Realtek HD Audio USB Kulaklık Görmüyor.

Bu konuyu okuyanlar

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Merhabalar bugün bir kulaklık aldım bilgisayara taktım fakat ses gelmiyor. Kulaklık 1 mikrofon jack girişi ve usb girişi var bilgisayara takıyorum mikrofon jack girişini görüyor fakat usb görmüyor :( İnternette araştırdığım da sorunu çözen kimseyi göremedim bende buraya yazmak istedim eğer sorunu çözmeyi bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuyu yanlış yere açmış olabilirim bunun için de kusura bakmayın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çözümü yok galiba :(

Son düzenleme:

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Şimdi yanlış anlamadıysam. Kulaklığında sadece 1 Aux çıkışı var. Ve kulaklığın mikrofonlu. Eğer kasanda tekli Aux çıkışı yoksa mikrofonu görmeyebilir. Kulaklık ve mic ayrıcı Aux kablo ile sorununuz çözülebilir. Kulaklığı telefon da deneyebilirmisiniz ?

Emirhan Sin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hangi marka loptop/masaüstü pc kullanıyorsan o markayı ara onlar çözer

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Sorunumu çözdüm USB ışık içinmiş ben ses gibi şeyler için sanıyordum tekli aux çıkışı var fakat ya mikrofon yada kulaklık olarak kullanmamı istiyor Realtek HD Audio yani 2si birden kullanamıyorum oyüzden dönüştürücü almaya karar verdim.

XosaiRR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorunumu çözdüm USB ışık içinmiş ben ses gibi şeyler için sanıyordum tekli aux çıkışı var fakat ya mikrofon yada kulaklık olarak kullanmamı istiyor Realtek HD Audio yani 2si birden kullanamıyorum oyüzden dönüştürücü almaya karar verdim.
uzun zaman olmuş ama :p Acaba Dönüştürücünüz Her 2sinide görmenizi sağladımı bendede var aynı problem Bende Almayı Düşünüyorum

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
uzun zaman olmuş ama :p Acaba Dönüştürücünüz Her 2sinide görmenizi sağladımı bendede var aynı problem Bende Almayı Düşünüyorum
Evet dönüştürücü 2sini de görmesini sağladı. Tek giriş olduğu için şunu alarak sorunum çözüldü.
resim_2021-02-16_100032.png

Son mesajlar