Soru PS 5 + 4K Televizyon + RTX 2060/GTX 1660 Ti vs RTX 3060 Ti sistem

Bu konuyu okuyanlar

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Arkadaşlar biliyorsunuz ben sistem toplayacaktım borçlar vardı toplayamamistim borçlar bitti dolar oldu 18 alamadık şimdi düşüşte gibi bazı ekonomistler ilk 3 ayın kritik olduğunu söylüyor. Bizim televizyon baya eski bir televizyon
Kardeşim Marvel hayranı Spiderman oyunlarını özellikle oynamak istiyor. Konsol alırsam PS alırım çünkü özel oyunları güzel. Oyunları erken bitiremeyecegim çünkü her gün evde değilim yurtta kalıyorum oyunları para biriktirip almayı düşünüyorum.
PS 5 15.000 TL lik haliyle alamam araştırdığım kadarıyla vatan mağazalarında stok olabiliyormuş ve 7500 TL civarına alabiliyoruz yanına bir kolla 8500 oluyor.
Bilgisayarda RTXin verdiği keyif güzel rtx 3060 ti çok daha güçlü biliyorum. PS 5 + TV + rtx 2060/GTX 1660ti sistem al derseniz TV önerileriniz neler
Televizyonla 4k FIFA/pes keyfi de güzel olur.
Sizce ne alınmalı hangisi daha mantıklı olur.
Bilgisayarda sahip olduğum oyunlar
Rdr2 horizon zero dawn Naruto shipudden ultimate ninja storm 4 witcher 3 ark survival evolved Batman Arkham asylum City knigh apex legends LoL valorant GTA 5 watch dogs 2 gibi oyunlar
Bütçe maksimum 30.000 TL

KaanStinson

Asistan
Reaksiyon puanı
191
yurtta kalıyorum diyorsun ben senin yerinde olsaydım laptop alırdım şahsen yanına da ps5 ve televizyon yeterdi

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
yurtta kalıyorum diyorsun ben senin yerinde olsaydım laptop alırdım şahsen yanına da ps5 ve televizyon yeterdi
Hocam bence laptopa gerek yok zaten bilgisayar eve de lazım laptop alsam hepten koparım derslerden

Bella Ciao

Profesör
Reaksiyon puanı
3,193
PS5+RTX 2060

PS için Spider Man oynu çok iyi, RTX 2060 zaten RTX ve DLSS'eye sahip.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
PS5+RTX 2060

Hocam televizyon önerebilir misiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

PS5+RTX 2060

Birde hocma rtx 2060 Naruto shipudden ultimate ninja storm 4 oyununda ne kadar FPS verir 1080p de memnun eder mi

Peki hocam rtx 2060 sistem ne kadar dayanır ultra olmasa da çözünürlük düşürmeden kaç sene akıcı oynayabilirim

Son düzenleme:

Bella Ciao

Profesör
Reaksiyon puanı
3,193
Ultra gereksix bence very high + dlss götürür, monitör televizyonlardan anlamıyorum hocam maalesef

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Ultra gereksix bence very high + dlss götürür, monitör televizyonlardan anlamıyorum hocam maalesef
Peki hocam çok yüksek ve dlss ile kaç yıl götürür valorant LoL gibi oyunlardan kaç FPS alırım rekabetçi oyunlardan iyi verim alabilmem için AMD tercih etmem gerekiyor değil mi
144hznin hakkını verir mi

Bella Ciao

Profesör
Reaksiyon puanı
3,193
Vatandan alma, diğer yerlerden alsana.
Onu bilemem vatanda çalışmadım hiç

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Vatandan alma, diğer yerlerden alsana.
Onu bilemem vatanda çalışmadım hiç
Hocam vatan gibi mağazalardan almaya çalışıyorum çünkü sabit 7500 TL mediamarkt olabilir Teknosa da sabit fiyattan satiyorsa oradan da olabilir

