Vücut Isısından Elektrik Ürettiler!

Bu konuyu okuyanlar

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Termoelektrik jeneratör kullanılarak vücut ısısını kullanarak LED enerjisi verebilen bir teknoloji geliştirildi.

Cihaz, santimetre kare başına 20,6 mikrowatt üretebiliyor. Değer bilekliğe bağlı bir LED'i yakmak için yeterli.

Ayrıca çevre sıcaklığı enerjiyi çok etkilediği söylendi.

Reaksiyon puanı
279
Stresten elektirk üretsinler Tüm Dünyanın elektiriğini Türk Milleti olarak karşılamaya hazırız.
bunu neden hep türkiye ile karşılıyorlar anlamıyorum biz ekonomik olarak dünyanın ortasındayız bizim altımızda olupda her yıl ölen milyonlar var üstümüze bakacağımız kadar altada bakmamız lazım genellikle senin gibi bunu diyenler ekonomi düşünüyor tabi diğer meselelere gelirse konu iş değişir insanı strese sokacak çok olay var

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bugün hayran kaldığımız teknolojiler bile ilk adımlarında gereksiz ne gereği var yorumları ile karşı karşıya kaldı. Gelecekte ne şekilde kullanılacağını tahmin etmek çok da zor değil. Geliştirilebilir ve katkısının yadsınamayacağını düşündüğüm bir ilerleme.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
bunu neden hep türkiye ile karşılıyorlar anlamıyorum biz ekonomik olarak dünyanın ortasındayız bizim altımızda olupda her yıl ölen milyonlar var üstümüze bakacağımız kadar altada bakmamız lazım genellikle senin gibi bunu diyenler ekonomi düşünüyor tabi diğer meselelere gelirse konu iş değişir insanı strese sokacak çok olay var
Ekonomi dediğin Bir milletin uğraşıp çabalayarak düzeltebileceği bir şey.
Bundan eski değil bilmem kaç yıl önce enflasyon %6 kur 1.7(O zamanda çok düşüktü.)seviyelerinde idi.Yani ekonominin düzeltilemez olduğu gibi bir düşünceye sahip değilim.
Benim sorunum Tüm Dünya milletlerinin sorunu.
Mülteci sorunu
Küresel ısınma
Hızla tükenen enerji kaynakları
Açlık ve kıtlık
Önlenemez boyuttaki israf
Gelecek nesillere daha iyi bir yaşam sunamama
Gelecek kaygısı
Sınav kaygısı
...
..
.
Diye gidiyor.
Ben gidipte para pul için stres olacak biri değilim.Sizde olmayın.Benim düşündüklerim daha farklı.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Termoelektrik jeneratör kullanılarak vücut ısısını kullanarak LED enerjisi verebilen bir teknoloji geliştirildi.

Cihaz, santimetre kare başına 20,6 mikrowatt üretebiliyor. Değer bilekliğe bağlı bir LED'i yakmak için yeterli.

Ayrıca çevre sıcaklığı enerjiyi çok etkilediği söylendi.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Sdn botun yaptığı konuları tekrar yapabilme hakkına sahipim :)

Reaksiyon puanı
279
Ekonomi dediğin Bir milletin uğraşıp çabalayarak düzeltebileceği bir şey.
Bundan eski değil bilmem kaç yıl önce enflasyon %6 kur 1.7(O zamanda çok düşüktü.)seviyelerinde idi.Yani ekonominin düzeltilemez olduğu gibi bir düşünceye sahip değilim.
Benim sorunum Tüm Dünya milletlerinin sorunu.
Mülteci sorunu
Küresel ısınma
Hızla tükenen enerji kaynakları
Açlık ve kıtlık
Önlenemez boyuttaki israf
Gelecek nesillere daha iyi bir yaşam sunamama
Gelecek kaygısı
Sınav kaygısı
...
..
.
Diye gidiyor.
Ben gidipte para pul için stres olacak biri değilim.Sizde olmayın.Benim düşündüklerim daha farklı.
valla hocam saydıklarınızın çoğu kendi problemleriniz olduğu için karışamam ama bazı konularda siyaset yapmak isterim maalesef israf önlenemiyor bu çok üzücü birşey enerji kaynakları derken ne dediğinizi tam anlamadım bizim kendi ülkemizde yakında doğalgaz çıkacak kendimizi bir süre idare edebileceğiz zaten kendi elektrik üretimimiz sürekli artıyor birkaç yıl önce ihtiyacımızın yarısını karşılayamazken şimdi elektrik üretimimiz %70 seviyesinde ve yakında %100e doğru gidiyor ve bir soru sormak istiyorum size mülteciler sizi neden rahatsız ediyor

