MSI GV62 8RD-200 kulaklık mikrofonunu görmüyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

yusufatc

Üyecik
MSI 62GV 8RD-200 { ) dizüstü bilgisayarımda iki adet jack girişi bulunuyor. Mikrofon ve kulaklık. Kulaklık kısmına telefon (iPhone 6s) kulaklığımı takıyorum hiçbir sorun yok fakat mikrofonundan faydalanmak istediğimde kulakllığı (iPhone 6s) mikrofon jack kısmına takınca çok zor giriyor fakat kulaklığın mikrofon yerine girdiğini görüyor ama mikrofonu çalışmıyor. Acaba mikrofonda sorun var mı diye telefonda denedim fakat mikrofon sağlam. Realtek Audio Control panelinde mikrofonu görüyor fakat mikrofon kur dediğimde de yine görmüyor, algılamıyor mikrofonu. Acaba mikrofon jackları mı farklı arkadaşlar o yüzden mi? Sebebi nedir sizce?
68120
 

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Tek jack girişli kulaklığı mikrofon jackına takarsan görmez hocam :) Bu bilgisayarda combo jack kulaklık takarsan mikrofon çalışmayacaktır. Ses ve mikrofon için ayrı jack bulunduran veya USB ile bağlanan kulaklık kullanmanız lazım.
 
Son düzenleme:

yusufatc

Üyecik
anladım hocam. peki kulaklığım kulaklık girişine rahat girerken mikrofon girişine niye çok zor giriyor? ikiside 3.5mm jack giriş değilmi ?
 

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Yukarıda yanlış yazmışım kusura bakmayın. Combo jackı kulaklık girişi görür ama mikrofon girişi görmez. Normal şartlarda zorlanmaması lazım ama yuva yüzünden olabilir. Birde kulaklık ve mikrofon girişi ayrı bir kulaklık takıp denemek lazım.
 

Son mesajlar

Üst