[HAFTANIN DAĞITIMI]Ubuntu'ya merhaba deyin!

Gelecek hafta hangi dağıtımı incelemeliyim?

• Kullanılan toplam oy
    36
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Linux Mint XFCE'yi deneyebilirsin o zaman diye düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konumuz Lubuntu değil Ubuntu,sıra ona da gelecek. :D
bence aynı os sadece DE farklı, ubuntu kurup lxde kurmak ile lubuntu kurmak arasımda fark var mı merak ettim de @Ram_kafasi

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
@Ram_kafasi Yanlış anlaşılmak istemem. Benim niyetim aşağılamak değil. Ben Linux'a Ubuntu ile başlamıştım ama yeni Ubuntu iyi değil diye çokça yorum okudum. O yüzden sordum.
Şu an gayet iyi bir dağıtım olduğunu düşünüyorum,zaten ben az önce size laf söylemedim,söylediğim kişi kendini biliyor.Ubuntu'nun yeni GNU/Linux dağıtımlarına başlayacak biri için gayet iyi bir başlangıç olduğunu düşünüyorum.

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996
@Ram_kafasi Yanlış anlaşılmak istemem. Benim niyetim aşağılamak değil. Ben Linux'a Ubuntu ile başlamıştım ama yeni Ubuntu iyi değil diye çokça yorum okudum. O yüzden sordum.
Hep Darksoulselami'nin başının altından çıkıyor bunlar :D İkisini de denedim ve Ubuntu abartıldığı kadar buglı ve kullanılamayacak kadar kötü bir işletim sistemi değil. Lubuntu'da daha fazla bug vardı mesela.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Hep Darksoulselami'nin başının altından çıkıyor bunlar :D İkisini de denedim ve Ubuntu abartıldığı kadar buglı ve kullanılamayacak kadar kötü bir işletim sistemi değil. Lubuntu'da daha fazla bug vardı mesela.
Gerçekten bende ona şaşırıyorum,bu dağıtımın neresi o kadar çok bug dolu hala anlamadım.Gereksiz yere bu bug meselesinin abartıldığını düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
385
Ubuntu ile güzel anılarım var ama bazı Linux dağıtımlarının ondan iyi olduğunu düşünüyorum. Mesela Arco. İsteyen de pekala Ubuntu kullanabilir. Bir itirazım olamaz. Ubuntu'yu artık tercih etmiyorum zira Gnome kullanıyor ve Gnome sevmem.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Ama şunu söyleyebilirim. Annemin bilgisayarına Ubuntu kurmaya çalıştık fakat açılmadı. Ardından Linux Mint denedik oldu.
Bu güne kadar tek bir bilgisayara bile ubuntu yüklerken sorun yaşamadım. Kurulum diskiniz veya usb ile ilgili bir sorun olmadığından emin misiniz?

Reaksiyon puanı
385
@mychar276 geçen yıl denemiştim, çok şey hatırlamıyorum bu konuda. Hatalı yazmış olabilir ama USB'de sorun yok.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Şu an Linux Mint ile Pardus yan yana gidiyor,bakalım hangisi çıkacak. :D

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Elinize sağlık, dün resim ekleyip kurulumunu ve boşta, yükte; RAM, CPU, SSD kullanımını da GÖRSEL olarak anlatırsanız süper bi' inceleme olacağını söyledim, rehber için teşekkürler.