Masaüstü 7.000 TL herşey dahil bir sistem bulabilecek varmı?

TheLastWarrior

Profesör
7000den 6000i cikartinca 2bin bulan arkadasin bu forumda ne isi var anlamis degilim. Gece gece kafami buluyorsun napiyorsun anlamadim . Suan moderator falan olsam direk banlamistim seni yemin ederim
Dostum konuyu okuda gl max 8 bin yazıyor işlemciyi düşürmenden sistem toplamayı bildiğini anlyorum zaten adam max 3600 istemiş ona en yakın 3500x var bodozlama öneriosun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neyse seni dinlesin işlemciyi düşük alsın bn karısmıyorum iyi forumlar

Tolga6bd6

Asistan
Dostum konuyu okuda gl max 8 bin yazıyor işlemciyi düşürmenden sistem toplamayı bildiğini anlyorum zaten adam max 3600 istemiş ona en yakın 3500x var bodozlama öneriosun

Thelastwarriora katılıyorum

3100 ile 3500x arasinda 195 tl fark var

Alabiliosa 3500x alsin ama 1660s icin zaten gayet yeterli 3100. 2600dende daha iyi zaten.
3500x her durumda iyidir,boşa yorum yapmayın ve yanlış bilgilendirme 191 tl fark yerine farklı şeylerden kısınız.

Hazirsistem

Öğrenci

Evet sistemden gram anlamayan birini dinlemek yerine beni dinleyip alirsa cok daha iyi olur. Ve ayrica ben 7 k icin oneriyorum. 8 k icin onersem cok daha iyisini onerirdim zaten senin onerebileceklerinden. 3100 dusuk bi islemci degil bu fiyat bandinda ama sana aciklama geregi bile duymuyorum zira daha sitede 190 tllik fiyat farkini 4.5 tl diye 2 saat direten birisin.

Thelastwarriora katılıyorum

3500x her durumda iyidir,boşa yorum yapmayın ve yanlış bilgilendirme 191 tl fark yerine farklı şeylerden kısınız.
Aferin sana alkışşş

Tolga6bd6

Asistan
Evet sistemden gram anlamayan birini dinlemek yerine beni dinleyip alirsa cok daha iyi olur. Ve ayrica ben 7 k icin oneriyorum. 8 k icin onersem cok daha iyisini onerirdim zaten senin onerebileceklerinden. 3100 dusuk bi islemci degil bu fiyat bandinda ama sana aciklama geregi bile duymuyorum zira daha sitede 190 tllik fiyat farkini 4.5 tl diye 2 saat direten birisin.

Aferin sana alkışşş
Yanlış bilgilendirme yapmayalım,forumda yenisiniz lütfen kavga çıkarmayın fiyata göre en iyisi neyse odur.

Hazirsistem

Öğrenci

Max 3600 degil minumum 3600 demis daha sayilari okuyamayan adamdan bunu okumasini beklemiyordum tabiki..

Yanlış bilgilendirme yapmayalım,forumda yenisiniz lütfen kavga çıkarmayın fiyata göre en iyisi neyse odur.
Forumda yeniyim diye daha iyi bilmiyoruz diye bi kuralmi var ? Kavga falan cikarmiyorum gayet normal tartisiyorum?

Hazirsistem

Öğrenci

Selam,ben yeni bir masaüstü pc almayı düşünüyorum 7-8k arası bir bütçem var kulaklık,monitör,klavye ve mouse set dizebilecek varmı? (bilgisayar tercihen en az rx570 8gb ve ryzen 5 3600 bulundurulmalı)
7kya alabilcegin en iyi sistem o yazdigim eger 8 k ya kadarda istiyorsan @3mobiaznob1 instada yaz o fiyatada guzel bildiklerim var ince hesapta yardimci olurum...

Hazirsistem

Öğrenci
191 tl fark var diye 3100 öneriyorsunuz,halbuki 3500x varken lütfen sistem toplucaksanız işlemci ve ekran kartına öncelik tanıyın ,agresifleşmeyin sakin olun @TheLastWarrior Haklı.
7kya 3500x gelmiyor ve ben 7klik onerdigimi basindan beri soyluyorum zaten. Ordaki %10 ibaresi zaten duruyor kocaman bizde biliyoruz 190 tl fark verince cok daha iyi oldugunu fakat zaten 7kyi gecince bundan cok daha iyi sistem onerbilirim.

Size farklı parçalardan kısınız dedim,Ekran kartı ve işlemci öncelikli olmalıdır NOKTA.
7kya kis bakayim neyden kisiyosun single channel ram yapsan zaten -30 fps ssd ztn en dusuk kasa psu zaten dusuk ?

alpsadik

Nothing is true, Everything is permitted
Yönetici
Moderatör
7000den 6000i cikartinca 2bin bulan arkadasin bu forumda ne isi var anlamis degilim. Gece gece kafami buluyorsun napiyorsun anlamadim . Suan moderator falan olsam direk banlamistim seni yemin ederim
Banlanacak ne yapmış arkadaş ?

7kya kis bakayim neyden kisiyosun single channel ram yapsan zaten -30 fps ssd ztn en dusuk kasa psu zaten dusuk ?
Demek single channel ve dual channel arasında 30 fps fark var :eek:

Üslubuna dikkat etmeni tavsiye ederim. Kimseyle tartışmaya girmeden soruyu soran arkadaşımıza yardımcı olmaya çalış. İnsanlarla ikili tartısmaya girmemen senin ve forumumuz adına iyi olur.