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
Arkadaşlar biliyorsunuz ben sistem toplayacaktım borçlar vardı toplayamamistim borçlar bitti dolar oldu 18 alamadık şimdi düşüşte gibi bazı ekonomistler ilk 3 ayın kritik olduğunu söylüyor. Bizim televizyon baya eski bir televizyon
Kardeşim Marvel hayranı Spiderman oyunlarını özellikle oynamak istiyor. Konsol alırsam PS alırım çünkü özel oyunları güzel. Oyunları erken bitiremeyecegim çünkü her gün evde değilim yurtta kalıyorum oyunları para biriktirip almayı düşünüyorum.
PS 5 15.000 TL lik haliyle alamam araştırdığım kadarıyla vatan mağazalarında stok olabiliyormuş ve 7500 TL civarına alabiliyoruz yanına bir kolla 8500 oluyor.
Bilgisayarda RTXin verdiği keyif güzel rtx 3060 ti çok daha güçlü biliyorum. PS 5 + TV + rtx 2060/GTX 1660ti sistem al derseniz TV önerileriniz neler
Televizyonla 4k FIFA/pes keyfi de güzel olur.
Sizce ne alınmalı hangisi daha mantıklı olur.
Bilgisayarda sahip olduğum oyunlar
Rdr2 horizon zero dawn Naruto shipudden ultimate ninja storm 4 witcher 3 ark survival evolved Batman Arkham asylum City knigh apex legends LoL valorant GTA 5 watch dogs 2 gibi oyunlar
Bütçe maksimum 30.000 TL
eğer doğru anladıysam ps5 + tv + sistem derim. Sistemin aman aman bir şey olmasına gerek yok. Çünkü büyük ihtimalle çoğu oyunu ps5 te oynarsınız televizyon zaten 4k alırsanız yeterde artar bile ama sisteme çok ağırlık vermeye gerek kalmaz. En fazla 2060 yeter bence.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
PS5'den gerçekten iyi bir deneyim almak istiyorsan bu TV'ye bakabilirsin. Bana kalırsa PS5 + 4K TV yaptıktan sonra oyuncu bilgisayarına ihtiyaç yok. İşini görecek bir PC alsan yeter. Zaten PS oyunlarına çok fazla para gömeceksin. 10-15 tane AAA oyun alsan al sana bir PS5 parası daha.

Fazla gelirse buna bak derim. 2021 model Nanocell panele sahip iyi bir TV'dir.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
PS5'den gerçekten iyi bir deneyim almak istiyorsan bu TV'ye bakabilirsin. Bana kalırsa PS5 + 4K TV yaptıktan sonra oyuncu bilgisayarına ihtiyaç yok. İşini görecek bir PC alsan yeter. Zaten PS oyunlarına çok fazla para gömeceksin. 10-15 tane AAA oyun alsan al sana bir PS5 parası daha.

Evet hocam 1. Çok geldi 2. televizyon güzel
Hocam PC yi rekabetçi oyunları sevdiğim ve Steam ve epicte toplam oyunum çok olduğu için istiyorum bazı oyunlar PS ten oynanmıyor(rekabetçi oyunlar)
Hikayeli oyunların genelini PSten oynarım diye düşünüyorum özel oyunlara öncelik vermek istiyorum Marvels Spiderman Marvels Spiderman Miles Morales god of War uncharted4 gibi oyunlar diğer oyunları da bilgisayar üzerinden kış indirimleriyle ucuza getirip akıcı oynamak istiyorum

Hocam oyunları kolay kolay bitiremeyecegim için bitirene kadar diğer oyunun parası çıkar haftalık kenara para koyarım öyle alırım haftada 1 gitsem zaten hikayede fazla ilerleyemem oyunları %100 bitirene kadar oynasam
Sistemi rtx 2060 istememin sebebi hem diğer eski kartlara göre daha güncel ve dlss sayesinde daha uzun ömürlü oluyor benden sonra kardeşim kullanır PS 5i Üniversiteyi iyi bir yer kazanırsam lisede olduğu gibi her hafta gelemem
Uzun ömürlü olması için giriş seviyesi de olsa Rtx 2060 dlss kartın ömrünü uzatiyor
Şuan rtx 2060 sistemler 15 zamanla 14 olursa tam bütçeye uygun oluyor

eğer doğru anladıysam ps5 + tv + sistem derim. Sistemin aman aman bir şey olmasına gerek yok. Çünkü büyük ihtimalle çoğu oyunu ps5 te oynarsınız televizyon zaten 4k alırsanız yeterde artar bile ama sisteme çok ağırlık vermeye gerek kalmaz. En fazla 2060 yeter bence.
Evet hocam konsol almak istememin sebebi özel oyunlar şuan bol bol özel oyun var
Yola 3080 le çıkmıştım 3060 a kadar düşürdüm şimdi PS 5 + televizyon ve rtx 2060 sistem rtx 3060 Ti sistem fiyatına denk geliyor. Bilgisayarı rekabetçi oyunlar için istiyorum PS 5 alırsam ahım şahım bir sisteme gerek kalmıyor 4k 60fps sunuyor zaten PS 5
144 hz için r5 3600 rtx 2060 sistem tam oluyor

Son düzenleme:

Son mesajlar