katılımsız proğram eklemek windows iso

Bu konuyu okuyanlar

eskehacettepe

Doçent
Reaksiyon puanı
108
selamün aleyküm yazılımcı arkadaş varmı bilgisayarım bozulduda of ya
Arkadaşlar katılımsız program yapmak için arka planda otomatik kurması için internette araştırdım ve. Şimdi bu yazılım ile diyelim kendim için NTLite yazılımını kullanarak Windows 10 ISO dosyasına programları resmi sitesinden indirerek katılımsız programa çevirmek istiyorum. Öyle bir şey yapmak istiyorum ki, Windows 10 kurulum esnasında programları da kursun yani kendi arka planda Next Next Next desin. Bunu hangi komutla yaparım? Chrome WinRAR Zoom gibi programları eklemek istiyorum.
Konudaki gibi nasıl yapabilirim?

Windows 10 ISO dosyasını poweriso, ultraiso vb. uygulamalar kullanarak Source dizini içine daha evvelden oluşturulan dizinlere, sırası ile örneğin: $OEM$\$$\setup\scripts altına setupcomplete CMD dosyasına kurulması gereken programın parametreleri eklenerek yapılabilmekte, Windows masaüstü hazırlanma sürecinde eklenen programlar kuruluma geçer ekleme işlemi bitince açılan ISO kalıbı aynı şekilde kaydedilip işlem tamamlanır.

Parametre eklenmezse eğer, normal kurulum olarak kullanıcı kendi manuel şekilde kurulumu yapar.
Programların yanısıra Windows sisteminin çalışması istenilmeyen hizmetlerin devre dışı bırakılması ilgili komutlar dahi eklenebilir tabii ki örneğin Windows Update Defender printer hizmetleri vs.
setupcomplete CMD dosyası örnek içeriği:
Sürprizbozan: Göster.
@echo off.
"%WINDIR%\Setup\scripts\PROGRAM1.exe" /parametresi.
"%WINDIR%\Setup\scripts\PROGRAM2.exe" /parametresi.
"%WINDIR%\Setup\scripts\PROGRAM3.exe" /parametresi.
Del /Q /F "%0"
Katılımsız program hazırlama paketleme işlemlerini smartinstall Maker'ın yanı sıra, 7ZIP sfx, WinRAR SFX yöntemleriyle setup hazırlama beraberinde Install Shield Premier ve Emco MSI builder gelişmiş uygulamalardan istifade ederek birçok benzer katılımsız setup data Cab MSI vb paketlemeleri en hızlı şekilde yapabilirsiniz.
Çözemedim ISO olayını arkadaşlar maddi durumum da yok morallerde bozuk sizi özdüysem özür dilerim arkadaşlar

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
selamün aleyküm yazılımcı arkadaş varmı bilgisayarım bozulduda of ya
Arkadaşlar katılımsız program yapmak için arka planda otomatik kurması için internette araştırdım ve. Şimdi bu yazılım ile diyelim kendim için NTLite yazılımını kullanarak Windows 10 ISO dosyasına programları resmi sitesinden indirerek katılımsız programa çevirmek istiyorum. Öyle bir şey yapmak istiyorum ki, Windows 10 kurulum esnasında programları da kursun yani kendi arka planda Next Next Next desin. Bunu hangi komutla yaparım? Chrome WinRAR Zoom gibi programları eklemek istiyorum.
Konudaki gibi nasıl yapabilirim?

Windows 10 ISO dosyasını poweriso, ultraiso vb. uygulamalar kullanarak Source dizini içine daha evvelden oluşturulan dizinlere, sırası ile örneğin: $OEM$\$$\setup\scripts altına setupcomplete CMD dosyasına kurulması gereken programın parametreleri eklenerek yapılabilmekte, Windows masaüstü hazırlanma sürecinde eklenen programlar kuruluma geçer ekleme işlemi bitince açılan ISO kalıbı aynı şekilde kaydedilip işlem tamamlanır.

Parametre eklenmezse eğer, normal kurulum olarak kullanıcı kendi manuel şekilde kurulumu yapar.
Programların yanısıra Windows sisteminin çalışması istenilmeyen hizmetlerin devre dışı bırakılması ilgili komutlar dahi eklenebilir tabii ki örneğin Windows Update Defender printer hizmetleri vs.
setupcomplete CMD dosyası örnek içeriği:
Sürprizbozan: Göster.
@echo off.
"%WINDIR%\Setup\scripts\PROGRAM1.exe" /parametresi.
"%WINDIR%\Setup\scripts\PROGRAM2.exe" /parametresi.
"%WINDIR%\Setup\scripts\PROGRAM3.exe" /parametresi.
Del /Q /F "%0"
Katılımsız program hazırlama paketleme işlemlerini smartinstall Maker'ın yanı sıra, 7ZIP sfx, WinRAR SFX yöntemleriyle setup hazırlama beraberinde Install Shield Premier ve Emco MSI builder gelişmiş uygulamalardan istifade ederek birçok benzer katılımsız setup data Cab MSI vb paketlemeleri en hızlı şekilde yapabilirsiniz.
Çözemedim ISO olayını arkadaşlar maddi durumum da yok morallerde bozuk sizi özdüysem özür dilerim arkadaşlar
Uygulamaları,sonradan kurmak o kadar zor mu ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

J3aDEM |S-D

Asistan
Reaksiyon puanı
126
Tahmin edeyim bir bilgisayarcıda çalışıyorsunuz veya staj görüyorsunuz. Bunun için fare (Mouse.) hareketlerini tekrarlayan bir program ile yapabilirsiniz.
Sizin yerinize otomatik tıklama yapar.
Önceden oyunlarda kullanırdım. Artık ihtiyacım yok.

HABAR

Asistan
Reaksiyon puanı
456
İki ay önce aynı üyenin konusuna cevap yazmıştım sanırım.

amazoom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
adam bir soru sormuş ona çözüm getirileceğine kırk dereden su getirmişler pes doğrusu ve aynı sorunun cevabını bende almak istiyorum ama forumda bulamadım..

eskehacettepe

Doçent
Reaksiyon puanı
108
ben sadece windows isoyu öğrenmek istiyorum katılımsız program ve güncelleme eklemeyi kimseyle dalga geçmiyorum öğrenci değilim hiçbirşeyde kendim öğrenmek istiyorum dışarıya para vermemek için sigaram yok alkolum da kimseyede kötülüğüm olmadı benim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

aynen ya