Soru Word Doyası Kopyala Yapıştırı Algılar Mı

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
1,182
İntihalin önemi olmayan bir ödevde world dosyasına kopyala yapıştır yapılsa kopyala yapıştır yapıldığı anlaşılır mı? Yani mesela hoca bir metin paylaştı yazdım diyelim başkası benim yazdığımı kopyala yapıştır yapsa hoca anlar mı?

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Anlaşılabilir. İlk başta yazılanlar aynı oluyor. Sonra bazen senin yazı tipin ve harf büyüklüğün kopyala yapıştırdan farklı olur. Bazen şimşek şeklinde kopyala yapıştır olduğu belli olur. Harf arasındaki boşluktan da fark edilir. Kısaca anlayan kişi için kopyala yapıştır basittir. Anlamayan anlamaz ???

Reaksiyon puanı
1,182
Anlaşılabilir. İlk başta yazılanlar aynı oluyor. Sonra bazen senin yazı tipin ve harf büyüklüğün kopyala yapıştırdan farklı olur. Bazen şimşek şeklinde kopyala yapıştır olduğu belli olur. Harf arasındaki boşluktan da fark edilir. Kısaca anlayan kişi için kopyala yapıştır basittir. Anlamayan anlamaz ???
Yazı tipi, boyutu satır aralığını herkes aynı yapıcak.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Yazı tipi, boyutu satır aralığını herkes aynı yapıcak.
Sen öyle diyorsun da kopyala yapıştır her zaman aynı olmuyor. Gelen ödevin yakınlaştırmasını küçültünce kopyala yapıştır yapsan bile aynı yazı tipi, boyutu, satır aralığı olsa da fark edilebiliyor. Örnekte bakabilirsin. Herşey aynı ama Marshall planı olan yer kopyala yapıştır.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-23-23-16-22-654_com.adobe.reader.jpg
    Screenshot_2021-06-23-23-16-22-654_com.adobe.reader.jpg
    72.8 KB · Görüntüleme: 181
Reaksiyon puanı
1,182
Gözüküyormuş. :(

YusufGERDAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
İntihalin önemi olmayan bir ödevde world dosyasına kopyala yapıştır yapılsa kopyala yapıştır yapıldığı anlaşılır mı? Yani mesela hoca bir metin paylaştı yazdım diyelim başkası benim yazdığımı kopyala yapıştır yapsa hoca anlar mı?
Yazı büyüklüğü gibi her şey aynı olursa anlaşılmaz. Word demek istediniz bu arada değil mi?
Wolrd Doyası Kopyala Yapıştırı Algılar Mı değil. Word Dosyası Kopyala Yapıştırı Algılar Mı olacak değil mi?

Reaksiyon puanı
1,182
İntihal önemli olmasa bile intihal yapma. Turnitin gibi siteler intihali tespit edebilir.
Yok hocam. Hocanın yazdıklarını deftere geçirmek gibi. Bilimsel bir ödev değil ama cevabımı aldım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazı büyüklüğü gibi her şey aynı olursa anlaşılmaz. Word demek istediniz bu arada değil mi?
Wolrd Doyası Kopyala Yapıştırı Algılar Mı değil. Word Dosyası Kopyala Yapıştırı Algılar Mı olacak değil mi?
Bi anlık heyecanla açtım konuyu :D :D :D Farketmedim. Bahsettiğin için teşekkürler.

Son mesajlar