Türk.net İyi hizmet veriyormu

Bu konuyu okuyanlar

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Soru açık 100 mbps internet alıcaz.Bir sorun çıkarmı

Baran Buba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Müşteri Hizmetlerinden çok şikayetçi olan var önermem

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Hızı düşük verebilirler. Kopma olabilir. Ve ayrıca abonelik yapmak 2dk iptal etmek 7 gün sürüyor. Hiç bulaşmayın derim. Kablonet öneririm.

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Kablonet altyapı olması lazım her yerde yoktur.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum sorunsuz hizmet alıyorum. Alt yapı 80 kaldırıyor bende 70 tanımlı sorunsuz kullanıyorum.

Eğer TürkNet bağlatırsanız bu kodu görevliye ileterek hem siz hem de ben bir ay ücretsiz kullanım hakkı kazanırız

TürkNet Davet kodu: CQC74EA17AUY

75 altına düşermi hız düşüklüğü yaşarmıyım
Genelde sitede yazan hızı verebiliyorlar şu anda bağlı bir internet hattınız varsa hat değerlerine bakarak yorum yapabiliriz eğer yoksa sitede yazan hıza yakın bir değerde hız alırsınız.

White Ravens

Öğrenci
Reaksiyon puanı
95
Sitesinden sorguladım en fazla 100 mbps veriyormuş.Sıkıntı yaşatırmı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim tek isteğim mbps nin 75 in altına düşmemesi düşermi 100 mbps paket alırsam
Ben abone olurken de "Aktif altyapımızdasınız 100'e kadar sınırsız abone olabilirsiniz" diyordu.
Telefonda da 75 Mbps rahat alırsınız diyorlardı. Abone olduktan sonra 15 Mbps bile göremedim.
Sebep olarak "santrale uzaksınız" diyorlardı.
Son dönemlerde TurkNet kaynaklı bir sorundan dolayı maksimum 3.5 Mbps veriyorlardı.
Eylül ayında da 3 hafta boyunca falan hiç internet veremediler.

Bu internetsiz dönemde de binanın hemen önünde saha dolabı vardı, oraya gelen TT Saha ekibinin yanına gidip konuştum.
Teknik ekip elemanı bana bu saha dolabının fiber olduğunu ve benim binanın 100 Mbps'e kadar sorunsuz internet hizmeti alabildiğini söyledi.
O sırada da benim binanın 3 arka sokağındaki bir dairenin testini yapıyorlardı ve o dairenin 92 Mbps internet aldığını bana gösterdi.

Ben de sorunumu özetledim, böyle bir olay yaşıyorum dedim.
Bana şunu söyledi;
TurkNet bunu hep yapıyor. TürkTelekom'a kira ödememek için tutturmuş YAPA diye bir şey, kendi santralinden internet vermeye çalışıyor ama düzgün altyapısı yok. Senin portun da büyük ihtimalle ___ caddesindeki santralde. Neredeyse 1500-2000 mt. mesafe var. Yani 4 Mbps'ten yukarı hız göremezsin. Senin portu buraya alsınlar 100 Mbps'e kadar sıkıntısız hız alırsın, söyle onlara ____ kodlu saha dolabına taşısınlar senin portunu, hız sorunun çözülür.

Daha sonra bu şekilde talep oluşturdum, "aktarım süresinde en fazla 24 saat kesinti olur" demişlerdi. 2 hafta internet vermediler.
Neyse, sonuç olarak TT dolabına taşıttım. Max 35/6 hız veriyorlar şu an.
Daha yukarısını da alabiliyorum ama bunun için ekstra ücretler talep ediyorlar.

Sonuç olarak şunu demek istiyorum.
TT'nin altyapısı ve dolabını TurkNet aboneliği ile kullanmak yerine, ya TT üzerinden abonelik al ya da başka bir firma ile anlaş.
Çünkü TurkNet'in müşteri desteği yok. Bir sorun veya aksaklık yaşasan bile çok büyük sıkıntılar çekiyorsun.

İyi forumlar.

Baran Buba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Ben abone olurken de "Aktif altyapımızdasınız 100'e kadar sınırsız abone olabilirsiniz" diyordu.
Telefonda da 75 Mbps rahat alırsınız diyorlardı. Abone olduktan sonra 15 Mbps bile göremedim.
Sebep olarak "santrale uzaksınız" diyorlardı.
Son dönemlerde TurkNet kaynaklı bir sorundan dolayı maksimum 3.5 Mbps veriyorlardı.
Eylül ayında da 3 hafta boyunca falan hiç internet veremediler.

