İşlemci Hızım Düşüyor Oynayabileceğim Oyunları Oynayamıyorum !

Bu konuyu okuyanlar

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
Selam arkadaşlar artık lütfen biri bana bu konuda yardım etsin, ufak bir örnekle başlayayım valorant oynuyorum 80-150 fps arası gayet hoş güzel, birden 5 fps'e düşüyor ve dakikalarca devam ediyor sonra düzeliyor beş 10 dakika sonra aynı sorun devam ediyorum, throttlestop desteklemiyor işlemcim, GTA 5 oynayabilecekken yada rocket leuge onlardada devamlı 5 fps aldığım için oyanayamıyorum ne yapabilirim lütfen yardımcı olun.

İşlemcim ; AMD Ryzen 3 3200U with Radeon Vega Mobile Gfx 2.60 GHz

Halsizilik3456

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Bu sorun banada zamanında olmuştu sıcaklıkları kontrol etme imkanın varmı oyundayken

Halsizilik3456

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Stok fan soğutucusu mu ? Değilse model yazabilirmisin

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
Stok fan soğutucusu mu ? Değilse model yazabilirmisin
Laptop ile vermişlerdi S-link diye bir şey, 100 fps olan oyun bir anda 5 fps'e düşüyor dakikalarca devam ediyor ve düzeliyor nasıl oluyor anlamıyorum çok araştırdım bir türlü düzeltemedim.

Halsizilik3456

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Laptop ile vermişlerdi S-link diye bir şey, 100 fps olan oyun bir anda 5 fps'e düşüyor dakikalarca devam ediyor ve düzeliyor nasıl oluyor anlamıyorum çok araştırdım bir türlü düzeltemedim.
Tam anlamadım sen laptop mu kullanıyorsun bir de bilgisayarı alalı ne kadar zaman oldu

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
Tam anlamadım sen laptop mu kullanıyorsun bir de bilgisayarı alalı ne kadar zaman oldu
Evet laptop kullanıyorum soğutucuda var, 1 sene oldu neredeyse laptopu ilk aldığımdan beri bu sorun devam ediyordu GTA 5'te mesela açtığım zaman 5 fps oynuyordum kapatıp biraz bekleyip açtığım zaman 80 90 fps'de oynuyordum örnek veriyorum.

Halsizilik3456

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Kaliteli bir termal macun sürebilirsin. Bilgisayarın fanlarındaki tozları temizleyebilirsin. Laptop soğutan vakum veya laptopun altına konup soğutan cihazlardan alabilirsin.Oyunlarda fps ni 70e sınırlayabilirsin. Bunların hiçbiri işe yaramadıysa bir servise götürebilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayar boştaykende ısınıyorsa bir virüs taraması yapabilirsin