Laptop boşta çok ısınıyor

Bu konuyu okuyanlar

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
vallah bizim laptop ta casper babam ucuz diye almıştı 8 sene önce
benim babamda ucuz diye aldı ikinci el 850 tl çok olmadı alalı içinde i7 740q 4 gb ram gt335m ekran kartı var. Babam başka bilgisayar bakmaz diye kabul etmek zorunda kaldım

ahmetkose2020

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kapanma sorunu ram ise çözüm farklı ama; ısınma yüzünden kapanan laptoplar için en iyi çözüm alışveriş sitelerinde satılan vakum fanlar, 70-80 tl ye alacağınız hava çıkışına takılan vakum fanlar 10-15 derece ısı düşüşü sağlıyor, birde ekstra çözüm olarak w10 da ek güç seçeneklerininin altında işlemcinin çalışma ayarlarını kısarsanız ısınma sorununa çözüm oluyor, talep eden olursa ayrıntılı olarak ayarını yazarım. ama vakum fan alın hiç uğraşmayın derim.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
kapanma sorunu ram ise çözüm farklı ama; ısınma yüzünden kapanan laptoplar için en iyi çözüm alışveriş sitelerinde satılan vakum fanlar, 70-80 tl ye alacağınız hava çıkışına takılan vakum fanlar 10-15 derece ısı düşüşü sağlıyor, birde ekstra çözüm olarak w10 da ek güç seçeneklerininin altında işlemcinin çalışma ayarlarını kısarsanız ısınma sorununa çözüm oluyor, talep eden olursa ayrıntılı olarak ayarını yazarım. ama vakum fan alın hiç uğraşmayın derim.
güç seçenekleri dengelide ve işlemci kullanımı en fazla 70 olucak şekilde ayarlı ayrıca aida 64 ten ısı kontrolü yaparken kapandığınıda gördüm yani 60 ı geçmiyorken bile kapandığını gördüm.

ahmetkose2020

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
senin sorununun ram kaynaklı olduğu belli, benim söylediğim çözümler ısı kaynaklı problem yaşayan arkadaşlar için, sen anakartının ram slotunu kontrol ettirmelisin

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Windows 8.1
İlk aldığımda vardı hiç açılmıyordu aldığım yere geri gönderdim fanı temizleyip gönderdiler çalıştı sıkıntı yoktu sonra rami taktırdım yine başladı , masa üstünde altında fanı var hiç yer değişmedim evde kedi yok
casper tw9/sw9
virüs yok.
MSI afterburn gibi yazılımlarla ısıyı takip edebilirsin. Cihaz çok ısınmadan kapanabilir ama şunu da unutmamak lazım; yıllarca fırın gibi çalışmış yaralı bir motora, az ısı da yeterli olabilir.
Virüs açısından orjinal antivirüs ve malwarebytes tarzı malware finder ile arıyorum. Genelde setuplarımda çıksada senede 1 yakalarım birşeyler. Emin konuşmamak lazım sosyal medyadan bile yemek olağan günümüzde.

Casper, Hp, Exper, ve bu düzendeki bilgisayarların ne yapacağını elimde olmadan kestiremem. Ama bunlara çok tavsiye vermekte uymuyor bana göre. Yaptığım bir işten kalan 500tl karşılığında i7 işlemcili 12 gb ram'li bir laptop almıştım. Alt kapağı çıkıkken ve soğutucu takılıyken bile makine ısı kaynaklı kilitleniyordu. Ne yapayım şimdi satsan 1500 lira için 3 ay koşturacağın problemli makineye sıvı soğutma mı takayım ? :) 500 alacaklı olduğum için 500e bıraktım. Sana da tavsiyem bu olur.

En üst segment değil giriş segmenti bile alsan en azından düsturlu marka al.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
MSI afterburn gibi yazılımlarla ısıyı takip edebilirsin. Cihaz çok ısınmadan kapanabilir ama şunu da unutmamak lazım; yıllarca fırın gibi çalışmış yaralı bir motora, az ısı da yeterli olabilir.
Virüs açısından orjinal antivirüs ve malwarebytes tarzı malware finder ile arıyorum. Genelde setuplarımda çıksada senede 1 yakalarım birşeyler. Emin konuşmamak lazım sosyal medyadan bile yemek olağan günümüzde.

Casper, Hp, Exper, ve bu düzendeki bilgisayarların ne yapacağını elimde olmadan kestiremem. Ama bunlara çok tavsiye vermekte uymuyor bana göre. Yaptığım bir işten kalan 500tl karşılığında i7 işlemcili 12 gb ram'li bir laptop almıştım. Alt kapağı çıkıkken ve soğutucu takılıyken bile makine ısı kaynaklı kilitleniyordu. Ne yapayım şimdi satsan 1500 lira için 3 ay koşturacağın problemli makineye sıvı soğutma mı takayım ? :) 500 alacaklı olduğum için 500e bıraktım. Sana da tavsiyem bu olur.

