Windows 7 - Format Atarken "Windows Starting" Ekranında Donuyor

Bu konuyu okuyanlar

BörteçineTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Öncelikle herkese merhaba. Çeşitli sebeplerden dolayı Windows 10 işletim sisteminden Windows 7'e geçme kararı aldım. İnternetten "orijinal" Windows 7 ISO dosyasını indirdim, Rufus adlı programda USB belleğe yazdırdım her şey güzel giderken Windows Starting adlı ekranda takılı kaldı 1-2 defa resledikten sonra beklemeyi denedim hemen hemen 1 saat bekledim geldim baktım ve hala aynı ekranda. Bu sorunu nasıl çözebilirim 2 gündür uğraşıyorum internetin derinliklerine indim ama bir türlü çözümü bulamadım (belki de yeterince derine inememişimdir :D). Sorunumu çözen arkadaşa 40 yıl köle olurum (*swh).

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Öncelikle herkese merhaba. Çeşitli sebeplerden dolayı Windows 10 işletim sisteminden Windows 7'e geçme kararı aldım. İnternetten "orijinal" Windows 7 ISO dosyasını indirdim, Rufus adlı programda USB belleğe yazdırdım her şey güzel giderken Windows Starting adlı ekranda takılı kaldı 1-2 defa resledikten sonra beklemeyi denedim hemen hemen 1 saat bekledim geldim baktım ve hala aynı ekranda. Bu sorunu nasıl çözebilirim 2 gündür uğraşıyorum internetin derinliklerine indim ama bir türlü çözümü bulamadım (belki de yeterince derine inememişimdir :D). Sorunumu çözen arkadaşa 40 yıl köle olurum (*swh).
İmajı tekrar indirip yazdırmayı deneyebilir misiniz?

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
bilgisayarınız mbr mi destekliyor yoksa uefi mi? neye göre yazdırdınız usb ye? bunlar önemli şeyler..

ek olarak orjinal windows u nereden indirdiniz? eksik veya hatalı inmiş olabilir win dosyanız.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Muhtemelen boot (önyükleme) ayarlarını gözden geçirmek durumundasınız. Misal yapabileceğiniz iki değişiklik:

secure boot.JPG

legacy.JPG

BörteçineTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
İmajı tekrar indirip yazdırmayı deneyebilir misiniz?
Defalarca Denedim.
bilgisayarınız mbr mi destekliyor yoksa uefi mi? neye göre yazdırdınız usb ye? bunlar önemli şeyler..

ek olarak orjinal windows u nereden indirdiniz? eksik veya hatalı inmiş olabilir win dosyanız.
Bilgisayarım UEFI destekliyor ve GPT yazdırdım. Windows'u Üniversitenin kendi sitesinden indirdim olmadı saglamindirden indirdim olmadı Windowsun kendi sitesinden indirdim yine olmadı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Muhtemelen boot (önyükleme) ayarlarını gözden geçirmek durumundasınız. Misal yapabileceğiniz iki değişiklik:

Ekli dosyayı görüntüle 149564

Ekli dosyayı görüntüle 149565
Secure Boot kapattım en baştan zaten. O Legacy seçeneği benim BIOS'da yok işte.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar konu hala günceldir lütfen yardım edin.

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Donanım (işlemci, anakart marka, model) özelliklerini lütfen belirtiniz.

BörteçineTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Donanımda herhangi bir sıkıntı yok. Test ettim.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Windows 7 UEFİ desteği var ama stabil değil, mümkünse Leagcy kurun.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Donanımda herhangi bir sıkıntı yok. Test ettim.
Legacy (Eski) BIOS önyükleme seçeneğini destekleyip desteklemediğini öğrenmek için donanım özelliklerini sormuştum. Mesela Intel, 2020'den itibaren BIOS önyükleme modu desteğini aşamalı olarak kaldıracağını daha önceden duyurmuştu. Bu da tek önyükleme seçeneğinin UEFI olacağı anlamına gelmektedir.
İnternetten "orijinal" Windows 7 ISO dosyasını indirdim, Rufus adlı programda USB belleğe yazdırdım
Windows 7 kurulum dosyasını şu konudaki içerikten temin eder ve RUFUS ile yazdırıp kullanırsanız sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

BörteçineTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Arkadaşlar yardımınız, ilginiz ve alakanız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Windows 7 yüklemesi yarıda kaldı ve tabiri caizse bilgisayarın içinde hapsoldum. Ben de abimin bilgisayarından Windows 10 yükledim kurdum fakat yaptığım bir hatadan dolayı 3 tane yüklemişim Windows 10'u bunları nasıl sileceğim söyler misiniz? :).

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
ISO dosyasının bütünlüğünü doğruladınız mı?