Aileye PC aldırma yöntemi

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bedirhan Çolak

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Ayni kaderi paylaşıyoruz

Derse girerken güç tasarufu yap, işlemci durumunu 1 yap sonra prime95(aida 64 de olur) furmark indir çalıştır bunları sonra baba pc cok yavaş ders cok kasiyo de sonra baban gidince pc yi kapat bava pc kapaniyo de hergun bunu yap sonra hep bunu onlara şöyle sonra forumda konu aç şöyle pek pahalı olmayan pc toplama diye ailene göster alırlar bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pc özellikleri nedir?
vallaha aynı yöntemin gerçeği oldu babama dedim babam yazın bir pc alırız dedi bu yöntem işe yarıyor hatta işi büyüt 1 gün boyunca derslere girme pc kaldırmıyo kapanıyo diye format falan at baba pc gitti bende sıfırlamak zorunda kaldım de %100 işe yarıyor

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
vallaha aynı yöntemin gerçeği oldu babama dedim babam yazın bir pc alırız dedi bu yöntem işe yarıyor hatta işi büyüt 1 gün boyunca derslere girme pc kaldırmıyo kapanıyo diye format falan at baba pc gitti bende sıfırlamak zorunda kaldım de %100 işe yarıyor
Öneri problemli:
1- eğer ki babası bir de ben bakam derse ki gerçekten bozulmadığı ortaya çıkar.
2-Bilerekten bozsa bile Babaların bir tamirciye götürüp tamir ettirebilir.(Bilgisayarcı bilgisayarı kastırıyordu diye ram veya ssd 'yi alabilir.(Önerilmez:))
Bu durumda bu çözüm pek sıkıntılı olduğu aşikar.
(Not:Ben de aynı şeyi denemiştim.)

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Olaylara bir de aile gözünden bakmak lazım. Aile finansmanını siz yapmadığınız için bilemezsiniz ailenizin ne durumda olduğunu. Size yansıtmıyor olabilirler ama belki de durumlarınız o an için çok da iyi değil. Böyle bir durumdayken yalanlarla zorla bilgisayar aldırtmak yazıktır, düşüncesizliktir, bencilliktir ve ayıptır bence. O yüzden en iyisi düzgünce oturup konuşmak. "Baba/anne, benim yeni bilgisayara gerçekten ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Durumumuz nasıl? Yeni bir bilgisayar alabilir miyiz?" gibi olgunca cümleler kurarsanız hem ailenizin hoşuna gidecektir hem de daha doğru bir davranıştır. Şöyle bir dönemde her şey olması gerekenin çok üstünde bir fiyatla satılırken aileyi zorlamak yanlış bence. Elinizdekiyle yetinmeyi bilin. Derslerinize vs. çalışıp başarılı olun ki aileleriniz sizlere ödül olarak istediğiniz bilgisayarları alabilsin. Şahsen ben ilkokuldan beri aynı bilgisayarı kullandım. Üniversiteye geçtim ve öyle yeniledim. Sabırlı, mantıklı ve doğru düşüncelerle hareket etmeniz dileğiyle umarım her şey gönlünüzce ve hayırlısıyla olur.

Son düzenleme:

Alanur Erdemir

Admin
SDN
Reaksiyon puanı
9,431
Dostum niyeti yoksa hiç bir şekilde aldırılmıyor.

Son düzenleme:

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Aklıma çok komik bir şeyler geldi bumu okuyunca ???? ama söyleyemem.. insallah aldirirsin kardaş

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Yıllarca harçlıklarımı biriktirdim durumumuzda iyi ama ailem izin vermiyor lise öğrencisiyim babam PC iyi diyip geçiyor anlamıyo napmam lazım yardımcı olurmusunuz?
sezen aksunun bir kedim bile yok şarkısını bir pisimmmmm bile yok şeklinde ailenizi usandıracak şekilde söyleyin. lisede iken ben öyle yapmıştım.

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,397
Bizim düşündüğümüz riskliymiş kesin başarı ama söylemeyelim :D

Kırrık67

Profesör
Reaksiyon puanı
948
Yıllarca harçlıklarımı biriktirdim durumumuzda iyi ama ailem izin vermiyor lise öğrencisiyim babam PC iyi diyip geçiyor anlamıyo napmam lazım yardımcı olurmusunuz?
bişey diyim mi ne desen de almazlar : / bir şekilde pcyi işe yaramaz hale getir ama parçalarına zarar vererek değil yazılımla oynayabilirsin biraz format engelleme falan yaparsın mavi ekran vermesi için bişey ohh mis

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
Kanka derslerin nasıl ev içindeki davranışların bilgisayarın çalışıyor mu ve borç ödüyor mu baban ve bilgisayarın bozulursa belki alır ihtiyacın olduğunu düşünerek mesela ben 9 yıllık casper bilgisayarım bozuldu ve Allahın izniyle alacağız ama şuan değil eylül ekim gibi borçlar bittikten sonra ama şu zamanda alma mining sorunu stok sorunu eylüle doğru düzelir gibi o zamana kadar ders çalışmaya bak
Mesaj otomatik birleştirildi:

bişey diyim mi ne desen de almazlar : / bir şekilde pcyi işe yaramaz hale getir ama parçalarına zarar vererek değil yazılımla oynayabilirsin biraz format engelleme falan yaparsın mavi ekran vermesi için bişey ohh mis
Hocam öyle şeyler yapmamalı babası onun bilmediği bir borç ödüyorsa üzülür

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Bunu yapmasin ben ise yaramıyo süsü verdim hemen anladı tekrar düzeltim:D

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
paranı papara gibi kişisel bir karta yükle parçaları spariş et gelince çöpe mi atacaklar kalan parçaları da letgoya koy

*yatırım tavsiyesi değildir*

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...