Az Sistem Kaynağı Harcayan Antivirüs

Bu konuyu okuyanlar

32.sefo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Elimde 192mblık ram i olan bir pc var. Buna virüs bulaştı ve antivirüs kurmak istiyorum. Hangi antivirüsü tavsiye edersiniz. Az ram-işlemci gücü harcaması benim için önemli..

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Nod32 tabiki....:)

32.sefo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
hımm :/ o çok harcıyo diye biliyodum..

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Aksine en az sistem kaynağı harcayan nod32 3'tür..

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
kesinlikle nod 32 ama yok olmaz diyorsan avg var ama onada pek güvenmiyorum ben

xismailaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
dünyada gerçekten en az sistem kaynağı harcayan, en adamakıllı antivirüstür NOD32.
ben 128 ram'li pclere bile onu kuruyorum :D

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Nod32 iyi seçim olur.
Sadece tarama amaçlı diyorsan Clamwin olabilir. Gerçek zamanlı koruması olmayan versiyonunu kurup istediğin an sistemi taratabailirsin. Virüs veritabanı ne kadar güncel bilemiyorum.

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
kesinlikle nod 32 ama yok olmaz diyorsan avg var ama onada pek güvenmiyorum ben

Ne demek yaw avg'ye güvenmiyorum. Şu an itibariyle avg nod32 den çok daha iyi....
İkisini de uzun süre değişik bilgisayarlarda kullanmış biri olarak konuşuyorum. Biz bişey biliyoruz da konuşuyoruz.:)

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Avira Antivir Toplamda 9.300K 'lık bir ram yiyor tavsiye ederim..

berckai

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
nod 32 ye hayatta güvenmeyin benim hiçbir virüsümü doğru düzgün silemedi avg avira daha iyi

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Antivir Free Edition
Yanına ağır gelmeyecek bir de güvenlik duvarı kur rahatına bak ;)

vetstek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sırf pc ye yuk olmasın dıye o gorevıde ben uslendım:) bence hıc kasmayan antıvirus programı hiç olmayandır:) suana kadar kullandıklarımın arasında en az sistem harcayan avira antivir belki bit defender de olabılır uzun zaman oldu kurmadım ama sanırım başımı ağrıtmamıştı kı suan aklıma gelıverdı:)

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben bir yıldan uzun süredir Avira Antivir Premium kullanıyorum. Sistemim iyi; ama sağlam programları çalıştırırken bile antivirüs'ün etki edecek kadar sistem kullanmadığını farkettim.

FearLeSSTeaM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ücretsiz olan antivirüs programları basit virüsleri silebilir çok daha basit virüsü bulamaz hatta.. Benim pc ye virüs bulaştı.. PC bakıma gönderdim..

Ne kaspersky ne nod32 ne de avg silebilir dedi...

En güvenli yöntem C ye deepfrez yüklemektir ama sadece C ye D ye de istediğin dosyarlı atarsın... ;)

pc yi de fazla kasacağını sanmıyorum..

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
kapersky 6 veya 7

Dostum kafan güzelken yazdın sanırım. bildiğim kadarıyla ve tecrübelerime dayanarak söylüyorum kaspersky piyasanın en ağır antivirüs programıdır. makinayı kasmada üzerine yok.Ön yargılarımı yendim ve Eset Smart Scurity (nod32) e geçtim ve rahata kavuştum.
saygılar..

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Dostum kafan güzelken yazdın sanırım. bildiğim kadarıyla ve tecrübelerime dayanarak söylüyorum kaspersky piyasanın en ağır antivirüs programıdır. makinayı kasmada üzerine yok.Ön yargılarımı yendim ve Eset Smart Scurity (nod32) e geçtim ve rahata kavuştum.
saygılar..

kafan güzel degilde ne demek, mesajına dikkat et :angry:
kaspersky makinayı kasmaz, şimdiye kadar 15 civarı anti-virüs denedim aralarında en güvenilir ve en az sistem kaynagı tüketen 1.NOD32 2. Kaspersky ama ben kaspersky nod dan daha iyi bi anti-virüs oldugu için önerdim :)

32.sefo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar ücretsiz olan antivirüs programları basit virüsleri silebilir çok daha basit virüsü bulamaz hatta.. Benim pc ye virüs bulaştı.. PC bakıma gönderdim..

Ne kaspersky ne nod32 ne de avg silebilir dedi...

En güvenli yöntem C ye deepfrez yüklemektir ama sadece C ye D ye de istediğin dosyarlı atarsın... ;)

pc yi de fazla kasacağını sanmıyorum..

deep olan bilgisayarlara da virüs bulaşabiliyor.. Peki online tarama hakkında ne düşünüyosunuz.._? (pc ye giren virüs exe dosyalarını çalıştırtmıyo da :D =) )

cepo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bencede kesinlikle avg yılardır kulanırım ve virus yuzunden sistemimin çöktüğünü hatırlamam ama avira var antivir onuda tavsiye edebilirim.

StryKer

Doçent
Reaksiyon puanı
5
kafan güzel degilde ne demek, mesajına dikkat et :angry:
kaspersky makinayı kasmaz, şimdiye kadar 15 civarı anti-virüs denedim aralarında en güvenilir ve en az sistem kaynagı tüketen 1.NOD32 2. Kaspersky ama ben kaspersky nod dan daha iyi bi anti-virüs oldugu için önerdim :)

hey dostum bu kadar sinirlenme :) kötü bişey demedim.

hnl

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Sen bence o bilgisayara ram tak.Sonrada çok katmanlı güvenlik uygula.:happy:

MEHcker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim eski pc 32 mb ram vardı ve ona antivir kurmuştum yani onda bile kasmıyodu pc yi ona göre bana göre en güvenilir kaspersky ama ben nod32 kullanıyorum o fazla pc yi kasmıyo kasperskyıda kurmuştum ama çok işlem yaptığım için pc kasılıyodu o yüzden nod32 yi kurdum ve memnunum...;)

HypeRcoDe

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bu forumda neden kimse avasttan bahsetmiyor ? hepiniz korsana hayırmı diyorsunuz yoksa :p

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Nod32'nin bende harcadığı ram miktarı :

nod32qq7.png

Bu arada 2.7 sürümünü kullanıyorum.3'e geçemedim daha :D