Yardım Valorant ateş edince FPS düşüşü ve paket kaybı problemi

Bu konuyu okuyanlar

Sir Vincent

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar, laptopum bir yıllık ve daha yeni bakımdan geldi sayılır. İlk aldığım zaman hiç bir problem yoktu rahatça sıfır drop oynuyordum. Dün bilgisayarımı sıfırladım oyunumu indirdim en düşük çözünürlüğe alıp gerekli ayarlarımı yaptım (FPS Sabitleme vs.) ama ateş ederken 60 FPS'den 40 FPS'lere kadar düşüyor ve akıcılık kayboluyor ne kadar can sıkıcı bir durum olduğunu anlayabilirsiniz, bir türlü çözemedim. Bazen ise a harfine basıyorum 3 5 saniye sonra algılıyor bunuda çözemedim, ne yapmam gerekiyor kesin sonuca götürecek yanıtlarınıza ihtiyacım var. Aynı sorunu CSGO'da yaşamıyorum bu arada belirtmek isterim.
  • AMD Ryzen 3 3200U with Radeon Vega Mobile GFX 2.60GHz
  • 64 Bit.
  • 8 GB RAM (5.95 kullanılabilir)
  • AMD Radeon tm Vega 3 Graphics (AMD 530 series harici)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardım edebilecek kimse yok mu?, eskiden direkt cevap gelirdi.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
8,008
Sürücüleri kurdunuz mu? Genelde bu oyunlarda ateş ederken veya sahne değiştirirken olan takılmalar sürücülerin eski veya hiç olmaması yüzünden oluyor.

Sir Vincent

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sürücüleri kurdunuz mu? Genelde bu oyunlarda ateş ederken veya sahne değiştirirken olan takılmalar sürücülerin eski veya hiç olmaması yüzünden oluyor.
Evet kurulu, fakat yinede gücelmi değil mi diye bakmak istiyorum. Nasıl bakabilirim?

Sanırım kurulu değiller, kurulular mı bilmiyorum. Yani sıfırladıktan sonra gidiyor mu ki sürücüler nasıl bakacağım?

Aygıt yöneticisinden baktım güncel hocam hepsi.

Son düzenleme:

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Selam arkadaşlar, laptopum bir yıllık ve daha yeni bakımdan geldi sayılır. İlk aldığım zaman hiç bir problem yoktu rahatça sıfır drop oynuyordum. Dün bilgisayarımı sıfırladım oyunumu indirdim en düşük çözünürlüğe alıp gerekli ayarlarımı yaptım (FPS Sabitleme vs.) ama ateş ederken 60 FPS'den 40 FPS'lere kadar düşüyor ve akıcılık kayboluyor ne kadar can sıkıcı bir durum olduğunu anlayabilirsiniz, bir türlü çözemedim. Bazen ise a harfine basıyorum 3 5 saniye sonra algılıyor bunuda çözemedim, ne yapmam gerekiyor kesin sonuca götürecek yanıtlarınıza ihtiyacım var. Aynı sorunu CSGO'da yaşamıyorum bu arada belirtmek isterim.
  • AMD Ryzen 3 3200U with Radeon Vega Mobile GFX 2.60GHz
  • 64 Bit.
  • 8 GB RAM (5.95 kullanılabilir)
  • AMD Radeon tm Vega 3 Graphics (AMD 530 series harici)

Yardım edebilecek kimse yok mu?, eskiden direkt cevap gelirdi.
hocam ramlariniz tek kanalmı tek 8 lik i var yok sa 2 tane 4 lükmü

testlere baktım genelde yük altında kalabalık yerlerde 50 ye kadar düşüyor arka planda ve görev yöneticisinde discord antivürüs açıksa o da sebebiyet verebilir birde o tusa basınca geç algılaması ramden kaynaklanıyor diye biliyorum rami yükseltebilirseniz 2 4 lük veya 2 8lik yaparsanız çok iyi olur

Sir Vincent

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam ramlariniz tek kanalmı tek 8 lik i var yok sa 2 tane 4 lükmü

testlere baktım genelde yük altında kalabalık yerlerde 50 ye kadar düşüyor arka planda ve görev yöneticisinde discord antivürüs açıksa o da sebebiyet verebilir birde o tusa basınca geç algılaması ramden kaynaklanıyor diye biliyorum rami yükseltebilirseniz 2 4 lük veya 2 8lik yaparsanız çok iyi olur
Hiç bir fikrim yok 6 GB Ram'e sahibim, fakat bilgisayarda hiç bir şey yüklü değil en düşük ayarlarda oynuyorum zaten.

Son mesajlar