Rehber Windows 11 Iso Indirme Linkleri Ortaya Çıktı

Bu konuyu okuyanlar

LinuxIsNotUniX

Doçent
Reaksiyon puanı
963
Masaüstünden mi başladın, en baştan USB ile mi ?
setup exe ile başladım
ve şuan w11den yazıyorum
1623970732364.png

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Eğer benim ekran kartını desteklerse ben de dual boot şeklinde kuracağım, pek sanmıyorum ama umarım bir şekilde destekler.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Hiçbir sorunu yok. Stabil bir şekilde çalışıyor.
Sanal makinaya kurup bir deneyimlemek isterim, ona göre bugün format atıp Windows 10 LTSB veya 11'e geçmeyi düşünüyorum bir sorun çıkarsa atarım 10 formatını önemli bir dosyam yok zaten.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Sanal makinaya kurup bir deneyimlemek isterim, ona göre bugün format atıp Windows 10 LTSB veya 11'e geçmeyi düşünüyorum bir sorun çıkarsa atarım 10 formatını önemli bir dosyam yok zaten.
Fena değil bence, deneyebilirsiniz.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
ben win10da kurduğum tüm driverleri kurdum hiçbi sıkıntı çıkmadı belki sizde de çıkmayabilir :blush:
Ekran kartım Win10'da modlu sürücülerle bile çalışmıyor maalesef, Win8.1 ve yanında Ubuntu kullanıyorum. Eski donanımlara bir şekilde destek verirse kullanırız artık.

yedek1000

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
Burada bile komplo teorileri...

Bill Gates bu kadar ayrıntılı düşünmüyordur..

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Nedir hocam? Win10 kurup sürücü denemekten bıktım ama bir daha yüklersem denerim :)
Sürücüyü indireceksiniz.(En son hangi işletim sistemine varsa,x32 ise x32,x64 ise x64 indirin.)
Hata alacaksınızdır kurulumda normaldir.
Sonra aygıt yöneticisine gideceksiniz.
Görüntü Bağdaştırıcılarından,ekran kartınızı seçip özellikler diyeceksiniz.Daha sonra sürücü kısmına gelip kaldıra tıklayınız. Kaldır bölümüne tıkladıktan sonra sürücü yazılımın sil tikini işaretleyip onay veriniz. Şimdilik ekran kartınız aygıt yöneticisi listesinden kayboldu. Ama korkmayın geri getireceğiz :D

Sisteme restart atın,aygıt yöneticisi kısmına ekran kartınız geldi ancak ismi farklı olacak.

Ekran kartınıza sağ tıklayıp,tekrar özellikler deyin.Sürücü kısmına tıklayın.Ve Sürücü güncelleştire tıklayın.Bilgisayarımı tara seçeneğine tıklayın(elle yükleme)
Driveri en başta kurduğunuz,yere gidin.
C/ATi olmalıdır %90 otomatik olarak.Daha sonra AMD > Packages > Drivers > Display bölümünden W86A_INF seçip tamam tıklayın ve ileri butonuna tıklayınız.
Ekran boşta olabilir titreyebilir,korkmayın ;)
Ama maalesef Catalyst Center gibi performans programları otomatik olarak kurulmayacaktır :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

(Eğer AMD ise,bunu yapabilirsiniz sadece.)

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Sürücüyü indireceksiniz.(En son hangi işletim sistemine varsa,x32 ise x32,x64 ise x64 indirin.)
Hata alacaksınızdır kurulumda normaldir.
Sonra aygıt yöneticisine gideceksiniz.
Görüntü Bağdaştırıcılarından,ekran kartınızı seçip özellikler diyeceksiniz.Daha sonra sürücü kısmına gelip kaldıra tıklayınız. Kaldır bölümüne tıkladıktan sonra sürücü yazılımın sil tikini işaretleyip onay veriniz. Şimdilik ekran kartınız aygıt yöneticisi listesinden kayboldu. Ama korkmayın geri getireceğiz :D

Sisteme restart atın,aygıt yöneticisi kısmına ekran kartınız geldi ancak ismi farklı olacak.

