MSI Laptop Amazon'dan alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Aliert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Meraba ben amazon.com dan bir gaming leptop almak istiyorum leptop un fiyatı 1400 dolar kargoyla 1700 dolar alsam leptop gelirmi dolandirilma ihtimalim var mı bide kaç günde gelir alacağım bilgisayar modeli bu MSI GL65 Leopard 10SFK-062 (leptop alma o parayla masaüstü al demeyin )

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Satıcısını araştır. Satıcısı amazonsa hiçbir problem olmaz. Başka bir şirket ise notuna, yorumlarına bakıp öyle karar vermen senin için en doğrusu olur.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
O biçilen fiyata vergi de ekleniyor ama garanti vermiyor Amazon. Gümrükte ek vergi çıkma ihtimali de yok değil yani. Tabi birde İngilizce klavye sorunu ve garanti problemi de var yurt dışı cihazlarında.

Aliert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vergi şu bu desek daha pahalıya patlar.
Vergilerle beraber 1700 dolar Türkiye'de böyle bir notebook 20000 TL civarı
Mesaj otomatik birleştirildi:

O biçilen fiyata vergi de ekleniyor ama garanti vermiyor Amazon. Gümrükte ek vergi çıkma ihtimali de yok değil yani. Tabi birde İngilizce klavye sorunu ve garanti problemi de var yurt dışı cihazlarında.
alacağım notbook bu Türkiye'de nereden baksan 20000 TL

antalyalı07

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Bana sorarsanız sıkıntılı gibi duruyor. Yani riskli

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
satıcıya söyle kutuyu çizsin öyle de yoksa ekstra vergi olur.

..melihhunal..

Asistan
Reaksiyon puanı
232
bence bu fiyata bu notebook baya iyi kaçırma bence vergilerle bile Türkiye'de satılandan daha ucuz tek sıkıntısı İngilizce Q klavye gelmesi yorumları da iyi bence alınır.

Aliert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekstra vergi ekliyorlar öyle olmadı zaman bizzat kendim biliyorum amazon yurtdışında rahat 25 30 gün sürer.
Ekstra vergisi kaç TL yada dolar olur

bence bu fiyata bu notebook baya iyi kaçırma bence vergilerle bile Türkiye'de satılandan daha ucuz tek sıkıntısı İngilizce Q klavye gelmesi yorumları da iyi bence alınır.
Öylede bu Amerika dan geliyor ya oradaki bilgisayarlar oraya özel yapılıyor mesajla ben alsam da şarj soketi deyşik miş bide buradaki wat la oradaki yani amerikadaki wat da aynı olmayabilir bilgisayarı yapabilirsin bide garanti dışı oluyor bilmiyorum belki alırım ama sıkıntı çıkar diye terettur ediyorum

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
Ekstra vergisi kaç TL yada dolar olur

Öylede bu Amerika dan geliyor ya oradaki bilgisayarlar oraya özel yapılıyor mesajla ben alsam da şarj soketi deyşik miş bide buradaki wat la oradaki yani amerikadaki wat da aynı olmayabilir bilgisayarı yapabilirsin bide garanti dışı oluyor bilmiyorum belki alırım ama sıkıntı çıkar diye terettur ediyorum
kutuyu çizmezsen rahat 2500 dolara kadar çıkar gümrük adı üstü satıcıya söyle kutuyu çizsin.

Aliert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Az daha düşük olsun Türkiye'den al. Bagdata pirince giderken eldeki bulgurdan olmaya gerek yok.
Ya ben alırsam iyi birşey almam lazım

Ya da ben en iyi RTX 3000 serisi leptopları beklim yapçak birşey yok .bide 11 nesil işlemciler cikcak ben onları beklim.

Son düzenleme:

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
Ne yaptın knk Amazon'un sayfasında 200-400 arası diyor dolar tabi
uçuyor kardeşim bizzat kendim biliyorum. kutuyla getitirmiceksin. yoksa ekstra vergi koyuyorlar. atıyorum sen 1700 dolara alıcaksın kutuyla berbar uçuk gelir fiyatı. MSI Bakmıyor global ürünlerde. Tek yurtdışında evga bakıyor tr getirsen atıyorum sorun yaşadın. yüzüne bakmazlar.

Aliert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uçuyor kardeşim bizzat kendim biliyorum. kutuyla getitirmiceksin. yoksa ekstra vergi koyuyorlar. atıyorum sen 1700 dolara alıcaksın kutuyla berbar uçuk gelir fiyatı. MSI Bakmıyor global ürünlerde. Tek yurtdışında evga bakıyor tr getirsen atıyorum sorun yaşadın. yüzüne bakmazlar.
Yani Türkiye'ye getirsem yine bu 20000 TL yu bulur mu ?

ben monster aldım türkiyede kafam rahat
Hangi modeli aldın ben monster a baktım da hep Çin'den geliyormuş parçaları sadece işlemcisi Türkiye'de miş bide ölü piksel çıkıyormuş panalde .

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
Yani Türkiye'ye getirsem yine bu 20000 TL yu bulur mu ?

Hangi modeli aldın ben monster a baktım da hep Çin'den geliyormuş parçaları sadece işlemcisi Türkiye'de miş bide ölü piksel çıkıyormuş panalde .
bulur.

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
Saçmalama kutuyu açmıyorlar bile fiyatına göre vergi kesiyorlar ürüne göre değil. Gümrükte sadece çok ağır ürünlerin kutusunu açarlar 13000 -16000 fiyatına alırsın.
ben yurtduşından parça aldım zamanımda. Turbo aldım 3000 dolardı kutuyu çizdirmek hiç aklımdan gelmedi sana rahat ürünün gelmesi 3600 3700 dolara patladı.

Aliert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saçmalama kutuyu açmıyorlar bile fiyatına göre vergi kesiyorlar ürüne göre değil. Gümrükte sadece çok ağır ürünlerin kutusunu açarlar 13000 -16000 fiyatına alırsın.
Burda yani Türkiye'ye de rtx 2070 li notbook 13000 TL gamebarajda

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
280 $ gümrük vergisini hesaba kaç mutlaka. Veya glocalzone diye bir şey var. Amerika'dan gelenlere sipariş ver. Sen sadece 50 dolar mesela taşıma parası verirsin adama.

Aliert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
280 $ gümrük vergisini hesaba kaç mutlaka. Veya glocalzone diye bir şey var. Amerika'dan gelenlere sipariş ver. Sen sadece 50 dolar mesela taşıma parası verirsin adama.
Ya Türkiye ye gelmesi de sıkıntı gümrük vergisinin veririm de sorun çıkar ugrasamam

Aslında bu leptopta alınabilir .