Reno 2Z vs Note 9 Pro vs Realme 7

Bu konuyu okuyanlar

alpsadik

Map Tech Harita
Yönetici
Moderatör
Evet arkadaşlar yakın zamanda bir telefon alacağım.Telefon için kriter belirtmek isterdim ama kriterim yok :D . Xiaomi kullanıcıyım gayet memnunum markadan fakat Reno 2Z biraz Amoled ekranıyla kalbimi çaldı onun dışında bir şey yok. Telefondan çok nadir oyun oynarım. Kullandığım şey çoğunlukla sosyal medya zaman zaman kamera.

Bu üç üründen hangisini ne sebeple tercih etmeliyim? Buyrun sohbete.

Evet arkadaşlar yakın zamanda bir telefon alacağım.Telefon için kriter belirtmek isterdim ama kriterim yok :D . Xiaomi kullanıcıyım gayet memnunum markadan fakat Reno 2Z biraz Amoled ekranıyla kalbimi çaldı onun dışında bir şey yok. Telefondan çok nadir oyun oynarım. Kullandığım şey çoğunlukla sosyal medya zaman zaman kamera.

Üçü arasında Realme 7 öneririm.Niye Realme 7? 1-90hz ekran hızı 2-Sade arayüz 3-Yazılımın çok iyi olması 4-Kameranın bulunduğu segmente göre çok iyi olması 5-Batarya performansının çok iyi olması.

alpsadik

Map Tech Harita
Yönetici
Moderatör

alpotter

Profesör
realme 7 aralarında en güçlü işlemciye sahip, yazılım, sade arayüz, arka kamera 90hz ve hızlı şarj avantajı var.
ekran dayanıklığı konusunda geride.

oppo reno 2z'nin amoled ekran ve malzeme kalitesiyle bu cihazlardan üstün. ama yakında güncelleme desteği kesileceğinden önermem.

note 9 pro'nun işlemci verimliliği artısı var.

ben olsam realme 7 alırım. bütçe arttırma şansım varsa M51, realme 6 pro veya realme 7 pro.

alpsadik

Map Tech Harita
Yönetici
Moderatör
realme 7 aralarında en güçlü işlemciye sahip, yazılım, sade arayüz, arka kamera 90hz ve hızlı şarj avantajı var.
ekran dayanıklığı konusunda geride.

oppo reno 2z'nin amoled ekran ve malzeme kalitesiyle bu cihazlardan üstün. ama yakında güncelleme desteği kesileceğinden önermem.

note 9 pro'nun işlemci verimliliği artısı var.

ben olsam realme 7 alırım. bütçe arttırma şansım varsa M51, realme 6 pro veya realme 7 pro.
Bütçe böyle iyi. Fazlasını vermek benim için gereksiz olur. Telefonu 3310 gibi mesaj ve aramalar için kullanacağım neredeyse. Twitter, İnsta arada bir kamera. Bundan ibaret. 2 senede bir telefon kıran bir insanım Realme ekran dayanıklılığı üzdü :(

wpa_supplicant

Profesör
Bütçe böyle iyi. Fazlasını vermek benim için gereksiz olur. Telefonu 3310 gibi mesaj ve aramalar için kullanacağım neredeyse. Twitter, İnsta arada bir kamera. Bundan ibaret. 2 senede bir telefon kıran bir insanım Realme ekran dayanıklılığı üzdü :(
Temperli koruma cam al, sıkıntı çıkmaz

Overclocked

Profesör
Realme 7 öneririm. Pil ömrü, işlemci, ekran çözünürlüğü, piksel yoğunluğu açısından daha iyi.

Reno2 Z'de ekran içi parmak izi okuyucu, tasarım (kişiye göre değişir.), arayüz (ColorOs bence çok iyi bir arayüz), ram miktarı, depolama, malzeme kalitesi daha iyi. Premium his veren telefon.

alpsadik

Map Tech Harita
Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar bu Reno 2Z nin güncelleme desteği olmaması durumu var mı?

wpa_supplicant

Profesör
Bu tarz şeyler konusunda hiçbir bilgim yok. Telefon güncellemesi harici bir şey yüklemeyi de düşünmüyorum. Neden kesiyorlar güncellemeyi?
Çok fazla cihazları olduğu için güncelleme vermek zorlaşıyor ama mesela iPhone da belirli sayıda cihaz olduğu için güncelleme konusunda sıkıntı olmuyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nokia da güncelleme konusunda çok iyi

alpotter

Profesör
Arkadaşlar bu Reno 2Z nin güncelleme desteği olmaması durumu var mı?
Android 12'yi almayacak büyük ihtimalle. Ve bu üç telefon arasından sadece realme 7 android 12'yi alacak diye biliyorum.

realme yazılım konusunda başarılı bir marka. güncellemeler çoğunlukla telefonu iyileştiriyor.

son güncelleme sonrası chrome'da takılma, donmalar yaşıyorum ama samsung internet ve opera telefon içinde yüklü geliyor.
sorun yok :)

LoKi*

Asistan

Realme 7 derim

Cvnmrt

Profesör
Oppo Reno2 Z bu saatten sonra alınmaz. @OzkanK. Bu fiyatlarda Realme 7 öneririm ama dezavantajları da var mesela arkası plastik, işlemcisi RN 9 Pro kadar verimli değil ve kalınlığı 9.4mm Redmi Note 9 Pro'nun bile kalınlığının 8.8mm olduğunu düşününce bayağı kalın olduğu anlaşılıyor.

SDN Son Haberler

Son mesajlar