7000-7500 TL RTX 2060 Sistem Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

papilioned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Merhaba arkadaşlar, oyun amacı ile belirttiğim bütçede (7000,maksimum 7500 TL) bir sistem toplamak istiyorum.
Bu fiyatlara çıkabilmiş iken RTX 2060'lı bir sistem toplamak mantıklı olur diye düşünüyorum, ancak arada kaldığım hazır sistemler bulunuyor, hem bunlar hakkındaki görüş, düşünce ve önerilerinizi hem de eş değer düzeyde öncelikle olarak Hazır Sistem ardından da tek bir yerden parça parça toplama tavsiyesinde bulunmanızı rica edeceğim, teşekkürler.

1- Battle Bronze [webtekno] (Özelleştirmeler ile 7500 TL biraz aşıyor )

2-Elraenn Parva(Özelleştirmeler ile 6700 TL ediyor,GTX 1660 S ile)
Elraenn Parva - inventus

3- JAHO-2060V (Özelleştirmeler ile 7500 TL ediyor )

Genel olarak, firma kalitesi/güvenilirliği gibi etkenleri de göz önünde bulundurursak bu 3 firma arasında kalıyorum, deneyim sahibi arkadaşlarımız fikir, düşünce ve önerilerini paylaşır ise minnettar olurum.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Tavsiyem.itopya.
kl.PNG

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
İnventustaki sistem o fiyata alınmaz. İnventusun yayıncı ismiyle sattığı sistemlerde pahalı olmayan sistem görmedim. Ben olsam kasa psu farkı ile İtopyadakini alırdım. SSDyi de değiştirmeniz iyi olur. Kronik sorunlu bir SSD

papilioned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Öneri için teşekkürler fakat 2060’lı sistem diye belirtmiştim,sağolun ??
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnventustaki sistem o fiyata alınmaz. İnventusun yayıncı ismiyle sattığı sistemlerde pahalı olmayan sistem görmedim. Ben olsam kasa psu farkı ile İtopyadakini alırdım. SSDyi de değiştirmeniz iyi olur. Kronik sorunlu bir SSD
Evet farkındayım ürün kaliteleri tek tek düşününce iyi fakat piyasasının üzerinde olduğu konusunda hem fikirim ancak İnventus firmasından alışveriş yapıpta şikayeti olan veya sorun yaşayan da hiç rastlamadım,biraz lükse kaçıyor tercihen sanırım.

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Bu fiyata daha iyi pc toplanır ama ?

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Öneri ve tavsiyelerinizi rica edebilirim.
Pardon senin linklere bakmadan bodoslama atladım :) İtopya ve incehesap güzel. İtopyadaki için konusuyorum 3200mhz veya üstü ram tercihini unutma derim ve anakartta MSI B450-A PRO MAX tercih eten çok iyi olur. Ama ben itopyadan ne aldıysam bozuk çıktı onu da ekleyeyim :D

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Pardon senin linklere bakmadan bodoslama atladım :) İtopya ve incehesap güzel. İtopyadaki için konusuyorum 3200mhz veya üstü ram tercihini unutma derim ve anakartta MSI B450-A PRO MAX tercih eten çok iyi olur. Ama ben itopyadan ne aldıysam bozuk çıktı onu da ekleyeyim :D
Neden bozuk çıkıyor ki?Adamlar kullanılmış malları falan mı satıyorlar?

aimnil

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Kapalı kutu da gönderdiler başka yerden aldıklarımda açık kutu çok çıktı ama bunlar hep kapalı kutu gelmesine rağmen niye öyle oldu anlamadım. Açılmamış kapalı kutu olduğu için firmayı da suçlayamıyorum ama 3 tane şey aldım 3 ü de bozuk çıktı para iade yaptılar benim şanssızlığım da olabilir ama artık almıyorum ordan birşey :):):)

papilioned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Tavsiye ve paylaşım için teşekkürler?

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Bende Sinerji'den şöyle G5C678PC kodlu Özel Toplama Bilgisayar bir sistem topladım.
RTX2060 var.İsterseniz bakın.

Bir de PSU'yu Zalman marka 650W 80+ olanla değiştirdim.

Son düzenleme:

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Öneri için teşekkürler fakat 2060’lı sistem diye belirtmiştim,sağolun ??

Evet farkındayım ürün kaliteleri tek tek düşününce iyi fakat piyasasının üzerinde olduğu konusunda hem fikirim ancak İnventus firmasından alışveriş yapıpta şikayeti olan veya sorun yaşayan da hiç rastlamadım,biraz lükse kaçıyor tercihen sanırım.
İnventus konusunda öyle düşünmüyorum. Derdim sorun yaşamamak ve garanti konusunda tam hizmet almak olsa Vatan duruyorken inventustan ürün almam şahsen.

papilioned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Bende Sinerji'den şöyle G5C678PC kodlu Özel Toplama Bilgisayar bir sistem topladım.
RTX2060 var.İsterseniz bakın.

Bir de PSU'yu Zalman marka 650W 80+ olanla değiştirdim.
Gayet iyi gözüküyor, peki kasanın hava akışı nasıl ve Zotac ekran kartı ile ilgili bir problem yaşar mıyım?

Hocam illa rtx 2060 derseniz bu sistmi yaptım iyi oldu bkn bi

Çok sağolun,bu sistem de gayet iyi görünüyor,aynı soruyu soracağım,kasa hava akışı ve Zotac marka hakkında sorun yaşar mıyım?

İnventus konusunda öyle düşünmüyorum. Derdim sorun yaşamamak ve garanti konusunda tam hizmet almak olsa Vatan duruyorken inventustan ürün almam şahsen.
Anladım,teşekkür ederim,dikkate alacağım

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Gayet iyi gözüküyor, peki kasanın hava akışı nasıl ve Zotac ekran kartı ile ilgili bir problem yaşar mıyım?

Çok sağolun,bu sistem de gayet iyi görünüyor,aynı soruyu soracağım,kasa hava akışı ve Zotac marka hakkında sorun yaşar mıyım?

Kasayı daha iyi hava alabilen bir kasa ile değiştirdim.
R82GBU1E kodlu Özel Toplama Bilgisayar
Zotac marka da iyidir.Yani sorun çıkarmaz.MSİ veya ASUS pahalı oluyor.Aynı model ekran kartı.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044

Zotac iyidir hocam olumlu yorumları var bnm grdüğüm öyle en azından bnm sistem yerinde oldu alırsnız hayırlı olsun simdiden

Son düzenleme:

papilioned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Zotac iyidir hocam olumlu yorumları var bnm grdüğüm öyle en azından bnm sistem yerinde oldu alırsnız hayırlı olsun simdiden
Evet gayet iyi toplama oldu,birkaç değişiklik ile alabilirim,biraz daha araştırıp öyle karar vereceğim,emeğine sağlık,çok teşekkür ederim ??

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Evet gayet iyi toplama oldu,birkaç değişiklik ile alabilirim,biraz daha araştırıp öyle karar vereceğim,emeğine sağlık,çok teşekkür ederim ??
İşlemci, ve ekran kartını değiştirmeyin hocam bu haliyle iyi 500gb ssd de iyi onuda değiştirmyin önmli değil hocam yrdmcı olabldiysek sorun forumlarda hemen almayın zaten

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Bence Jaho sistemi iyi.

papilioned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19

STB

Müdavim
Reaksiyon puanı