Hazirsistem

Öğrenci
Size farklı parçalardan kısınız dedim,Ekran kartı ve işlemci öncelikli olmalıdır NOKTA.
V

Üslubuna dikkat etmeni tavsiye ederim. Kimseyle tartışmaya girmeden soruyu soran arkadaşımıza yardımcı olmaya çalış. İnsanlarla ikili tartısmaya girmemen senin ve forumumuz adına iyi olur.

al bak bakalim

Son düzenleyen moderatör:

TheLastWarrior

Profesör
Hocam bnm önerim bu sistemi alman ryzen 5 3500x ve 1660superli sistem 6400 tl tutuyor eğer 8 bine zorlarsn kalan tl ilede ekipman ve monitör alabilirsiniz iyi forumlar

Hazirsistem

Öğrenci
Selam,ben yeni bir masaüstü pc almayı düşünüyorum 7-8k arası bir bütçem var kulaklık,monitör,klavye ve mouse set dizebilecek varmı? (bilgisayar tercihen en az rx570 8gb ve ryzen 5 3600 bulundurulmalı)
İnce hesapta phantom xt silveri rx5600xt 3 fan - anakarti b450m s2h rami adata xpg 3200mhz 2x8 gb yaparak kasayi gp horizon islemciyide 2600x yaparak nerdeyse ayni fiyata cok daha iyi sistem sahibi olabilirsiniz.

alpsadik

Yönetici
Moderatör

al bak bakalim
Testin ne olduğundan haberin var mı? Hiç inceledin mi testi? Ekran kartı GPU Clock a bakarsan birisinde 2x8de 1950 iken 1x16 da 1935. Aynı şekilde 2x8 de GPU yu %10 a kadar daha fazla kullanıyor. Bu testin normal olduğunu kabul etmen en büyük hatan. Dual ve Single Channel arasında fark olur bu doğrudur. Fakat %30 a kadar çıkan bir fark olması imkansızdır. Bazı oyunlarda 5-10 fps e kadar fark atabilir. Fakat öyle bahsettiğin gibi 30-40 fpslik bir fark yaratmaz. Bak test dediğin böyle olur.

TheLastWarrior

Profesör
İnce hesapta phantom xt silveri rx5600xt 3 fan - anakarti b450m s2h rami adata xpg 3200mhz 2x8 gb yaparak kasayi gp horizon islemciyide 2600x yaparak nerdeyse ayni fiyata cok daha iyi sistem sahibi olabilirsiniz.
Hocam işlemciyi düşürerek günü kurtatmak için sistem önermeyin bu adam ilerde ekran kartı değiştirmek isterse ne yapacak 2600x max nereye kadar besleckki bi daha işlemci değiştirecek ekstra masraf o zaman görürsünüz 191 tlyi 3500x koyarsa rtx 2070s bile besler

Hazirsistem

Öğrenci
Testin ne olduğundan haberin var mı? Hiç inceledin mi testi? Ekran kartı GPU Clock a bakarsan birisinde 2x8de 1950 iken 1x16 da 1935. Aynı şekilde 2x8 de GPU yu %10 a kadar daha fazla kullanıyor. Bu testin normal olduğunu kabul etmen en büyük hatan. Dual ve Single Channel arasında fark olur bu doğrudur. Fakat %30 a kadar çıkan bir fark olması imkansızdır. Bazı oyunlarda 5-10 fps e kadar fark atabilir. Fakat öyle bahsettiğin gibi 30-40 fpslik bir fark yaratmaz. Bak test dediğin böyle olur.
Aynen ssden belli oluyor 1935de olduğu 😂😂 Hadi bu teste inanmadın git 5-10 tane daha izle gör ozaman. Ki eski pcmde 2.rami aldiktan sonra 20 fps rahat ekledim nerdeyse geçen sene.

Hocam işlemciyi düşürerek günü kurtatmak için sistem önermeyin bu adam ilerde ekran kartı değiştirmek isterse ne yapacak 2600x max nereye kadar besleckki bi daha işlemci değiştirecek ekstra masraf o zaman görürsünüz 191 tlyi 3500x koyarsa rtx 2070s bile besler
5600 xt ile 1660si soylemiyor gidiyor 2600x ile 3500x farkini soyluyor. Garip birisin gerçekten.

Bi dusun bakalim 5600xtsi olanmi ekran karti deismek ister 1660si olanmi. Ona gore yorum yap bence.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201026-030834_YouTube.jpg
    Screenshot_20201026-030834_YouTube.jpg
    74 KB · Görüntüleme: 12

Uchiha Sasuke

Profesör
Aynen ssden belli oluyor 1935de olduğu 😂😂 Hadi bu teste inanmadın git 5-10 tane daha izle gör ozaman. Ki eski pcmde 2.rami aldiktan sonra 20 fps rahat ekledim nerdeyse geçen sene.

5600 xt ile 1660si soylemiyor gidiyor 2600x ile 3500x farkini soyluyor. Garip birisin gerçekten.
Bahsettigin 1x8gb vs 2x8gb mı ?

TheLastWarrior

Profesör

İşlemci ve ekran kartının eşit oranda olması gerektiğini ne zamn anlayacksınız? Sen değilsinde biz garibiz

alpsadik

Yönetici
Moderatör
Durum şöyle ki dual channel ve single channel arasındaki fark tamamen bellek bant genişliğiyle alakalıdır. Bu durum sistemine ve oynadığın oyuna göre değişir. Single channelda 64 Bit bant genişliği varken, dualde doğal olarak bant genişliği 128 bit olur. Bu durumu oyuna ve sisteme bağlı olarak GPU kullanabilir. Ama söylediğin olay her zaman ve her koşul için geçerli değildir. Aynı şekilde söylediğin gibi uçuk farklar da kolay kolay olmaz. Single Channel da Dual Channel da kullandım. En fazla aldığım FPS farkı 5-7 idi.

Evet oyle ancak 5gb bile gecmeyen oyunlarda bile bukadar fark oldu.
:D:D:D:D:D:D