11'de 4 tane parçalanmış disk bölümü görmek hiç hoş gelmiyor ve 1 işletim sistemi daha temiz geliyor. Artık pek LTSC ile işim olmaz gibi. Şu ana kadar hiç mavi ekran vb. sorun yaşamadım sen yaşadınmı çünkü hem 1 işletim sistemi olsun istiyorum hem de Windows 11'in açılış hızını gözlemlemek istiyorum.
Bölümleri gizleyebilirsiniz. Disk yönetiminden harfi kaldırın.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Peki sen ana işletim sistemi olarak mı kullanıyorsun. Çünkü artık LTSC'yi silmek istiyorum da.
Evet, ben ana işletim sistemi olarak kullanıyorum. Yeni resmi sürüm geldiğinde güncelleme alırsa güncelleme ile, gelmezse de yeniden temiz kurulum yapacağım.

Son düzenleme:

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Evet, ben ana işletim sistemi olarak kullanıyorum. Yeni resmi sürüm geldiğinde güncelleme alırsa güncelleme ile, gelmezse de yeniden temiz kurulum yapacağım.
@Berk Bu C diskinden önde gözüküyor ve ne yaparsam yapayım silemiyorum. MiniTool partition Wizard uygulamasını denedim o da yapamadı. Diski nasıl birleştireceğim ya :( Şimdi bir daha kurulumla uğraşmak istemiyorum.
berk.PNG

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Sanal Makina Dısına Kurmayın, Suan Halen sorunlu ve Beta. Windows 10 Bır cok Update bile Bır cok Sırketın Basına Bela olurken Normal Makınalara W11 kurmak Akil Kari değildir Söylemedı demeyin..

Kısa zaman ıcınde Windows 10 updatesi alan Bır sırket Update Sacmalıgı Yuzunden Komple coktü, Bakınız Windows 10 dıyorum 11 demıyorum, Halen Gelen Updateler ve Kemık dedımız sıstem oturdu gıbı Gozuksede sorun verırken Guncel makınalara Hesaplarınızı Tehlıkeye atmayın..

Windows'u Kötulemıyoruz ama Olan ve Gercekler bunlardan ıbaret, Xp den sonra Tabırı caizze asla dıkıs tutmadılar, Wındows 7 Belkı Bızım ıcın Bır kurtarıcı oldu ama Xp Gıbı Koklu esaslı Hıc bısey olmadı.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Sanal Makina Dısına Kurmayın, Suan Halen sorunlu ve Beta. Windows 10 Bır cok Update bile Bır cok Sırketın Basına Bela olurken Normal Makınalara W11 kurmak Akil Kari değildir Söylemedı demeyin..

Kısa zaman ıcınde Windows 10 updatesi alan Bır sırket Update Sacmalıgı Yuzunden Komple coktü, Bakınız Windows 10 dıyorum 11 demıyorum, Halen Gelen Updateler ve Kemık dedımız sıstem oturdu gıbı Gozuksede sorun verırken Guncel makınalara Hesaplarınızı Tehlıkeye atmayın..

Windows'u Kötulemıyoruz ama Olan ve Gercekler bunlardan ıbaret, Xp den sonra Tabırı caizze asla dıkıs tutmadılar, Wındows 7 Belkı Bızım ıcın Bır kurtarıcı oldu ama Xp Gıbı Koklu esaslı Hıc bısey olmadı.
Yönlendirme yaptığınız bağlantıdaki konuyu siz açtınız herhalde bu ne kin ve nefret. XP den sonra dikiş tutturamadı demişsiniz de Microsoft ilk kez bu kadar uzun bir süre sonra işletim sistemi yayınladı ömrü hayatında.

XP'den 5 yıl sonra Vista çıkarken, Windows 10'dan 6 yıl sonra Windows 11 geldi. Eleştiri yaparken bence doğru şekilde yapmalı. Ben ana makinemde Windows 11 kullanıyorum oldukça memnunum.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Uyarıyı tekrarlıyoruz:
İş bilgisayarı, üretim bilgisayarı ve günlük kullanılan bilgisayarlara sızıntı sürüm yüklemek veya insider programına katılmak akıl kârı değildir.

Dün itibariyle ayrı bir bilgisayarda ve tek bir SSD üzerinde insider programından güncelleme yaptım ve sonuç mükemmel.

Formülü de şuraya bırakıyorum:
95+98+2000+XP+Vista+7+8.1+10=11

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Uyarıyı tekrarlıyoruz:
İş bilgisayarı, üretim bilgisayarı ve günlük kullanılan bilgisayarlara sızıntı sürüm yüklemek veya insider programına katılmak akıl kârı değildir.

Dün itibariyle ayrı bir bilgisayarda ve tek bir SSD üzerinde insider programından güncelleme yaptım ve sonuç mükemmel.

Formülü de şuraya bırakıyorum:
95+98+2000+XP+Vista+7+8.1+10=11
Bende kurarken hata aldım en azından 3 USB bellekte de Windows yazılıydı sürekli denemek için her sistemden sisteme atlıyorum ben SSD'im olduğu ve önemli bir dosyam olmadığı için. Eğer benim gibi biri tek bir usb bellekle Windows 11 kurmaya çalışıp hata alırsa, diyelim ki kurdu sürekli mavi ekran veriyorsa başı ağrır aman normal kullanıcılar KESİNLİKLE UZAK DURMALIDIR NOKTA..