Ev kiraları çok uçuk

Bu konuyu okuyanlar

youtuberadayi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Merhabalar, arkadaşlar bir evde 2 yıldır oturuyorum. Ev sahibi oğlum evlenecek dediği için de mecburen çıkmak zorundayız. Kaç gündür kiralık evlere bakıyorum inanın evler hem çok eski hem çok pahalı. Yaşam şartları da malum belli. Aldığımız maaşta belli. En kötü ev kiraları 1.500'de başlıyor yarısından çoğu oturulabilecek binalarda değil. Yani düzgün ev bulabilsem vereceğim kirayı ama o da yok. Bu kiralar neden bu kadar uçuk. Allah herkesin yardımcısı olsun. Bir yere metro hattı geliyor diye fiyatlar direk katlanıyor. Çoğu kişide ev fiyatını da katlıyor. Ev sahibi de Whatsapptan yazıp duruyor ne zaman çıkacaksın diye. Adama durumu izah ediyorum düzgün eve denk gelemediğimi söylüyorum laftan anlamıyor. Adamın evini tertemiz kullandım. Kirasını her ay düzgün ödedim. Çıkmaya gelince bir ton laf etmeye başladı. İnanın kaç gündür stres içerisindeyim ev bulacağım diye kendimi yedim bitirdim. Sizce bu ev kiraları durumuna da bir düzenleme gelmesi gerekmiyor mu ?

Son düzenleme:

muharrem4201

Profesör
Reaksiyon puanı
952
Merhabalar, arkadaşlar bir evde 2 yıldır oturuyorum. Ev sahibi oğlum evlenecek dediği için de mecburen çıkmak zorundayız. Kaç gündür kiralık evlere bakıyorum inanın evler hem çok eski hem çok pahalı. Yaşam şartları da malum belli. Aldığımız maaşta belli. En kötü ev kiraları 1.500'de başlıyor yarısından çoğu oturulabilecek binalarda değil. Yani düzgün ev bulabilsem vereceğim kirayı ama o da yok. Bu kiralar neden bu kadar uçuk. Allah herkesin yardımcısı olsun. Bir yere metro hattı geliyor diye fiyatlar direk katlanıyor. Çoğu kişide ev fiyatını da katlıyor. Ev sahibi de Whatsapptan yazıp duruyor ne zaman çıkacaksın diye. Adama durumu izah ediyorum düzgün eve denk gelemediğimi söylüyorum laftan anlamıyor.
ALLAH yardımcın olsun.

Reaksiyon puanı
1,338
Hocam maalesef bu durum her yerde aynı fakat herhalde İstanbul'dasınız ondan öyle uçuk. Bizim Diyarbakır'da 3+1 150 metrekare bir ev 400k civarı kiralar 1500 TL .

youtuberadayi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Hocam maalesef bu durum her yerde aynı fakat herhalde İstanbul'dasınız ondan öyle uçuk. Bizim Diyarbakır'da 3+1 150 metrekare bir ev 400k civarı kiralar 1500 TL .
Evet, İstanbul'dayım. Her tarafta kiralar uçuk ama şimdi memlekette 1000 TL kira verildiğinde düzgün dairede oturma fırsatı oluyor ama ben bu İstanbul'da düzgün eve denk gelemedim. Tayin istiyorum tayin de alamıyorum. Ne yapsam bilmiyorum.

dijitaldunya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Şuan 8 katı pahalı bir kiralama sistemi var, şaka gibi banyo mutfak düzgünse ev bir anda 5bin tl oluyor nasıl düzelecek nasıl çözüelecek bilmiyorum