macOS ve Windows İnternet hızı farkı

Bu konuyu okuyanlar

syche

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
MacBook Pro 13 2020 4 Thunderbolt modelini kullanıyorum. İnternet indirme hızım 4,2 MBPS. Windows PC'de tarayıcından bir şey indirdiğimde bu hızla indiriyor fakat Mac cihaz da tarayıcıdan bir dosya indirdiğimde Max 1.5 MBPS ile indiriyor. Genelde 1 MBPS. Bu sorunu nasıl çözerim? Bu sorun sadece internet tarayıcısında geçerli. Safari ve Opera kullanıyorum ikisinde de aynı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bootcamp ile Windows kurduğum da ise indirme hızı yine normal yani 4.2 MBPS. 1 falan olmuyor. Sorun macOS'te mi anlamadım.

Son düzenleme:

Mysterious Master

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
128
MacBook Pro 13 2020 4 Thunderbolt modelini kullanıyorum. İnternet indirme hızım 4,2 MBPS. Windows PC'de tarayıcından bir şey indirdiğimde bu hızla indiriyor fakat Mac cihaz da tarayıcıdan bir dosya indirdiğimde Max 1.5 MBPS ile indiriyor. Genelde 1 MBPS. Bu sorunu nasıl çözerim? Bu sorun sadece internet tarayıcısında geçerli. Safari ve Opera kullanıyorum ikisinde de aynı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bootcamp ile Windows kurduğum da ise indirme hızı yine normal yani 4.2 MBPS. 1 falan olmuyor. Sorun macOS'te mi anlamadım.
Konudan ayrı olarak indirme hızınız 4,2 Mbps mi yoksa 4,2 MB/s mi?

syche

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
MB/S

syche

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yani, Big Sur kullanıyorum. Tüm her şey güncel.

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Driverleri silip tekrar kurmayı denediniz mi?

syche

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Driver la ilgisi yok ki bunun. macOS ile ilgisi var ya da Modem kanallarıyla ilgisi var. Şuan ki modem 5GHz desteklemiyor.