Türk.net İyi hizmet veriyormu

daily.Chavo

Profesör

Umut Çelik

Profesör
Hızı düşük verebilirler. Kopma olabilir. Ve ayrıca abonelik yapmak 2dk iptal etmek 7 gün sürüyor. Hiç bulaşmayın derim. Kablonet öneririm.

Airbus

Asistan
Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum sorunsuz hizmet alıyorum. Alt yapı 80 kaldırıyor bende 70 tanımlı sorunsuz kullanıyorum.

Eğer TürkNet bağlatırsanız bu kodu görevliye ileterek hem siz hem de ben bir ay ücretsiz kullanım hakkı kazanırız

TürkNet Davet kodu: CQC74EA17AUY

75 altına düşermi hız düşüklüğü yaşarmıyım
Genelde sitede yazan hızı verebiliyorlar şu anda bağlı bir internet hattınız varsa hat değerlerine bakarak yorum yapabiliriz eğer yoksa sitede yazan hıza yakın bir değerde hız alırsınız.

White Ravens

Öğrenci
Sitesinden sorguladım en fazla 100 mbps veriyormuş.Sıkıntı yaşatırmı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim tek isteğim mbps nin 75 in altına düşmemesi düşermi 100 mbps paket alırsam
Ben abone olurken de "Aktif altyapımızdasınız 100'e kadar sınırsız abone olabilirsiniz" diyordu.
Telefonda da 75 Mbps rahat alırsınız diyorlardı. Abone olduktan sonra 15 Mbps bile göremedim.
Sebep olarak "santrale uzaksınız" diyorlardı.
Son dönemlerde TurkNet kaynaklı bir sorundan dolayı maksimum 3.5 Mbps veriyorlardı.
Eylül ayında da 3 hafta boyunca falan hiç internet veremediler.

Bu internetsiz dönemde de binanın hemen önünde saha dolabı vardı, oraya gelen TT Saha ekibinin yanına gidip konuştum.
Teknik ekip elemanı bana bu saha dolabının fiber olduğunu ve benim binanın 100 Mbps'e kadar sorunsuz internet hizmeti alabildiğini söyledi.
O sırada da benim binanın 3 arka sokağındaki bir dairenin testini yapıyorlardı ve o dairenin 92 Mbps internet aldığını bana gösterdi.

Ben de sorunumu özetledim, böyle bir olay yaşıyorum dedim.
Bana şunu söyledi;
TurkNet bunu hep yapıyor. TürkTelekom'a kira ödememek için tutturmuş YAPA diye bir şey, kendi santralinden internet vermeye çalışıyor ama düzgün altyapısı yok. Senin portun da büyük ihtimalle ___ caddesindeki santralde. Neredeyse 1500-2000 mt. mesafe var. Yani 4 Mbps'ten yukarı hız göremezsin. Senin portu buraya alsınlar 100 Mbps'e kadar sıkıntısız hız alırsın, söyle onlara ____ kodlu saha dolabına taşısınlar senin portunu, hız sorunun çözülür.

Daha sonra bu şekilde talep oluşturdum, "aktarım süresinde en fazla 24 saat kesinti olur" demişlerdi. 2 hafta internet vermediler.
Neyse, sonuç olarak TT dolabına taşıttım. Max 35/6 hız veriyorlar şu an.
Daha yukarısını da alabiliyorum ama bunun için ekstra ücretler talep ediyorlar.

Sonuç olarak şunu demek istiyorum.
TT'nin altyapısı ve dolabını TurkNet aboneliği ile kullanmak yerine, ya TT üzerinden abonelik al ya da başka bir firma ile anlaş.
Çünkü TurkNet'in müşteri desteği yok. Bir sorun veya aksaklık yaşasan bile çok büyük sıkıntılar çekiyorsun.

İyi forumlar.

Baran Buba

Öğrenci
Ben abone olurken de "Aktif altyapımızdasınız 100'e kadar sınırsız abone olabilirsiniz" diyordu.
Telefonda da 75 Mbps rahat alırsınız diyorlardı. Abone olduktan sonra 15 Mbps bile göremedim.
Sebep olarak "santrale uzaksınız" diyorlardı.
Son dönemlerde TurkNet kaynaklı bir sorundan dolayı maksimum 3.5 Mbps veriyorlardı.
Eylül ayında da 3 hafta boyunca falan hiç internet veremediler.

Bu internetsiz dönemde de binanın hemen önünde saha dolabı vardı, oraya gelen TT Saha ekibinin yanına gidip konuştum.
Teknik ekip elemanı bana bu saha dolabının fiber olduğunu ve benim binanın 100 Mbps'e kadar sorunsuz internet hizmeti alabildiğini söyledi.
O sırada da benim binanın 3 arka sokağındaki bir dairenin testini yapıyorlardı ve o dairenin 92 Mbps internet aldığını bana gösterdi.

Ben de sorunumu özetledim, böyle bir olay yaşıyorum dedim.
Bana şunu söyledi;
TurkNet bunu hep yapıyor. TürkTelekom'a kira ödememek için tutturmuş YAPA diye bir şey, kendi santralinden internet vermeye çalışıyor ama düzgün altyapısı yok. Senin portun da büyük ihtimalle ___ caddesindeki santralde. Neredeyse 1500-2000 mt. mesafe var. Yani 4 Mbps'ten yukarı hız göremezsin. Senin portu buraya alsınlar 100 Mbps'e kadar sıkıntısız hız alırsın, söyle onlara ____ kodlu saha dolabına taşısınlar senin portunu, hız sorunun çözülür.

Daha sonra bu şekilde talep oluşturdum, "aktarım süresinde en fazla 24 saat kesinti olur" demişlerdi. 2 hafta internet vermediler.
Neyse, sonuç olarak TT dolabına taşıttım. Max 35/6 hız veriyorlar şu an.
Daha yukarısını da alabiliyorum ama bunun için ekstra ücretler talep ediyorlar.

Sonuç olarak şunu demek istiyorum.
TT'nin altyapısı ve dolabını TurkNet aboneliği ile kullanmak yerine, ya TT üzerinden abonelik al ya da başka bir firma ile anlaş.
Çünkü TurkNet'in müşteri desteği yok. Bir sorun veya aksaklık yaşasan bile çok büyük sıkıntılar çekiyorsun.

İyi forumlar.
Vahit abi ne yaptın

Fakehero

Profesör
Ben Ocaktan beri kullanıyorum. 75 mbps pakette 85-95 mbps hız alıyorum. Genel olarak memnunum geçecek olursan davet kodum var sende bende 1 ay bedava kullanalım. QUO88YI28HHD