Bu internetsiz dönemde de binanın hemen önünde saha dolabı vardı, oraya gelen TT Saha ekibinin yanına gidip konuştum.
Teknik ekip elemanı bana bu saha dolabının fiber olduğunu ve benim binanın 100 Mbps'e kadar sorunsuz internet hizmeti alabildiğini söyledi.
O sırada da benim binanın 3 arka sokağındaki bir dairenin testini yapıyorlardı ve o dairenin 92 Mbps internet aldığını bana gösterdi.

Ben de sorunumu özetledim, böyle bir olay yaşıyorum dedim.
Bana şunu söyledi;
TurkNet bunu hep yapıyor. TürkTelekom'a kira ödememek için tutturmuş YAPA diye bir şey, kendi santralinden internet vermeye çalışıyor ama düzgün altyapısı yok. Senin portun da büyük ihtimalle ___ caddesindeki santralde. Neredeyse 1500-2000 mt. mesafe var. Yani 4 Mbps'ten yukarı hız göremezsin. Senin portu buraya alsınlar 100 Mbps'e kadar sıkıntısız hız alırsın, söyle onlara ____ kodlu saha dolabına taşısınlar senin portunu, hız sorunun çözülür.

Daha sonra bu şekilde talep oluşturdum, "aktarım süresinde en fazla 24 saat kesinti olur" demişlerdi. 2 hafta internet vermediler.
Neyse, sonuç olarak TT dolabına taşıttım. Max 35/6 hız veriyorlar şu an.
Daha yukarısını da alabiliyorum ama bunun için ekstra ücretler talep ediyorlar.

Sonuç olarak şunu demek istiyorum.
TT'nin altyapısı ve dolabını TurkNet aboneliği ile kullanmak yerine, ya TT üzerinden abonelik al ya da başka bir firma ile anlaş.
Çünkü TurkNet'in müşteri desteği yok. Bir sorun veya aksaklık yaşasan bile çok büyük sıkıntılar çekiyorsun.

İyi forumlar.
Vahit abi ne yaptın

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Ben Ocaktan beri kullanıyorum. 75 mbps pakette 85-95 mbps hız alıyorum. Genel olarak memnunum geçecek olursan davet kodum var sende bende 1 ay bedava kullanalım. QUO88YI28HHD

sozmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Ben Ocaktan beri kullanıyorum. 75 mbps pakette 85-95 mbps hız alıyorum. Genel olarak memnunum geçecek olursan davet kodum var sende bende 1 ay bedava kullanalım. QUO88YI28HHD
1 ay bedava kullanmak için bu kötülüğe sürükleme bence adamı pişman olursun bende 1 ay bedava kullanmak için geçtim fakat 2. ay bıraktım sürekli kesinti ping süresi reklamlarda tamamen abartı ping süresi çok yüksek bence uzak durmalısın.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
1 ay bedava kullanmak için bu kötülüğe sürükleme bence adamı pişman olursun bende 1 ay bedava kullanmak için geçtim fakat 2. ay bıraktım sürekli kesinti ping süresi reklamlarda tamamen abartı ping süresi çok yüksek bence uzak durmalısın.
Açıkçası kötülük olan yeri ben göremiyorum. YAPA'da da Türk Telekom alt yapısında da hizmetim var. YAPA'da 50 indirme 30 Yükleme hızı alıyorum, TT alt yapısında da 75 indirme 8 yükleme alıyorum. Yukarıdaki arkadaşın başına YAPA'da böyle bir olay gelmiş açıkçası ilk defa bu olayla karşılaşan birisi değil şanssızlık ama netice itibariyle şu an istediği hızı alabiliyor.