Ekran kartınıza sağ tıklayıp,tekrar özellikler deyin.Sürücü kısmına tıklayın.Ve Sürücü güncelleştire tıklayın.Bilgisayarımı tara seçeneğine tıklayın(elle yükleme)
Driveri en başta kurduğunuz,yere gidin.
C/ATi olmalıdır %90 otomatik olarak.Daha sonra AMD > Packages > Drivers > Display bölümünden W86A_INF seçip tamam tıklayın ve ileri butonuna tıklayınız.
Ekran boşta olabilir titreyebilir,korkmayın ;)
Ama maalesef Catalyst Center gibi performans programları otomatik olarak kurulmayacaktır :)

(Eğer AMD ise,bunu yapabilirsiniz sadece.)
Çok teşekkürler, bunu deneyeceğim.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
SSD ile Win7 , 8.1 , 10
Windows 7 HDD'de daha hızlıdır , ssd'de çok stabil değildir.

Windows 11 'in lisansları satılmayabilir , çünkü win 11 'in lisansları 1k olacakken niye 30-40 liraya win 7 lisansı almayalım?

Günümüzde çoğu kişi UEFI yani yeni nesil sistem kullanıyor.
Normal bios (mavi bios) kullancıları windows 11 kullanamıyacak mı?

Son düzenleme:

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
20 Kasım 2020 de yapılan açıklamayı paylaşmışsın. o zaman windows 10x projesi vardı ama iptal ettiler ve windows 11 e çevirdiler adını sanırım.

Evet şuan windows 11 den yazıyorum. Ana makineye kurmayı becerdim. Ekran resimlerini burada paylaşıcam kurulumu paylaşamayacağım format atarken ekran resmi alamadığım için. Ekli dosyayı görüntüle 156081Ekli dosyayı görüntüle 156082Taskbar ı sağ a veya ortaya alabiliyoruz bence güzel özellik.
Ekli dosyayı görüntüle 156083
Ekli dosyayı görüntüle 156084
Ekli dosyayı görüntüle 156085Ekli dosyayı görüntüle 156086Ekli dosyayı görüntüle 156087Ekli dosyayı görüntüle 156088

Oturum açarken şifrenizi girdikten sonra entere basmanıza gerek yok otomatik açılıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 156091
notepad logosu değişmiş.

Ekli dosyayı görüntüle 156093

daha 10 dakikadır kullanıyorum şuanda birşey önermem saçma olur 1 - 2 gün kullanım testinden sonra öneri yaparım. merak ettikleriniz varsa bana sorabilirisiniz.
Yani Windows10X iptal oldu sonuçta o kadar yazılan kod çöpe atılacak değil.
*

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Tüm linkler iptal değil, biri çalışıyor. Ekstra bir link daha ben paylaşmıştım.

Kod:
https://ghost-mirror.hitesh920.workers.dev/0://21996.1.210529-1541.co_release_CLIENT_CONSUMER_x64FRE_en-us.iso
veya
Kod:
https://drive.google.com/file/d/1aPRE9Tclf4Ldri-sewXG00E0MtGeNhQz/view

DOSYA: 21996.1.210529-1541.co_release_CLIENT_CONSUMER_x64FRE_en-us.ISO
MD5: 179BFE07F7050093EE595DDD85A30201
SHA-1: 3B6DA9194BA303AC7DBBF2E521716C809500919C
SHA-256: B8426650C24A765C24083597A1EBA48D9164802BD273B678C4FEFE2A6DA60DCB

İndirdikten sonra ISO imajının doğruluğu kontrol ediniz.
Torrent'e güvenemedim, şimdi verdiğiniz linkteki birinde direk indirmeye başlıyor. Umarım sorunsuzdur, kurulumdan sonra MD5 ve SHA değerlerini kontrol edeceğim, teşekkürler.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Torrent'e güvenemedim, şimdi verdiğiniz linkteki birinde direk indirmeye başlıyor. Umarım sorunsuzdur, kurulumdan sonra MD5 ve SHA değerlerini kontrol edeceğim, teşekkürler.
Paylaştığım bağlantılar ISO şeklinde, bağlantılarda torrent dosyası bulunmuyor.
Rica ederim. İyi forumlar.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Normal bios (mavi bios) kullancıları windows 11 kullanamıyacak mı?
Aslına bakarsan Legacy BIOS kullananlar çoğunlukta sanki. Ben de mavi dediğin Legacy BIOS kullanmama rağmen sorunsuz kurdum. Ama bilmiyorum, sunucu işlemcisi kullandığım için olabilir belki, Home sürümünde sorun çıkarmadan kurulumu yaptım.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Konunun en başına lütfen bir uyarı düşelim arkadaşlar. Merak edip ana makinesine acemice bu sürümü yüklemek isteyenler olabilir.