En üst segment değil giriş segmenti bile alsan en azından düsturlu marka al.
Isı kontorlü yapıyorum ısınmadanda kapanıyor virüs olmadığınada eminim.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Bellek stres testi yap arkasından hdd madem.
Arka plan uygulamalarını kapat, MSconfig üzerinden başlatmayı kapat, Görev yöneticisinden başlangıçtaki gereksizleri kapat. Hatta Güvenli mod üzerinden aç combofix ile bir tarat.

Mr.Scout

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Ben diyorim dostum casper kalitesiz yapıyor 6 yıllık tecrubem var bu casper laptoplarda ne yaparsan yap ısınıyor
Benimde bir 6.5-7 yıllık tecrübem var ama düzenli olarak fandaki tozları temizleyip termal macun yenileyince aşırı bir ısınmayla karşılaşmadım. Karşılaşmıyorumda hala

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
Benimde bir 6.5-7 yıllık tecrübem var ama düzenli olarak fandaki tozları temizleyip termal macun yenileyince aşırı bir ısınmayla karşılaşmadım. Karşılaşmıyorumda hala
Hmm olabilir ama şunuda unutmayalim "teknoloji şans işidir: ve bana gelen laptoplarin %75i casper ;)

Mr.Scout

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Hmm olabilir ama şunuda unutmayalim "teknoloji şans işidir: ve bana gelen laptoplarin %75i casper ;)
Valla bilmiyorum ama herkes casper'dan şikayetçi. Ben 6.5-7 yıldır kullanıyorum hiçbir sorunum olmadı. Arkadaşımda da aynı bilgisayardan vardı o da yaklaşık 4-5 sene kullandı sorunsuz. Şimdi ise excalibur aldı 1-1.5 sene oluyor hala onda da sorunu olmadı. Şansımızdan mı yoksa bilgisayarı özenli kullanmamızdan mı bilemiyorum :)

Kırrık67

Profesör
Reaksiyon puanı
948
benim i3 3120m bile termal macun 7.5 yıllıkken boşta 60 dereceydi dandik bi macun aldım bilgisayarcıdan yine 45 e falan düştü boştayken nasıl 60-70 derece olur ki ?

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680
Valla bilmiyorum ama herkes casper'dan şikayetçi. Ben 6.5-7 yıldır kullanıyorum hiçbir sorunum olmadı. Arkadaşımda da aynı bilgisayardan vardı o da yaklaşık 4-5 sene kullandı sorunsuz. Şimdi ise excalibur aldı 1-1.5 sene oluyor hala onda da sorunu olmadı. Şansımızdan mı yoksa bilgisayarı özenli kullanmamızdan mı bilemiyorum :)
Özenli kullanmakta önemli ama ben nezaman casper gorsem ya ekran karti gidik yada ısınma sorunlu ;) ama casper artık alınmaz

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
bilgisayarcıya götürdük fan temizlettik termal macun yenilettik hala boşta ısınıyor çözümü nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir Bakabilir misiniz rica etsem ?
Google açılırken bi anda 75 oluyor sonrada 60 oluyor soğutucu faydalı olurmu?

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Google açılırken bi anda 75 oluyor sonrada 60 oluyor soğutucu faydalı olurmu?
soğutu çok faydalı olmuyor ama bende kapanmaları önledi. 75 olması hiç iyi değil ama fan temizliği yapılmalı termal macun ve termal pad değişikliği yapmalısın.

bedirhandjdk

Asistan
Reaksiyon puanı
49
dahili soğutucuyu temizliyebilir veya fanları değiştirebilirsiniz hocam

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
laptopların içinde bir bakır soğutma borusu olur onun gazı bitmiştir@ΜΐЯЯo®,

bedirhandjdk

Asistan
Reaksiyon puanı
49
bi format at belki virüsten dolayı olabilir arkaplanda çalıışırlar fanların hızlı dönmesini sağlarlar pil ömrü düşer sonunda pc pert olur sen bi format at en iyisi sorun çözülmez ise fanları değiştirmek veya temizlemek

Crowsn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarında virüs olabileceğini düşünüyorum nedense iyi bir program ile taradın mı hiç ?

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Ben diyorim dostum casper kalitesiz yapıyor 6 yıllık tecrubem var bu casper laptoplarda ne yaparsan yap ısınıyor
bir yıl önce casper nirvana f750 laptop almıştık şuana kadar hiç sıkıntı yaşamadık fanları gayet sessiz çalışıyor bilgisayarın çok fazla ısındığını görmedik ve performansıda yüksek bence sizin dediğiniz eski casper laptoplar için geçerli çünkü bizim eski laptopta casperdi ve sürekli bozuluyordu ama yeni çıkan bilgisayarlarda bir sorun olmuyor yani en azından bana öyle geliyor

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Aliexpress den thermal grizzly conductonaut alın keyfinize bakın.

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Bilgisayarında virüs olabileceğini düşünüyorum nedense iyi bir program ile taradın mı hiç ?
Malwarebytes ile taradım ama bence bunun virüsle ilgisi var zaten pc babamın bana vermiyor ısınsın daha iyi:)