Reno 2Z vs Note 9 Pro vs Realme 7

Bu konuyu okuyanlar

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Evet arkadaşlar yakın zamanda bir telefon alacağım.Telefon için kriter belirtmek isterdim ama kriterim yok :D . Xiaomi kullanıcıyım gayet memnunum markadan fakat Reno 2Z biraz Amoled ekranıyla kalbimi çaldı onun dışında bir şey yok. Telefondan çok nadir oyun oynarım. Kullandığım şey çoğunlukla sosyal medya zaman zaman kamera.

Bu üç üründen hangisini ne sebeple tercih etmeliyim? Buyrun sohbete.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Evet arkadaşlar yakın zamanda bir telefon alacağım.Telefon için kriter belirtmek isterdim ama kriterim yok :D . Xiaomi kullanıcıyım gayet memnunum markadan fakat Reno 2Z biraz Amoled ekranıyla kalbimi çaldı onun dışında bir şey yok. Telefondan çok nadir oyun oynarım. Kullandığım şey çoğunlukla sosyal medya zaman zaman kamera.

Üçü arasında Realme 7 öneririm.Niye Realme 7? 1-90hz ekran hızı 2-Sade arayüz 3-Yazılımın çok iyi olması 4-Kameranın bulunduğu segmente göre çok iyi olması 5-Batarya performansının çok iyi olması.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
realme 7 aralarında en güçlü işlemciye sahip, yazılım, sade arayüz, arka kamera 90hz ve hızlı şarj avantajı var.
ekran dayanıklığı konusunda geride.

oppo reno 2z'nin amoled ekran ve malzeme kalitesiyle bu cihazlardan üstün. ama yakında güncelleme desteği kesileceğinden önermem.

note 9 pro'nun işlemci verimliliği artısı var.

ben olsam realme 7 alırım. bütçe arttırma şansım varsa M51, realme 6 pro veya realme 7 pro.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
realme 7 aralarında en güçlü işlemciye sahip, yazılım, sade arayüz, arka kamera 90hz ve hızlı şarj avantajı var.
ekran dayanıklığı konusunda geride.

oppo reno 2z'nin amoled ekran ve malzeme kalitesiyle bu cihazlardan üstün. ama yakında güncelleme desteği kesileceğinden önermem.

note 9 pro'nun işlemci verimliliği artısı var.

ben olsam realme 7 alırım. bütçe arttırma şansım varsa M51, realme 6 pro veya realme 7 pro.
Bütçe böyle iyi. Fazlasını vermek benim için gereksiz olur. Telefonu 3310 gibi mesaj ve aramalar için kullanacağım neredeyse. Twitter, İnsta arada bir kamera. Bundan ibaret. 2 senede bir telefon kıran bir insanım Realme ekran dayanıklılığı üzdü :(

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Bütçe böyle iyi. Fazlasını vermek benim için gereksiz olur. Telefonu 3310 gibi mesaj ve aramalar için kullanacağım neredeyse. Twitter, İnsta arada bir kamera. Bundan ibaret. 2 senede bir telefon kıran bir insanım Realme ekran dayanıklılığı üzdü :(
Temperli koruma cam al, sıkıntı çıkmaz

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Realme 7 öneriyorum üçünün içinde, Redmi Note 9 Pro'ya bazı konularda daha iyi.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Realme 7 öneririm. Pil ömrü, işlemci, ekran çözünürlüğü, piksel yoğunluğu açısından daha iyi.

Reno2 Z'de ekran içi parmak izi okuyucu, tasarım (kişiye göre değişir.), arayüz (ColorOs bence çok iyi bir arayüz), ram miktarı, depolama, malzeme kalitesi daha iyi. Premium his veren telefon.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Arkadaşlar bu Reno 2Z nin güncelleme desteği olmaması durumu var mı?

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Bu tarz şeyler konusunda hiçbir bilgim yok. Telefon güncellemesi harici bir şey yüklemeyi de düşünmüyorum. Neden kesiyorlar güncellemeyi?
Çok fazla cihazları olduğu için güncelleme vermek zorlaşıyor ama mesela iPhone da belirli sayıda cihaz olduğu için güncelleme konusunda sıkıntı olmuyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nokia da güncelleme konusunda çok iyi

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ya arkadaşlar @grbzz bi yandan siz bir yandan ben Amoledli Reno 2Z alacaktım aklımı çeliyorsunuz.
Amoled akıl çeker ama 90hz bence daha çok çeler. Zaten şu anki LCD'ler de gayet kaliteli. Sen yine bir git bak dediğim gibi emin ol Realme 7'de karar kılacaksın ?