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
valla hocam saydıklarınızın çoğu kendi problemleriniz olduğu için karışamam ama bazı konularda siyaset yapmak isterim maalesef israf önlenemiyor bu çok üzücü birşey enerji kaynakları derken ne dediğinizi tam anlamadım bizim kendi ülkemizde yakında doğalgaz çıkacak kendimizi bir süre idare edebileceğiz zaten kendi elektrik üretimimiz sürekli artıyor birkaç yıl önce ihtiyacımızın yarısını karşılayamazken şimdi elektrik üretimimiz %70 seviyesinde ve yakında %100e doğru gidiyor ve bir soru sormak istiyorum size mülteciler sizi neden rahatsız ediyor
Enerji konusunda tüm Dünya konusunda endişelerim var.
Bundan 100 yıl önce nüfus 1-2 milyar arası idi.
Kömür ve odun ile gerekli işleri yapabiliyorlardı.Onlara bu kaynaklar yetiyordu.
Şimdi ise nüfus 8 milyara dayandı.
Doğal gaz,jeotermal enerji,termik santraller,nükleer santraller,Güneş enerjisi gibi bir çok enerji ve ısı kaynağı günümüzde kullanılıyor.
Lakin bu kadar enerjiye rağmen bu kaynaklardan yenilenemeyen olanları çok ama çok tüketiliyor.
Bu tüketim her geçen gün artıyor.Bir gün bu kaynaklar bitse Dünya ve insanoğlu buna hazır bile değil.
Mülteciler konusunda kin veya nefretsel söylemlerim yok.
Sorun artan yoksulluk ve bu yoksulluğun doğurduğu ''Daha iyi bir hayata olan yolculuk'' adlı tehlikeli olaylar.
Hala Afrika'dan Avrupa'ya küçük botlar ile ölümü bile göze alarak gelen gelmekte olan ve gelmeyi düşünen yüz binlerce insan var.
Bunların çoğu Akdeniz dalgaları arasında sessiz sedasız Dünya'dan siliniyorlar.Avrupa yıllarca bu gelişmemiş toplumları sömürdü.
Lakin artık ne sömürecek bir toprak kaldı ne Getirecek bir çakıl taşı.
Şimdi insanlar ölmemek için Afrika'dan Avrupaya,Uzak doğudan Amerikaya göç ediyorlar.
Peki bu neye neden oluyor?
Acılara,İnsan istismarlarına,Ölümlere..... diye bu liste gidiyor.

Reaksiyon puanı
279
Enerji konusunda tüm Dünya konusunda endişelerim var.
Bundan 100 yıl önce nüfus 1-2 milyar arası idi.
Kömür ve odun ile gerekli işleri yapabiliyorlardı.Onlara bu kaynaklar yetiyordu.
Şimdi ise nüfus 8 milyara dayandı.
Doğal gaz,jeotermal enerji,termik santraller,nükleer santraller,Güneş enerjisi gibi bir çok enerji ve ısı kaynağı günümüzde kullanılıyor.
Lakin bu kadar enerjiye rağmen bu kaynaklardan yenilenemeyen olanları çok ama çok tüketiliyor.
Bu tüketim her geçen gün artıyor.Bir gün bu kaynaklar bitse Dünya ve insanoğlu buna hazır bile değil.
Mülteciler konusunda kin veya nefretsel söylemlerim yok.
Sorun artan yoksulluk ve bu yoksulluğun doğurduğu ''Daha iyi bir hayata olan yolculuk'' adlı tehlikeli olaylar.
Hala Afrika'dan Avrupa'ya küçük botlar ile ölümü bile göze alarak gelen gelmekte olan ve gelmeyi düşünen yüz binlerce insan var.
Bunların çoğu Akdeniz dalgaları arasında sessiz sedasız Dünya'dan siliniyorlar.Avrupa yıllarca bu gelişmemiş toplumları sömürdü.
Lakin artık ne sömürecek bir toprak kaldı ne Getirecek bir çakıl taşı.
Şimdi insanlar ölmemek için Afrika'dan Avrupaya,Uzak doğudan Amerikaya göç ediyorlar.
Peki bu neye neden oluyor?
Acılara,İnsan istismarlarına,Ölümlere..... diye bu liste gidiyor.
hocam valla gidici gibi değilsiniz :p benim 1000 yıl ömrüm olsa heralde dünya için bende strese girerdim ama bir hatun alıp bir dağ evinde yaşayacağım sonra beraber aynı yere gömüleceğim bedenim toprak olacağı ve unutulacağım için beni pek korku salmıyor açıkçası dünyada gidiciyiz o yüzden dünya için endişelenmiyorum ama eğer senin kaynak kıtlığından bahsettiğin benzine zam ise sonuna kadar arkandayım hocam

Son mesajlar