Windows 11 bitmemiş ve kararsız bir sürümdür. Sızan Windows 11 teknik olarak gayri resmidir, bu nedenle söz konusu sürümü yükler ve sisteminizde bir şeyler bozulursa, yani bu sürümde eğer sorun yaşarsanız Microsoft bunu düzeltmenize yardımcı ol(a)maz. Resmi Windows Güncellemelerinin bile ne kadar kötü şöhretli olduğu düşünüldüğünde muhtemelen bir şeyler bozulur. :)

Normal süreçte: Microsoft raporlanan sorunları inceler ve sorun çözüldüğünde bir güncelleştirme yayınlar veya size geçici çözümler sunar. Windows 11 Dev sürümü şu an Windows Insider Programı'nda yer almıyor. Bu bağlamda Microsoft'un 24 Haziran etkinliğini beklemekte fayda vardır. Hiç sorun yaşamamış olanlar olabilir. Bu sürümü hızlı ve kararlı bulanlar olabilir. Ancak bu değildir ki hiç kimse sorun yaşamayacak, herkesinki hızlı ve kararlı çalışacak.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Konunun en başına lütfen bir uyarı düşelim arkadaşlar. Merak edip ana makinesine acemice bu sürümü yüklemek isteyenler olabilir.

Windows 11 bitmemiş ve kararsız bir sürümdür. Sızan Windows 11 teknik olarak gayri resmidir, bu nedenle söz konusu sürümü yükler ve sisteminizde bir şeyler bozulursa, yani bu sürümde eğer sorun yaşarsanız Microsoft bunu düzeltmenize yardımcı ol(a)maz. Resmi Windows Güncellemelerinin bile ne kadar kötü şöhretli olduğu düşünüldüğünde muhtemelen bir şeyler bozulur. :)

Normal süreçte: Microsoft raporlanan sorunları inceler ve sorun çözüldüğünde bir güncelleştirme yayınlar veya size geçici çözümler sunar. Windows 11 Dev sürümü şu an Windows Insider Programı'nda yer almıyor. Bu bağlamda Microsoft'un 24 Haziran etkinliğini beklemekte fayda vardır. Hiç sorun yaşamamış olanlar olabilir. Bu sürümü hızlı ve kararlı bulanlar olabilir. Ancak bu değildir ki hiç kimse sorun yaşamayacak, herkesinki hızlı ve kararlı çalışacak.

İlk mesaja eklendi.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
* Sızdırılan iso bir Windows 10 güncellemesidir,
* Sızdırılan iso bir Windows 10 servis paketidir,
* Sızdırılan ISO ABC dir, XYZ dir, şudur budur..

diye uzman edasıyla konuşanlara bir sorum olacak, aşağıdaki ekran hangi Windows 10 güncelllemesinde veya güncelleme paketinde geçiyor, lütfen bizleri aydınlatır mısınız?

Ekli dosyayı görüntüle 156571

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
* Sızdırılan iso bir Windows 10 güncellemesidir,
* Sızdırılan iso bir Windows 10 servis paketidir,
* Sızdırılan ISO ABC dir, XYZ dir, şudur budur..

diye uzman edasıyla konuşanlara bir sorum olacak, aşağıdaki ekran hangi Windows 10 güncelllemesinde veya güncelleme paketinde geçiyor, lütfen bizleri aydınlatır mısınız?

Ekli dosyayı görüntüle 156571
Allah razı olsun sonunda anlayan biri ?

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Uzun uğraşlar sonucu bende TPM olmayan bir UEFİ PC'ye USB ile kurdum. Gerçekten yükledikten 2 3 dakika sonra Entegre grafik kartının driverinin bulması ve en son sürümü kurması beni şaşırttı. Oyunlarımı yükleyip deneyimleyeceğim, bakalım 10 mu 11 mi :D Ekli dosyayı görüntüle 156610
Windows'un kendi kurduğu grafik sürücüsünü kullanmayın. Grafik biriminizin sürücüsünü kendi sitesinden indirebilirsiniz.