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Arkadaşlar bu Reno 2Z nin güncelleme desteği olmaması durumu var mı?
Android 12'yi almayacak büyük ihtimalle. Ve bu üç telefon arasından sadece realme 7 android 12'yi alacak diye biliyorum.

realme yazılım konusunda başarılı bir marka. güncellemeler çoğunlukla telefonu iyileştiriyor.

son güncelleme sonrası chrome'da takılma, donmalar yaşıyorum ama samsung internet ve opera telefon içinde yüklü geliyor.
sorun yok :)

LoKi*

Doçent
Reaksiyon puanı
486

Realme 7 derim

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Bu tarz şeyler konusunda hiçbir bilgim yok. Telefon güncellemesi harici bir şey yüklemeyi de düşünmüyorum. Neden kesiyorlar güncellemeyi?
Reno 4 çıktı, 2 yıllık güncelleme desteği sona erebilir abi.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Oppo Reno2 Z bu saatten sonra alınmaz. @OzkanK. Bu fiyatlarda Realme 7 öneririm ama dezavantajları da var mesela arkası plastik, işlemcisi RN 9 Pro kadar verimli değil ve kalınlığı 9.4mm Redmi Note 9 Pro'nun bile kalınlığının 8.8mm olduğunu düşününce bayağı kalın olduğu anlaşılıyor.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Bu telefonlar arasından Realme 7 ama alternatif olarak fazla bir işlem yapmayacağım tasarım vs önemli diyorsan bana göre rn9 pro nun tasarımı çok iyi, kılıf olmadan kullanmak istiyorum fakat düşer arka taraf kırılır diye pek içim el vermiyor. Mağazaya gidip üçünede bir bak hangisi aklına yatarsa alırsın.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Kamera konusunda Oppo Reno 2Z tercih edebilirsiniz ama oyun oynayacaksanız diğerlerini tercih etmelisiniz. Reno 2Z işlemcisi gereği oyunlarda sorunlar çıkarabiliyor.
Not: Oppo'nun güncelleme politikası berbat.

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938

Gözünüz kapalı realme 7 alın

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Arkadaşlar şunu bir netleştirelim. Kamera konusunda Realme 7 mi yoksa Reno 2Z mi?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Oppo Reno 2z yi almayın artık bence.

Alacaksanız Reno 4 lite a bakın. Daha yeni ve güncellenmiş bir model.

Redmi Modellerinide ben gerek malzeme hissi ve premiumluk olarak gerekse uzun ömürlülük olarak beğenmiyorum son zamanlarda. ( Direk Xiaomi olanlar iyi ama Redmi modelleri sıkıntılı oluyor. ) Çevremde kimi görsem Redmi alan ufak tefek sorunları var yok telefonla görüşürken kulağa götürdümü ekran kararmıyor yok konuşurken bağlantı kesiliyor yok bluetoot u bağlayamıyor veya WİFİ'de kopmalar oluyor tarzı ufak tefek ama insanı sinir eden sorunları duyuyorum hep...

Oppo Ve Realme modellerine yönelmeni öneririm bütçen ve zevkine göre.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Poco X3 NFC nasıldır? Yazılımsal sorun çıkarır mı? Uygulama gizleme falan var mı?

Kağıt üstünde güzel bir telefon canlıda görmek lazım ele alıp kullanmak. Ama Xiaominin son zamanlarda kaliteden ödün verdiği kanısındayım. Özellikle REdmi modellerinde Çevremde Xiaomi alanın çoğu ufak tefek can sıkıcı yazılımsal veya donanımsal sıkıntılar yaşıyor. Fİyattan kısacaklar diye bazı konularda çok dandik ürünler kullandıklarını düşünmeye başladım. O 2 sene önceki Xiaomi kalitesi ve sağlamlığı yok gibi geliyor bana... POCO da Xiaominin gene ucuz olsun diye Hindistan pazarına çıkardığı ürünler diye biliyorum ben.

Oppo ve Realme alanlardan en ufak bir gerek yazılımsal gerekse donanımsal şikayet duymadım. Ve cihazları kaba durmuyor Premium görünüyor.