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Açıkçası kötülük olan yeri ben göremiyorum. YAPA'da da Türk Telekom alt yapısında da hizmetim var. YAPA'da 50 indirme 30 Yükleme hızı alıyorum, TT alt yapısında da 75 indirme 8 yükleme alıyorum. Yukarıdaki arkadaşın başına YAPA'da böyle bir olay gelmiş açıkçası ilk defa bu olayla karşılaşan birisi değil şanssızlık ama netice itibariyle şu an istediği hızı alabiliyor.
Bana kesintisiz pingin az olduğu en fazla 120 tl olan bir paket önerirmisiniz.Bir operatör önerirmisiniz

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Bana kesintisiz pingin az olduğu en fazla 120 tl olan bir paket önerirmisiniz.Bir operatör önerirmisiniz
Ping için şunu söyleyebilirim. Rainbow Six'te 60-65 arası pingim oluyor. Valorantta 12-15 arası pingim oluyor. Kullandığım paket 100 download 8 upload veren paket fiyatı 95₺ olması lazım.

Şuraya TürkTelekom alt yapısındaki TürkNet hizmetimin speedtest sonuçlarını atayım. Kararı kendiniz verin. (Bağlı olan 1 Bilgisayar - Kablolu, testin yapıldığı cihaz, 3 adet telefon bağlıyken yapıldı)

PİXEL BEY

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Bana kesintisiz pingin az olduğu en fazla 120 tl olan bir paket önerirmisiniz.Bir operatör önerirmisiD alt yapı varsa
Alt yapı varsa dostum kablonet al 90tl ye 100mbs alıyorum pingi oldukça az çok ben oldukça memnunum akşamları internet hızı %50 ye kadar düşüyor ama 20.00 ile saat 24.00 arası 100mbs den 48 e düşüyor bilmiyorum bende neden oluyor ama varsa direk al

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
150 TL yapabilirsen SUPERBOX
Süperbox'u da kullandım stabil olmuyor. Yayın açıyordum bir aralar aniden hız düşüyor vs. sıkıntı oluyor. VDSL veya Fiber alt yapın yoksa süperbox mantıklı ama bu ikisinden birisi varsa kesinlikle mantıksız. Hepsini kullandığımdan biliyorum :(

White Ravens

Öğrenci
Reaksiyon puanı
95
Aslında firmanın tek sorunu YAPA veya hız sorunu değil.
İmzalı sözleşmede "ücretsiz kurulum + 1 ay bedava" yazmasına rağmen aylık 30 TL şeklinde 3 aylık kurulum taksidi aldılar.
Müşteri hizmetleri olmadığı için sitelerinde destek kaydı açarak sorunu çözmeye çalıştık.
Bu süreçte de sorunu çözmediler ve faturaları 75 TL yerine 105 TL olarak gönderdiler.
Faturalardaki hatayı düzeltmedikleri için ve bu tantana günlerce sürdüğü için ekstra gecikme faizi ve hat açma-kapama ücretlerini de faturaya yansıttılar.
Bu konu ile ilgili açtığım destek kaydı ve aramaları da tek taraflı olarak kapatıyorlar.
Bu olayın karşılığı net şekilde "dolandırıcılık" mesela.

Veya Kasım ayında ödediğim ve kapatılmış olan bir fatura için Ocak ayında abone olunan telefon numarasını arayıp "Kasım ayını eksik ödemişsiniz 15 TL'lik eksik var, faturanın son günü geliyor. Eğer ödemezseniz internet kesilecek ve önümüzdeki ay faturasına hat açma kapama ücreti eklenecektir" demişlerdi.
(Eksik ödeme gibi bir seçenek yok, fatura öderken fiyatı siz girmiyorsunuz. Borcunuz sistemde ne kadar görünüyorsa ATM'den sadece onu ödeyebiliyorsunuz.)

Bu ayın faturası da TurkNet çalışanlarına görünüyor ama TurkNet sitesine girdiğim zaman 0 TL olarak görünüyor. İstesem de ödeyebileceğim bir fatura yok ama onların sisteminde "ödemedi" olarak görünüyorum. 1 haftadır da bunu düzeltemediler.
En son "hatanızdan dolayı faiz eklemezsiniz umarım" yazmıştım ama bekliyoruz işte.

Bunun gibi daha bir çok sıkıntı var. ŞikayetVar sitesinde 6 aylık dönemi görselleri ile birlikte paylaşmıştım. Aşağıdaki linkten yazdığım mesajı ve aşağıya eklediğim ekstra yorumdan fatura detaylarını görebilirsiniz.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Ben memnunum ama bir sorun olursa karşında muhatap bulamazsın çözümü de çok zor olur. Alt yapın sağlamsa bir problem çıkmazsa geç, onun dışında geçme.