Mi 10 lite mı poco x3 NFC mı

Bu konuyu okuyanlar

I AM ZENCİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Öncelikle merhaba bu iki telefondan hangisi oyun için daha iyidir mi 10 lite ı sırf 765g ve 5g olduğu için bence 1200 tl değmez diye düşünüyorum x3 deki 120 hz ve 5160 pil beni mest etti sizce hangisi dediğim gibi oyun için alacağım ve her ikiside pubgde akıcı aşırı yüksek oluyor mi 10 lite a çıkabilirim ama değmez diye düşünüyorum

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Bence değmez ancak poco x3'te de sorunlar olduğu söyleniyor.
Bütçenizi söylerseniz daha mantıklı öneriler verebiliriz.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Öncelikle merhaba bu iki telefondan hangisi oyun için daha iyidir mi 10 lite ı sırf 765g ve 5g olduğu için bence 1200 tl değmez diye düşünüyorum x3 deki 120 hz ve 5160 pil beni mest etti sizce hangisi dediğim gibi oyun için alacağım ve her ikiside pubgde akıcı aşırı yüksek oluyor mi 10 lite a çıkabilirim ama değmez diye düşünüyorum
Mi 10 lite işlemciden dolayı oyunlarda daha iyi performans sunuyor ama cihazında işlemci dışında vaybe dedirten bir olayı yok.Poco X3 özellik olarak güzel cihaz olsada ekran kalitesi konusunda ciddi şikayetler var.Senin yerinde olsam İkisinide bulaşmaz Realme 6 Pro yada Realme 7 pro alırdım.

Reaksiyon puanı
6,381
Poco X3 NFC'nin ekran konusunda çok sıkıntıları olduğu söyleniyor. Mi 10 Lite da işlemci yüzünden çok abartılmış bir cihaz.

Onların yerine Realme 6 Pro veya Realme 7 Pro öneririm.

I AM ZENCİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Poco X3 NFC'nin ekran konusunda çok sıkıntıları olduğu söyleniyor. Mi 10 Lite da işlemci yüzünden çok abartılmış bir cihaz.

Mi 10 lite işlemciden dolayı oyunlarda daha iyi performans sunuyor ama cihazında işlemci dışında vaybe dedirten bir olayı yok.Poco X3 özellik olarak güzel cihaz olsada ekran kalitesi konusunda ciddi şikayetler var.Senin yerinde olsam İkisinide bulaşmaz Realme 6 Pro yada Realme 7 pro alırdım.
Her iki cihazada bakacağım teşekkürler

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Oyun içinse tabii ki Mi 10 Lite 5G başka cihaza bakma.

I AM ZENCİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Peki realme 6 proyla karşılaştırınca hangisi daha iyidir poco x3 le

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Peki realme 6 proyla karşılaştırınca hangisi daha iyidir poco x3 le
Ben poco x3 çıkmadan önce 6 pro aldım.
Yine telefon alsam poco x3'ün donanımı daha iyi olmasına rağmen arayüz ve yazılımını daha başarılı bulduğumdan realme 6 pro alırdım.

Bir de X3'te ekran sorunları olduğu söyleniyor. Umarım yazılımsaldır, öyle ise sorun büyük ihtimalle çözülür.

I AM ZENCİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Araştırma yaptım x3 deki 120hz gereksizmiş(oyunlar için)işlemci yetersiz diye sanırım mı 10 lite alıcam 765g den dolayı ama realme 7 proda cazip gelmiyor değil 8 gb ram falan

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Araştırma yaptım x3 deki 120hz gereksizmiş(oyunlar için)işlemci yetersiz diye sanırım mı 10 lite alıcam 765g den dolayı ama realme 7 proda cazip gelmiyor değil 8 gb ram falan
Oyun için alacaksanız 7 Pro yerine 6 Pro düşünmelisiniz.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Aynen öyle oyunlarda 120hz ekranın avantajını kullanabilmek için işlemcinin de yeterli seviyede olması gerekir bu fiyat bandında stabil 60 fps verebilen tek cihaz Mi 10 Lite 5G.

Son düzenleme:

Batuhan Turan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Realme 7 pro al bence diğerlerinden daha iyi bana göre oyundada çok iyi olduğu söyleniyor

onurryazgann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
net mi note 10 lite almanızı öneririm poco ve redmi güncelleme ve kalite açısından çok gerideler

I AM ZENCİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

Poco X3 teki ekran sorunlarının yazılımsal olduğu söyleniyor sizce şimdi alınabilir mi realme 6 pro ile aynı fiyata ama daha iyi özellikleri var

Reaksiyon puanı
6,381
Poco X3 teki ekran sorunlarının yazılımsal olduğu söyleniyor sizce şimdi alınabilir mi realme 6 pro ile aynı fiyata ama daha iyi özellikleri var
Daha iyi özellik her zaman (Ki hatta genellikle) daha iyi deneyim demek değil. Ömrünün daha uzun olması ve yazılım kalitesinden dolayı Realme 6 Pro veya Realme 7 Pro öneririm.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Xiaominin yazılımsal sorunları var.Poco X3 özellik olarak kağıt üzerinde güzel gözüksede yazılım farkından dolayı Realme 6 Pro yada 7 pro almanı tavsiye ederim.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Sorun yazılımsal güncellemeyle düzeltilir. Ön satış fiyatı çok iyiydi ama şu anki fiyatı da fena değil alınır.

I AM ZENCİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Daha iyi özellik her zaman (Ki hatta genellikle) daha iyi deneyim demek değil. Ömrünün daha uzun olması ve yazılım kalitesinden dolayı Realme 6 Pro veya Realme 7 Pro öneririm.
Tamamdır son bir sorum var telefonlar için sıvı soğutma gereklimi genellikle oyun için kullanacağım ısınmasını istemem telefonun

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Tamamdır son bir sorum var telefonlar için sıvı soğutma gereklimi genellikle oyun için kullanacağım ısınmasını istemem telefonun
Pugb, fortnite gibi yüksek grafikli oyunları en ağır ayarlarda uzun süre oynamak için gerekli.

Reaksiyon puanı
6,381
Telefonlar için ekstra soğutma kiti satılıyor mu bilmiyorum.

Şunu diyebilirim ki, telefonu aldığınızda tabii ki çok ısınmayacaktır ama 2,2.5 yıl sonra çok ısınmalar başlayacaktır. Eğer Realme 7 pro veya Relme 6 pro'ya uygun bir soğutma kiti bulabilirseniz, cihaz aşırı ısınmadığı veya aşırı ısınmaya başlamadığı sürece bunu yapmanızı önermem.

Son düzenleme:

I AM ZENCİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Telefonlar için ekstra soğutma kiti satılıyor mu bilmiyorum.

Şunu diyebilirim ki, telefonu aldığınızda tabii ki çok ısınmayacaktır ama 2,2.5 yıl sonra çok ısınmalar başlayacaktır. Eğer Realme 7 pro veya Relme 6 pro'ya uygun bir soğutma kiti bulabilirseniz, cihaz aşırı ısınmadığı veya aşırı ısınmaya başlamadığı sürece bunu yapmanızı önermem.
Yok telefonların içinde oyun telefonları genellikle liquidcool teknolojisi ile donatılmıştır yani sıvı soğutma