7.000 TL herşey dahil bir sistem bulabilecek varmı?

Bu konuyu okuyanlar

Hazirsistem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bni kndinizle karıstırmayın herkesi kndiniz gibide görmeyin alay edecek olsaydım bnde sizin gibi iki lafımdan biri zeka kafa olurdu
Ok bb
Sonradan düzenlediğim için şu kısmı okumamış olabilirsin.

Ve max 8bin tl bütçeden 6000 tl lik sistem biraz fazla gelebilir. Duruma göre 5-5.5bin tl lik sistem alması gerekebilir.
Monitör 1500
Klavye mouse kulaklık kişiye göre değişkendir ama 500-1000 de oraya gider.

Size bu sebeple söyledim öneri için çok kafanızı yormayın konu sahibi klavye,mouse,kulaklık seçsin. Mağazaya gidip bi test etsin.

Mesela benim gibi cins biridir. Logitech k220 gibi küçük bir klavye kullanabiliyordur. Mebran klavye bütçesini sisteme yatırabilirsiniz. Bu sefer tekrar uğraşacaksınız.
Yine benim gibi kulakları sese aşırı duyarlı/hassastır. Çok lüks bir kulaklığa ihtiyaç duymaz. Oyuncu kulaklığını kullanırken ses seviyesi %40 oyun ses ayarları %40 şekilde oynuyorum. Kulaklıktan tam verim alamıyorum.
Yani benim gibi biriyse 300 tl ye halleder size daha büyük bir bütçe kalır.
Buarada konu basinda ben 5.5 klik pcde onerdim zaten :) Ancak 1660s koyabilmek icin 1660si cok rahat besleyen 3100 koydum. Ama gelgorki inatci keçimiz herseye direniyor :)

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Hala didişiyorsunuz ya helal ?

Ordan çıkıp i3 9100f gtx 750ti koyup sistem oluşturucam ikinizinde burnundan kan fışkırcak ??
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ok bb

Buarada konu basinda ben 5.5 klik pcde onerdim zaten :) Ancak 1660s koyabilmek icin 1660si cok rahat besleyen 3100 koydum. Ama gelgorki inatci keçimiz herseye direniyor :)
Sizin sorununuz sistemlerde değil ki ikinizinde inatlaşması ?
İki sistemde alınabilir. Hatta ben olsam i5 9400f koyup önerirdim.
Nasılsa adamın upgrade yapıp yapmayacağını bilmiyoruz ?

Son düzenleme:

PROF_DR_YIA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
A
Selam,ben yeni bir masaüstü pc almayı düşünüyorum 7-8k arası bir bütçem var kulaklık,monitör,klavye ve mouse set dizebilecek varmı? (bilgisayar tercihen en az rx570 8gb ve ryzen 5 3600 bulundurulmalı)
Arkadaşlar altta kavga edin diye bu gönderiyi atmadım bişey önerin diye attım