İşlemcim Çok Mu Kötü ?

Bu konuyu okuyanlar

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
Arkadaşlar selam, çok içime oturduğu için bu konuyu açıp fikirlerinizi almak istedim. Arkadaşım özellikleri çokta iyi olmayan laptop ile gta 5 online oynayabiliyor ben ise 1 senelik sözde iyi denilen laptopumla valorantı zor oynuyorum. Her şey normalden 10 dakika boyunca 5 fps oluyor oyun sonra düzeliyor aynı döngü devam ediyor. Soğutucum var her şeyi denedim bir türlü düzeltemedim yaşadığım durum çok can sıkıcı, işlemcim çok mu berbat ne önerirsiniz yardım edermisiniz.

AMD Ryzen 3 3200U with Radeon Vega Mobile Gfx 2.60 GHz

8 GB Ram'im var kullanılabilir 5.95 gb diyor bunuda anlamış değilim.

Ekran kartı ; AMD Radeon(TM) Vega 3 Graphics

Yardım edebileceğinizi düşündüm, lütfen artık biri bana elle tutulur bir yardımda bulunsun.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Hayir gayet guzel.

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
Hayir gayet guzel.
Şu sorunumun çözümü nedir peki bu sorunu çözebilsem hiç bir şey kalmayacak zaten, Valorantı 90-100 fps arası oynuyorum, bir anda hiç bir şey yokken 5 fps'e düşüyor oyun 10 dakika boyunca bu devam ediyor sonra düzeliyor ve tekrar aynı döngü bunu nasıl çözeceğim.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Şu sorunumun çözümü nedir peki bu sorunu çözebilsem hiç bir şey kalmayacak zaten, Valorantı 90-100 fps arası oynuyorum, bir anda hiç bir şey yokken 5 fps'e düşüyor oyun 10 dakika boyunca bu devam ediyor sonra düzeliyor ve tekrar aynı döngü bunu nasıl çözeceğim.
Isınıyor ondan kanki. İslemci gucunu yüzde yuzden 80'e cek oyinlarda, bir sorunun kalmaz.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Arkadaşlar selam, çok içime oturduğu için bu konuyu açıp fikirlerinizi almak istedim. Arkadaşım özellikleri çokta iyi olmayan laptop ile gta 5 online oynayabiliyor ben ise 1 senelik sözde iyi denilen laptopumla valorantı zor oynuyorum. Her şey normalden 10 dakika boyunca 5 fps oluyor oyun sonra düzeliyor aynı döngü devam ediyor. Soğutucum var her şeyi denedim bir türlü düzeltemedim yaşadığım durum çok can sıkıcı, işlemcim çok mu berbat ne önerirsiniz yardım edermisiniz.

AMD Ryzen 3 3200U with Radeon Vega Mobile Gfx 2.60 GHz

8 GB Ram'im var kullanılabilir 5.95 gb diyor bunuda anlamış değilim.

Ekran kartı ; AMD Radeon(TM) Vega 3 Graphics

Yardım edebileceğinizi düşündüm, lütfen artık biri bana elle tutulur bir yardımda bulunsun.
RAM'in 5.95 demesinin sebebi, işlemci APU ve 2 GB ekran kartına gidiyor RAM'in. İşlemci kötü değil. RAM'i 2x8 16 GB olacsk şekilde yükseltin. Sorun çözülür.