Nasıl Beslenmem gerektiğim konusunda en ufak fikrim yok

Bu konuyu okuyanlar

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Nasıl beslenmem gerektiğini cidden bilmiyorum günde 1 saat spor yapıyorum genelde 30dk koşu 45 dk nike programı yada farklı bir şey ancak ne yemem gerektiğini bilmiyorum 6 gündür aynı kilodayım önceden 92 kiloydum 85 e düştüm sonra sporu bırkatım 87.5 oldum sonrasında gene başladım ve 86 yım sofrada haliyle yağda yumurta yağda patares yağda sosis oluyor ben hiç birini yemiyorum kesinlikle domates peynir zeytin ve birazda vücut direkt olarak karbonhidrat yediğimde hızlı kilo almayayım diye yarım dilim ekmek yiyorum bide 1 yumurta öğlen spor yaptıktan sonra 2 yumurta gene aynı peynir falan protein alabileceğim şeyler yada yumurta yoksa yulaf yiyorum geceleri ise ne varsa az yiyorum seçeneğim yok ki çorba içiyorum onun yanında makarna makarnayıda fazlaya kaçmıyorum bir arkadaşım da soslu fıstık pide vb ne varsa tüketiyor ama benden daha fazla kilo veriyor çıldırıcam yemin ederim

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Öğünlerin başında 2 3 bardak su için. Etkisini fazlasıyla gördüm.
Not: Midenizi şişirmeyecek kadar için

Reaksiyon puanı
268
Kilonu takma erkek için 98 bile normaldid kafsna takıyorsan
Yulaf,kefir,peynir,zeytin ezmesi ve vitamşnli yiyecskleri yiyebilirsin Tam buğday, çavdar gibi ekmekleri tüketebilirsin
Şekerde iss sakın yememeye başlama
Dna ve beyşn şekerden beslenir Dna da deoskriboz şekeri bulunur ama abartma

Reaksiyon puanı
1,056
Nasıl beslenmem gerektiğini cidden bilmiyorum günde 1 saat spor yapıyorum genelde 30dk koşu 45 dk nike programı yada farklı bir şey ancak ne yemem gerektiğini bilmiyorum 6 gündür aynı kilodayım önceden 92 kiloydum 85 e düştüm sonra sporu bırkatım 87.5 oldum sonrasında gene başladım ve 86 yım sofrada haliyle yağda yumurta yağda patares yağda sosis oluyor ben hiç birini yemiyorum kesinlikle domates peynir zeytin ve birazda vücut direkt olarak karbonhidrat yediğimde hızlı kilo almayayım diye yarım dilim ekmek yiyorum bide 1 yumurta öğlen spor yaptıktan sonra 2 yumurta gene aynı peynir falan protein alabileceğim şeyler yada yumurta yoksa yulaf yiyorum geceleri ise ne varsa az yiyorum seçeneğim yok ki çorba içiyorum onun yanında makarna makarnayıda fazlaya kaçmıyorum bir arkadaşım da soslu fıstık pide vb ne varsa tüketiyor ama benden daha fazla kilo veriyor çıldırıcam yemin ederim
bende ne yemem gerektiğini bilmiyorum artık allah ne verdiyse ballı lahmacun gibi

Reaksiyon puanı
5,172

Yukarıdaki linkten günlük kalori ihtiyacını hesaplayıp yiyeceğin besnin kalorisini google üzerinden aratabilirsin.

Eğer bunu yaparsan muhtemelen peynir ve zeytinin kalorisinin patates kızartmasından çok daha fazla olduğunu göreceksin. Yada makarnanında bir çok besine göre daha az kalorili olduğunu.

Gün sonunda aldığın toplam kalori linkdeki toplam harcadığın kaloriden az olursa kilo vereceksin demektir:)

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Çok yapılan bir yanlışı söyleyeyim;

Yemek yerken su içilmez. Buna kola, fanta, ayran vsde dahil. Şişersiniz, kilo alırsınız, üstüne yediğiniz yemeğin vitamininden de olursunuz.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
cevaplarınız için teşekkür ederim bu işte bilgili olan birisinden bilgi aldım

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Skinny fat olmak istemiyorsan protein alımın yüksek olmalı, günde 180-200 gram protein alman lazım. Tavuk göğsü, yumurta beyazı öneririm sağlıklı yağ da alman lazım günde 2 kaşık zeytinyağı içmeni öneririm. Kardioyu yani koşuyu çok yapmanı önermem çünkü testesteron hormonunu düşürüyor bu da kas kaybı demek.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Skinny fat olmak istemiyorsan protein alımın yüksek olmalı, günde 180-200 gram protein alman lazım. Tavuk göğsü, yumurta beyazı öneririm sağlıklı yağ da alman lazım günde 2 kaşık zeytinyağı içmeni öneririm. Kardioyu yani koşuyu çok yapmanı önermem çünkü testesteron hormonunu düşürüyor bu da kas kaybı demek.
hocam nike ve kuzenimin tavsiylerine uyuyorum oda sizin gibi şeyleri söylemişti bu aralar cidden az protein alıyorum bunu farkettim nike programında yarın güç toplama güne öbürsü gün ise 45 dk koşu kardio yani

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
hocam nike ve kuzenimin tavsiylerine uyuyorum oda sizin gibi şeyleri söylemişti bu aralar cidden az protein alıyorum bunu farkettim nike programında yarın güç toplama güne öbürsü gün ise 45 dk koşu kardio yani
Skinny Fat'i araştırmanı tavsiye ederim öyle görünmek istemezsen proteini yüksek alman gerek, yoksa çok büyük pişmanlık yaşarsın keşke obez olsaydım da böyle olmasaydım dersin.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Skinny Fat'i araştırmanı tavsiye ederim öyle görünmek istemezsen proteini yüksek alman gerek, yoksa çok büyük pişmanlık yaşarsın keşke obez olsaydım da böyle olmasaydım dersin.
göğüs kasları daha büyük olsa sıkıntı yok da işte fazla küçük sanki

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
bugün 140g protein almışım ancak yağda 80g yumartayı 2 den 1 e düşrümenin vakti gelmiş herhalde çünkü sabah 2 öğlen 2 yediğim oluyor yumurtada yağ proteinden biraz daha fazla bugün 2 tane yedim sadece

emreebarutt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Bol su yağ yakar ama mideniz bulanmiyacak kadar günde 3-4ideal